Nejsem ani zdaleka ochotný to "víme, že jsme úplně stupidní, mrk mrk, to je meta" přijmout bez výhrad, ale konečně to šlape a sedmička je nejspíš nejlepší díl série... Přepálená stopáž malinko škodí, ale na rozdíl od šestky to má tempo.(31.3.2015)

Dieselova parta si v sedmičce nasadila křídla a s auty brázdí víc vzduch než asfalt, zatímco u příležitosti Walkerovy smrti a Lettyiny otravné amnézie a snad i pod vlivem úctyhodné (a šťastné) řadové číslice rekapituluje celou sérii. Ta aktuálně pokukuje jak po EXPENDABLES (masivní příchod nových akčních akvizic Stathama, Russella, Jaa a Rousey), tak po MISSION: IMPOSSIBLE (výrazná špiónská podzápletka zahrnující šílenou loupež v mrakodrapech v Abú Dhabí). Vzduchem tak neustále létají nejen luxusní a obrněná auta, ale také osvalené hnáty, střely z rotačáku a hlášky, takže 140 minut s tučnou cenovkou 150 mega uteče jako voda. A celou epickou a svižnou destrukční jízdu moc nepokazí ani Dieselova telecí hlava narcistně zatlačující do pozadí všechny okolo a trousící své oblíbené patetické kydy o důležitosti rodiny. Závěrečné rozloučení s Walkerem pak dojme, ačkoli vyznívá dost gay.(3.4.2015)

Rychlozběsiláckej standard. Což se zhruba rovná přehnané, ale pekelně zábavné akci a oproti tomu dialogům, při nichž fanda artových dramat umírá v bolestivých křečích. Mohu si plnými blockbusterovými doušky vychutnat to první, podobně ale nelze zcela ignorovat to druhé. Stejně jako v případě obou minulých dílů mě další zhlédnutí vůbec netankuje, jednou prozatím bohatě stačilo. A Wan by měl konečně natočit Rozsudek smrti 2. Nebo péčko.(31.3.2015)

Nulová logika, nulová fyzika, stoprocent testosteron. Lovin' it!(7.4.2015)

Ještě chyběl Walker při honičce na severním pólu, Diesel při rvačce v raketoplánu a jeden z těch černochů na dívčím růžovém kole. Ještě větší, drzejší, dražší, hlučnější, absurdnější. Absence míry, limitů, pravidel. Dějově je to mělké, ostatně jako vždy, tempo je fajn, ale prostě mě to nechytlo. Čeho je moc, toho je příliš. Všichni museli minimálně sedmkrát zařvat, nebo aspoň skončit na invalidním vozíku. James Wan to ukočíroval solidně, vše je poměrně přehledné, ale ta vata kolem mi nesedla. Hrdinové melou o rodině, Rodriguez čumí do blba a trápí jí její ztráta paměti, Diesel si neodpustí otravné mentorské kecy, mnozí něco kváknou, jen aby něco kvákli, často je to pitomé a absolutně bez života. Prostě testosteron bez překvapení!! Když už přijde, je mimo moje chápání. Už bych to víc netěžil, nedojil, chcete-li. Elegantní rozloučení s Paulem Walkerem naopak potěší.(20.4.2015)

• - Pouhých 10 dní promítání stačilo k překonání hranici 800 milionů dolarů z návštěv kin po celém světě. (daviDyk)

• - Spoiler: Po filmu Cellular (2004) se jedná o druhý film, kde Jason Statham ztvárnil hlavní zápornou postavu. (S.W.A.T)

• - Při projekci 4DX se ozvývají zvuky odfouknutí turba (sepnutí POV ventilu) i u aut, která turbo ve skutečnosti nemají. (Maila87)