Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

Vejrrr

První polovina filmu velice neotřelá a postava Hazel působila vážně důvěryhodně. Film určitě může dodat spoustu naděje lidem v podobné situaci. Což je paradox vzhledem ke konci. Ale ... byl tam vtip a pěkná hromádka syrové reality a to je dobrá kombinace. ()

Renfield

Nečekal jsem, že budu tak rychle vtažen do děje a nadšen z dvojce, která svoji nemoc bere "s nadhledem", ono taky co už se dá dělat. První polovina je velice dobrá, Hvězdy nám nepřály jsou něco mezi komedií a dramatem, je tu několik silných scén, které ovšem diváka emočně nevydírají. To všechno podpořeno scénářem plným hlášek a skvělými hereckými výkony obou hlavních představitelů. Ve druhé polovině ke zmíněnému emočnímu vydírání žel dochází, ale hlavně film silně ztrácí na síle, což se nejvíce projevuje ve finále, které je (jak už je tu mnohokrát psáno) zbytečně natahované. Celkově tedy spíše průměrný film, na jehož první polovinu a výkon Willema Dafoea jen tak nezapomenu. 60% ()

Terezinka198 odpad!

Stačilo mi jednou, víckrát svůj mozek trápit nebudu. Bohužel. Nahypovaný snímek většinou bývá slovní průjem. A tady tomu není jinak. Asi nejsem cílová skupina nebo jim to prostě nežeru. Jo, strašně smutné, budu brečet... Ne, tohle jim nežeru. Pochybuju, že kniha nebude jen další slovní průjem. ()

Milky.

Klišé a dost přímočará a na pilu příliš tlačící citovka, ale koukalo se na to celkem dobře. Nenadchne, neurazí. Shailene herectvím celkem překvapila, zatím jsem si ji pamatoval hlavně z Divergentů a ostatních ...entů, kde mě o svých kvalitách moc nepřesvědčila, tady ale byla parádní. ()

filipvrbik

Prvoplánový útok na city...docela mě mrzí, že Ansel Elgort nohu má, bylo by to COOL. Osobně si myslím, že nikdo, kdo nemá minimálně III.stupeň invalidity, nebo raděj zrovna neumírá, by se na to neměl dívat, nebo to alespoň nepochopí. Trochu nechápu, proč je Shailene daleko starší když hraje mladší, ale tak to je časté...Divnější byla postava Willema Dafoea - tu jsem jaksi moc nepochopil. Romantický film to je, ale má jen jedno nosné téma, a nic jiného se tu prakticky neřeší...70% (a panic su taky a to je mi 38 a rakovinu nemám - asi) ()

Yokolobuna

Slaďoučké jako dvě koťátka potřená karamelem, co si hrají s obřím klubíčkem cukrové vaty. Občas toho cukříku bylo přespříliš a některé nanynky možná film přesvědčil, že to přesně takhle v životě chodí. Ani prd. Byla to taková vyvoňená ve svém smutku pozitivní mňamka. Hodně příjemné, kouzelné a dojemné. Pro 15-leté nanynky však trošičku nebezpečné. ()

Thomas_xxxxx

Pekný film. Miestami veľmi smutný, miestami na odľahčenie atmosféry primerane vtipný. Postavy sympatické až na Van Houtena, ktorý je prekvapivo arogantný a odporný. ()

Mattij

Perfektní soundtrack. A tím jsem s vychvalováním skončil. Hrdinové buď nechutně negativističtí a depresivní nebo nesympatičtí, naivní (v tom špatném smyslu slova). Ani s jedním jsem se nedokázal ztotožnit a ačkoliv si troufám říct, že romantické filmy mám moc rád , tak tohle mě minulo obloukem větším než je ten vítězný a byl jsem rád, že už je konec. Nechápal jsem v podstatě drtivou většinu rozhodnutí všech hrdinů a snad jediná osoba, která měla mé poloviční sympatie byl onen zbožňovaný spisovatel, který je tak krásně poslal někam, až mi promluvil skoro z duše (i když mohl volit mírnější slova) [20%]. ()

Laku

Já vám nevím. Je to smutné, to ano - nicméně nemohu se přenést přes ten neskutečně hloupy americký nadech (a to nemám nic proti USA). Vůbec jsem si nedokázal k hlavním protagonistům vytvořit silnější pouto. Nemluvě o tom, že s odstupem pár dní si spíše než osudové životní tragédie ústřední dvojice, pamatuji pípajíci iPhone. Skutečně otravná reklama ač jsem velkým fanouškem Applu. Po všech těch nadšených ohlasech jsem asi očekával přecijen něco méňe prvoplánového a zneužívajícího divácké city tím nejlacinějším způsobem. ()

Erik7595

Čakal som neznesiteľne presladenú romantickú citovú vydieračku, stoj čo stoj snažiacu diváka dohnať k slzám. Nakoniec som dostal prekvapivo kvalitný film, ktorý po väčšine stopáže umne vedel balansovať medzi vážnymi, smutnými scénami a tými, ktoré mi svojou pozitívnou náladou a vtipom dokázali navodiť úsmev na perách. Film sa po väčšine stopáže udržiava v pozitívnej atmosfére, pričom sa očakávane ku koncu musel preklopiť k vážnemu, smutnému koncu. Napriek očakávanému zahkončeniu som ale nedokázal zakryť emócie, ktoré vo mne koniec filmu zanechali. Cielené tlačenie na divákove city? Áno, ale z môjho pohľadu to režisér nepreháňa a vo filme to dokázal správne vybalancovať a zjemniť aj lahkým sarkazmom a humorom. Pričom ale najväčším pozitívnym prekvapením je mladá herecká dvojica postáv, s ktorými som si vybudoval sympatie už od prvej chvíle. Najmä Shailene Woodley ma svojím sympatickým hereckým výkonom príjemne prekvapila, čo som nečakal, kedže v Divergencií si moje sympatie príliš nezískala. Takže hodnotím pozitívne, palec hore, jednoznačne som neočakával, že ma The Fault in the Star zaujme. Keby mali všetky sfilmované knižné bestsellery pre teenegerov takúto kvalitu, bol by som len rád. Pozdravujem Twilight ságu :) ()

dee.n

Pěkný, dojemný a citlivý příběh. Další taková citová ždímačka, ale jo, proč ne. Největší překvapení pro mě hlavní představitelka, kterou v jiném filmu - Divergence absolutně nešlo vystát. Kniha je ale samozřejmě výrazně, výrazně lepší. 70% ()

arcticsky

Zoufale nudné žvásty v nesmírně nataženém filmu. Při tak vážném tématu to může znít blbě, ale je to tak. Pochopitelně potěšil Dafoe kterého vždy můžu a částečně i Laura Dern... ()

molcan2

Josh Boone odviedol neuveriteľnú prácu aby zfilmoval jednu z najlepších kníh Johna Greena. Z knihy bolo vynechane len veľmi málo. ()

theSaint

Až na jeden moment (potlesk při polibku) se film vydařil. Kombinace humor/drama je úspěšná především díky dvojici hlavních představitelů, kteří nemohli být vybráni lépe. Willem Dafoe potěšil, jeho role mi sedla skvěle. Do určité míry to je plné klišé, ale jsou zahrány tak dobře, že Vás to prostě nenechá chladným. Vyznění není vyloženě vyděračské, film neustále bilancuje na hraně citového ždímání a přesto se mu daří, aby tu pomyslnou hranici nepřekročil a drží si sympatickou stránku. Pro někoho se stejným osudem .. vyjímečné. 70% ()

readan

Prvá polovica filmu ma veľmi zaujala a vôbec som sa nenudila. Avšak tá druhá polovica mi prišla nekonečne zdĺhavá a už som len odpočítavala minúty do konca. Videla som už veľa filmov, kde bola rakovina lajtmotívom.. a pri tomto filme som si zo začiatku vravela, že konečne to je niečo nové a nie klišé, ale predsa len som sa splietla. Čo však musím pochváliť je výber hudby a celkom prirodzených hlavných hercov. ()

Mona-Lisa

Velká láska s neustálou pachutí nevyhnutelné smrti, náhled na pozitivní rozdmýchávaní zárodku vztahu a dramatický skok do rychlé tečky před vším, co mohlo být. Dostala jsem, co jsem čekala - připitomělý úsměv a pár slz. Ale chtěla jsem víc. Snad nějakou radu nebo náznak co dělat pak. Dopad - jako cihlou z pátého patra přímo na hlavu - to mělo stejně jako kniha, ale možná nechci být jen omráčená a přidušená slzami, ale spíš něco po čem......až na to přijdu u jiného podobného filmu, dám vědět :-) ()

sebo9629

Tak keby tu nehrala Shailene Woodley tak by som si film určite teraz nepozrel, možno niekedy v budúcnosti by som mu dal šancu. Ale musím napísať, že sa mi veľmi páčil. Je to príjemný film aj keď smutný... Hodnotenie: 8.3/10 ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)