Dítě číslo 44

• USA Child 44 (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA / Česko / Velká Británie / Rumunsko / Rusko, 2015, 137 min (Alternativní 132 min)

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů. (Bontonfilm)

kolly13

Zpočátku se přes úvodní bitvu podíváme na tvrdé komunistickým politikum, které se v půlce změní na thriler, který Hardymu sedí mnohem více. Zajímavý snímek, který nestrhne akcí, ale věrným zobrazením všemocného bratra (který neodpouští) a cenou života blížící se počtem a kvalitou kontaktů ve straně. mi nesedla ani omylem a o chemii nelze mluvit, takže vidím dvě oddělené postavy, které spojuje papír. A vlastně i toto zobrazení není špatné vidět a pak si vzpomenout na své okolí a spolubydlící, nikoliv již partnery. ()

Howard72

Zacatek fajn, atmosfera i herci dobre trefene, ale zhruba od tretiny filmu se zacnou dit nesmyslne veci, chaos, dej jakoby skace z tematu na tema, chybi hlavni zapletka, linka, zkratka film nefunguje, nedrzi pohromade a vicemene nudi. Akcni sceny jsou sice dobre natocene, ale az na uvodni zatceni neuveritelne a v deji rusici. Postav je celkove moc, jsou "nezivotne" a i kdyz je hraji skveli herci (Oldman, Clarke, Cassel aj.), jsou jejich minirole nerozvinute, v deji zbytecne. Je to skoda, protoze penez bylo ocividne dost a kdyby se zapracovalo na scenari, mohl byt vysledek uplne jiny. Takhle neprehlednost a casta nesmyslnost zabily dobre tema - totalitni Rusko s kriminalni zapletkou. Zkratka mene akce, mene postav a vice vypraveni - nebo se na zacatku rozmyslet, jaky film chci vlastne natocit. Co se tyka okrajove inspirace seriovym vrahem Cikatelem, tady doporucuju Obcan X - to je film, ktery stoji za shlednuti. Cloveka uplne pohlti a totalitni Rusko pozdejsi doby je v nem dobre ukazane. Hlavne jde narozdil od 44ky o zcela uveritelny film, i kdyz tv produkce. ()

PTuranyi

Strašný mix politickej drámy, detektívky a ľúbostnej drámy. Scenáristicky nedotiahnuté lebo náhle skoky v deji vytvárajú diery, takže sa divák neustále musí pýtať prečo. Hlavný hrdina má dvoch nepriateľov. Jedného politického - Vasilija urazeného premotivovaného aparátčika, ktorému stúpil na otlak a je zaľúbený do jeho ženy. Druhého vraha, ktorý vytvára hlavnú zápletku filmu. Popri tom sa do toho mieša politika a sovietsky režim s jeho ideológiou. Skrátka guláš. ()

F2003F

Ok triler, pri ktorého prvej polovici som sa snažil zistiť prečo som nedal štyri, pri druhej som pochopil. Druhú jazdu som absolvoval iba zo zvedavosti následkom prečítania rovnomennej knihy, tiež dosť nudnej. Zatiaľ čo kniha má svetlejšie momenty námatkovo a veľmi šetrne, film oplýva prvú hodinu (kým sa nevrátia do Moskvy) pútavo ponurou atmosférou, kde dokážu niektoré udalosti aj trochu strhnúť. Nezvládnutý scenár (od predlohy zobral tak hrubý náčrt) zväčša zachraňuje dobré obsadenie, z ktorého vkusná Noomi klasicky výrazne presvedčivá a Tom neškodne sebaistý v úlohe na telo, plus úžasný Gary Oldman, u ktorého som si konečne uvedomil ako veľmi chýba v mojom zoskupení obľúbených. Ľahko zabudnuteľný, ničím nevýrazný rutinný snímok podľa mňa aj bez potenciálu. ()

Tishe

Pokud jsde o detektivku, byla jsem lehce předpojatá, ale na druhou stranu, o to byl více překvapující výsledek. ()

kratoslav

Opět se potvrzuje pravidlo o knize a u tohoto titulu obzvlášť. Asi se projevila značná obsáhlost v detailech knihy, které prostě na plátno buď realizovat nejdou nebo prostě film nemůže mít 3 hodiny, avšak stále si myslím, že Dítě číslo 44 má takový potenciál v příběhu, že je to prostě nezvládnuté. Začátek a konec knihy, které jsou naprosto dechberoucí ve filmu nejsou, navíc ani nechci zdůrazňovat až přecitlivělý rádoby brečící konec filmu. 3 hvězdy za předpremiéru v ústřední knihovně a velice příjemné setkání se spisovatelem. ()

Lillyilly

Na ten film jsem se děsně tešila ale bylo to naprosté zklamání... první cca půlka docela zajímavý a dobře nastartovaný. Pak se z toho ale stala taková sračka, že už jsem se modlila za konec. ()

Agnostik

Kniha je mnohem napínavější,a pointa je ve filmu jiná,to by ani nevadilo ale tvůrce mohl být trošku detailnější v příběhu.Myslím ale že ve své podstatě se film podařil.Dám 5* ale ta pátá prolezla takříkajíc-Kozíma dvírcama. :-) ()

Blondprisera

Drsné. Hodně drsné. Fakt dlouhé, ale po celou stopáž si to drží děsivou atmosféru šedivého, špinavého a režimem prolezlého státu (dobře, až na ten konec). O vraždy dětí tady vlastně vůbec nejde. Jen ta akce se tu mění ve změť šedivých šmouh - nepotřebuju vidět kdo komu co a kam zabodává, ale na tohle se fakt blbě kouká. Tom Hardy je démon. ()

Anorak

Dobré tak do televize v srpnu ve dvě hodiny odpoledne při teplotách okolo 30° ve stínu. Ani to Česko ve filmu nebylo moc vidět. Bojové scény ze začátku tak chaotické a rozmazané, že si ani nejsem jistý, zda jsem viděl bitvu o Berlín nebo Pohlreicha, jak zuřivě míchá guláš. Z paňmámi, která si "překvapivou" lstí zachránila záď, se opět vyklubala americká amazonka, která ve vlaku během momentální indispozice Léva vyřídila snad tři dobře živené borce. Když už nebylo co zabírat a nikdo z účinkujících už neměl žádný nápad, pasáž byla vyplněna náletem kamery nad dýmajícím vlakem. To se během filmu uděje zhruba třikrát. Jistota je jistota. Také si představte, že někdo, koho honíte, má k dispozici automobil, kdyžto vy ho honíte pěšky. Řekli by jste si, že dohonit prchajícího máte šanci pouze tehdy, pokud prchající auto tlačí, tzn. nevyužívá na plno jeho potenciál, nebo se někde za rohem střetne s překážkou, se kterou předem nepočítal. Snímek ovšem nabízí třetí možnost, kdy prchající zřejmě instinktivně po cca 50ti metrech z auta dobrovolně vystoupí. Pokud už doběhnete k nastartovanému autu a rozhlížíte se kolem, napadlo by vás zvolání:"Hele támhle v lese někdo je"? "No kdo by tam asi tak byl!" Odpovídá rozradostněné publikum a soudě podle této reakce by měl být snímek spíše zařazen do kategorie komedie. Osobně se nedivím, že Dítě číslo 44 v Rusku zakázali, alespoň tam mají rozum. Nicméně viděl jsem i horší výtvory a Hardy mi je sympatický, tak tady dvě *. ()

Gluminator

Hodně silné drama a úžasný Hardy. Zajímavé herecké obsazení. Film nemá snad žádnou světlou stránku, až na ten konec. Film se zdá až moc dlouhý a nekonečný, nicméně ono by to asi jinak nešlo. Je to oddělené na dvě části, takže těžko by to šlo. Občas poznáte české tváře, ale vícekrát poznáte české prostředí. 80% ()

Snakefinger

Kniha se četla naprosto jedním dechem, film se povedl na jedničku. Málokdy se povede přenést atmosféru knihy na stříbrné plátno. Tady se to prostě jednoznačně povedlo. Velmi temné a ponuré. K sežrání. ()

Mr.Bordan

Zaujímavý film, ktorý svojou atmosférou v prvej polovici veľmi dobre vykresľuje život vtedajších občanov ZSSR - plný strachu a úzkosti, že ktosi stojí za dverami a počúva. Taktiež sa mi veľmi páčilo dobové spracovanie (možno až na počítačovo dorobené továrne v Rostove, ktoré vyzerali skoro ako z animáku), plagáty, vlakové tabule, kostýmy...Najväčším problémom filmu bolo, že mal dve hlavné dejové línie, ktoré sa bili a nedopĺňali. Línia hľadania masového vraha spolu s líniou vzostupov a pádov sovietskeho dôstojníka sa na konci spojili v nelogickú situáciu, kde sa obe línie vyriešia a všetko dobre dopadne. Film mal aj iné chybičky, ktoré nakoniec pokazili celkový dojem z filmu, najmä pretiahnutá druhá polovica filmu, kedy som sa na hodinky pozrel najmenej 10x. Rozporuplných 65% ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ + tiesnivá atmosféra, prostredie, kostýmy, Tom Hardy ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ - dejová štruktúra, nelogické striedanie ruštiny a angličtiny s ruským prízvukom, niektoré propagandistické výroky (nacisti mali drogu, ktorá robila z ľudí netvory bažiace po detskej krvi? - viem, že to bolo v rámci vykreslenia sovietskej propagandy, ale na tomto som sa z chuti zasmial), vedľajšie postavy nedostali dostatok priestoru (herec ako Charles Dance dostane 3 minuty? seriously?), scenár mal občas slabé miesta ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ()

Esszed

Ať už jsem od filmu čekal cokoliv, tohle to rozhodně nebylo. Na drsné sovětské Rusko se koukal jedna radost, až jsem při jeho sledování málem zapomněl, že film první čtvrthodinu nedával žádný smysl. V momentě kdy začal děj nabírat nějaký směr se ukázalo, že se jedná o naprosto dementní směr, kterým se filmaři vydali už nespočetněkrát. Dokonce si neodpustili ani klasický final fight, který se vždycky odehrává stejně a vždycky stejně končí. S ruským přízvukem některé dialogy zněli směšně, celý to někdy působilo hrozně retardovaně, když se zjizvený Hom Tardy pokoušel tvářit vážně. Na tu cikánku z Sherlocka se taky nekoukalo dvakrát nejlíp. Zbytek celkem šel. Na závěr jen dodám meh. ()

jizvoun

Tak jak byla knižní předloha plná dramatických a překvapivých scén, tak tady jich byl film ušetřen. Noomi mi tam vyloženě vadila a ten její neustálej řev mě doháněl k šílenství. Hardy a Oldman to tam defacto zahráli sami, přičemž Oldman dostal opravdu málo prostoru. Už od půlky člověk ví, jak děj dopadne a kdo je ten hlavní záporák. Atmosféra stalinistického ruska mi na začátku docela seděla, ale po chvíli to na mě začalo působit všechno hrozně uměle. Naopak v knize byla atmosféra do detailu vykreslena tak, že ruku v ruce šla s celou dějovou linií a opravdu v člověku vyvolávala mrazení. Tohle byl hodně slabý odvar. Jsem zvědav, jestli se pustí do pokračování. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob