Dominic Toretto (Vin Diesel) si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty (Michelle Rodriguez) a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i člověk, který je stejně odvážný a nebezpečný jako Dom. A taky skvěle řídí. Koneckonců je to jeho bratr Jakob (John Cena). Rozešli se ve zlém po smrti otce a je jasné, že pokud se jejich cesty znovu zkříží, bude je to asi oba hodně bolet. A protože Jakobovi pomáhá s realizací jeho plánů geniální hackerka Cipher (Charlize Theron), se kterou jsme se seznámili v předchozím díle, musí Dominic tváří v tvář přesile dát znovu dohromady „rodinu“ rychlých a zběsilých řidičů. S nimi se vydá na neuvěřitelnou štreku, která vede přes Londýn, Tokio, středoamerickou džungli a historické uličky Edinburghu až do Ázerbájdžánu. Tam všude budou porušovat dopravní předpisy a fyzikální zákony a pokoušet se přitom zachránit svět. (Cinemart)

No Remorse

Tak tady nechybělo nic, jednou jsem dokonce kontroloval lístek zda jsem na správné projekci a nekoupil si omylem lupen na gravitaci. Tak nebo tak na jedno shlédnutí asi v pohodě, jinak naprosto nepoužitelné. Hrozně nesmyslný věci se tam odehrávaj ... ()

ForGump odpad!

K sérii FaF jsem se vrátil asi po třech dílech a musím říct, že jsem se po jejím zhlédnutí cítil jak napuštěný drogami, ale hodně silnými a análně znásilněný. Opravdu došla mi s tímto "filmem" trpělivost, do teď včetně spinoffu Hobbs a Shaw jsem hodnotil nejlepší z podprumeru, ale tohle už je opravdu přes čáru. 100 minut patetické trapárny o tom, jak je ta naše rychlá a zbesilá rodina skvělá a jak "jeden za všechny a všichni za jednoho". Já vím, že se to táhne celou ságou, ale jako už je to nesnesitelný. A zhruba 40 minut čisté idiocie, demence, kreténismu tak vtipné, že jsem se nasmál víc než u většiny komedií a popcornové diváky jsem tím asi lehce nasral, ale bylo mi to fakt u prdele. To je už tak moc přehnané klišé a klišé na druhou a na třetí, cosinus tangens, prdel na šestou, že to nejde dál. FaF narazilo na dno, které tak úporně proráželo až ho prorazilo a narazilo na další. Co to jako mělo znamenat? Diesel už fakt není cool. To samé udělali z mého oblíbeného Johna Ceny. Černošský herec Gibson začne filosofovat o smyslu toho všeho zabíjení a jejich života. Už jsem se bál, že se z něj stane v této sračce poutník jako ze S.L. Jacksona v Pulp Fiction. Všechno o rodině, ale ty vole dítě přes noc nechám někde a vyseru se na něj a pak se dozvím, že je v dobrých rukách. Fyzika, chemie, matematika, to v tomhle filmu nehledejte, naopak hledejte magnety, vesmír (konečně to přišlo) a převracející se 100 tunový transporter. Uvidíte v Londýně Hellen Mirren, která už roky nemá soudnost, v Mexiku skákání z mostu v autě, které má magnety a tak nezahučí do propasti, Tokyo a hůlky a nějakého týpka, co zachránil dívku a teď jí vodí někde a je shodou okolností považován za mrtvého a ta dívka je najednou klíč ke všemu a Kurt Russell ještě, Charlize Theron a dementní Otta Hufnágl Skywalker. Sečteno podtrženo, tento způsob blockbusteru zdá se mi poněkud nešťastným. Ale co naplat, nechť se kola debility točí dál. Mé stížnosti jsou jako kapka v moři a Justin Lin si mezitím přehazuje dolary vidlema a připravuje už i jedenáctku. Abyste to dobře pochopili. Byl jsem připravený opět rozhodovat mezi jednou a dvěma hvězdami, ale prostě poté, co jsem viděl všechny ty poslední blockbustery, tak už prostě nemám chuť být pokrytecký a neříct jak nasraný jsem. FaF9 to prostě odneslo i za ostatní. A já už z nostalgii mohu jen vzpomínat na blockbustery z devadesátých let, které byť byly také dementní, tak si držely styl a nespadaly do škatulky. Dneska jsou všechny většinové filmy v celku stejné a všechny stejně k ničemu, jen pro zisk Universalu, aby se mohl natočit i film jako například Promising Young Woman, ano taková je doba a já jsem z ní znechucený. Díky, a amen. -100% ()

skejpa odpad!

Nic horšího jsem v životě neviděl. Zlatá Esmeralda. Už fakt nevím co víc tam mohli zkazit. Superman, Spiderman, McGiver a jiní superhrdinové jsou proti teto skvadře břídilové :D Mrzí mě jak se z prvních dvou slušných dílů o autech stal takový příšerný brak. 0% (ne ani 10 si to nezaslouží) ()

MAAUZ

Vzhledem k mé časté večerní únavě po práci jsem myslel, že po roce a půl v kině usnu. Nestalo se. To ani nešlo! Vlastně mě to bavilo navzdory všem těm nesmyslům, co se ve filmu odehrály. Osobně si myslím, že film se bude líbit těm, co mají celou ságu rádi, i když je už dávno odkloněná pryč od reality. Nazval bych to novým žánrem “akční sci-fi”. Vesmírně a zběsile 9. Vytknul bych jim jen Doma z roku ‘89, kdy nevypadal ani nezněl jako stávající Dom. To mě sralo hned od začátku. Skvělej soundtrack jako vždy. Lane Switchaaa ()

naprstecek

Naprostá pecka jako vždy, miluji tyto filmy, sice by se mělo psát akční komedie, hodně jsem se nasmála, ale bylo opět dějově zajímavé, plné zvratů, plynulé, v žádném případě nudné.  Za mě 5 hvězd. ()

studiobadguy

!!!!!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!!!!!  Po všech těch memech na redditu a těch hrůzných recenzích jsem se rozhodl si o filmu udělat vlastní obrázek. To, že serie už má s auty jen celkem nic společného jsem si už celkem zvykl a jediná scéna, která má něco málo společného s auty je na začátku (a je to asi nejlepší scéna celého filmu). I tak tady jsou i ty auta hozený stranou. V minulých dílech se rodina (já tomu už po tom redditu nemůžu říct jinak) vypořádávala s tanky, ponorkami a píčovinami ale alespoň při tom seděli v hezkých autech. Ty už ani tady nejsou (teda až na Vina Diesela bůh ví kolik let ojetou Dodge ale ta už taky nikoho nezajímá). Co se akce týče, tak je to úplně jednoduchý. Prostě k autu přidělejte magnet a převrátit třeba vojenskej obrněnej vůz není problém. A když ještě tomu máte rodinu, tak není co řešit. Asi chápete, že akce je hodně nudná a scény typu, že na dominika se svalí 10 borců a on s nimi strhne podlahu je výsměch. Já už fakt jen čekám na to, až se Dom s jeho rodinou připojí k Avengers a budou bojovat proti Thanosovi (nebo co se teď v tom Marvelu děje). Scénář je opět naprosto jednoduchej. Vemte... co já vím, třeba Johna Cenu či jinou celebritu (příště třeba Travisse Scotta, Donalda Trumpa nebo třeba Ronalda. Meze se opravdu nekladou), napište, že je to sourozenec někoho z hrdinů a scénář je na světe. Jinak ozvučení aut a zvuk celkově je dobrej, to samé hudba. Objevil se tu hrdina z Tokijské jízdy a rád bych s ním konečně další pokračování, protože tohle už mě nudí. A taky Francis Nganou si tu zahrál sekuriťáka, to bylo taky super. Závěrem řeknu, že film je velkej propad kvality. Auta tu nejsou, akce je o hovně, herectví se kamsi vypařilo a důvod, proč jsem v kině neusl jsou flashbacky a camea starých postav (což je tak 15% filmu). Už aj ty hloupý kecy o rodině se omrzely. 45% (hrůza). ()

Gardis

Úžasný zážitek. Ze začátku si člověk řekne, že to bude blbost, ale v půlce se to rozjede a je to úžasné až do konce. ()

janak.t

Jednu hvězdičku strhávám za pár opravdu apsurdních a nereálných situací ale jinak opět skvělá akční záležitost:-) ()

RAFT

Další díl Rychle a zběsile 9 tři roky čekání a co ve filmu vlastně vzniklo maglajz. I když to snad většina dílů.Statham a Rock tu evidentně chybí.Od rychle a zběsile Tokijská jízda ,druhý nejslabší díl.Začatek filmu dobrý a u zbytku sem se tak,trochu nudil .Cena jako záporák nic moc .Asi co mě ve filmu bavilo ,tak scény s magnety.Camea rolí mě bavili asi víc.A to co udělali z herce Lucas Black to jako vážně .Sem zvědav co příjde příště .Nejlépe to měli už ukončit.Za mě 60% plus mínus. ()

Clark_Kent

Když vaříte už po devátý, znovu kafe. Který je kurevsky převařený a hlavně nedobrý. Chvílema mě dokázal udržet, svým kamenným výrazem u obrazovky John Cena i když, jsem nikdy nebyl jeho příznivcem. Sérii jsem nikdy nesledoval, tohle bylo čistě jen ze zábavy. ()

JimDeNiro

Jedna hvězda za Helen Mirren a druhá za Charlize Theron a potitulkovou scénu .. A i to je moc. Rychle a zběsile nikdy nebyla série s omamnym dějem , ale tady neni vubec žádný . 20% ()

alldo.raine

Jéžišmarjá to byla blbost. Kde začít. Nedávalo to hlavu s patou, některé věci naprosto popírali co se stalo v dílech předešlých. Cena je fakt špatnej a Rock je oproti němu mist mimiky. Pathos by se tentokrát  ždímat. Prostě to co se v minulosti této sérii trpělo, protože toho bylo tak akorát a nějak se alespoň na tu akci dalo dívat, tak tentokrát těch nesmyslů bylo tolik, že už se to nedalo. A když se k tomu opravdu přidá ten strašnej scénář, tak je to jedna velká špatná. Nejlépe by to asi vystihlo slovo paskvil. 1* z nostalgie a za Charlize Theron. ()

Cooller

Rozhodně je to vyrazně lepší než velky počet předchozích dílů, pro mně je tahle serie mrtva už dlouho a dost často sem se načapal že se nudím, ale byl tam Vin Diesel, byli tam hot holky a byli tam nerealně kousky s auty o čemž to cele je no ne? A samozřejmě o rodině, because family, family is everything! ()

oldy

Nejhorší díl. Spousta wtf momentu. Jako občas jde i vidět,že si z toho dělaj doslova prdel kolik toho už přežili. A konečně se podivaji i do kosmu :D Nevím s čím ještě chcou přijit... ()

RedRose

Tak tady je skoro všechno úplně špatně a opravdu to vypadá, jako by se sérii zadřely válce... Je to už mnohem víc sci-fi než akční (i když akční je to pořád dost)! Nějaká logika, nebo fyzika, to už tady nikoho moc netrápí a ono by to nevadilo, jenže to má tak špatně napsaný "příběh" a bere se to tak strašně vážně, že je to otravná nuda! Záporáci tady jsou, ale nějak takoví nezajímaví, Domův bratr mě taky nijak nevzal, a ta monstrózní akce je sice monstrózní, ale dohromady taková prázdná. A Dom se už pasoval do role Supermana, který rukama trhá budovy ?!? WTF?!? Jenže sám tuhle taškařici prostě neutáhne, tak dobrej herec to prostě není. A slovo RODINA ?!? To už má posledních dvou dílech tak pokřivený význam, že to často používané slovo je už víc na škodu! Úplně mě dostala informace, že Mia přijela za ostatníma do akce a Brian někde hlídá děti?! Vážně?! Chápu nepřítomnost Brianovy postavy, ale pořád si myslím, že ta postava tam měla zůstat i s tím rizikem, že by ho hrál někdo jiný, protože Brianovo místo vedle Doma nikdo nepřevzal a horší, než tento díl by to snad už být nemohlo... 9-ka je obrovské zklamání a padá na samotné dno až pod druhý díl série... 41% ()

JohnZ87

Na posouvání laťky rychlé a zběsilé akce už jsme si za ta léta s touto sérií už zvykli, ale to co předvádí tvůrci tentokrát, to už nelze nazvat jinak než naprostá šílenost, která se ani nesnaží o sebemenší náznak uvěřitelnosti. Jízda po zezadu se rozpadajícím se lanovém mostě nad propastí mi silně připomněla znělku Kačeřích příběhů a v ní prchajícího strýčka Skrblíka po rozpadající se podlaze bezprostředně za ním. Zbytek akčních scén se nese v podobném duchu. Už i samy filmové postavy si toho všimly a jedna z nich se pozastavuje nad tím, jak je možné, že jsou po tolika šílených akcích stále ještě naživu a že jsou prakticky nesmrtelní, že tohle vůbec nedává smysl... Scény se super-elektromagnety jsou fajn a občas velmi zábavné (navzdory se extrémní přitaženosti za vlasy). Většina dalších akčních scén je vyloženě absurdních a trochu se bojím, kam až tvůrci hodlají zajít příště (vesmír už dobyt byl). Návrat nesympatické Cipher považuji za zcela zbytečný a nepodstatný pro děj. Naopak návrat dalších kvituji s povděkem (Sean, Magdalene Shaw a další). Flashbacky s mladými bratry Torretovými jsou fajn a pomáhají dokreslit jejich současný komplikovaný vztah. Jejich "usmíření" je ale kýčovité, laciné a navíc i hloupé. Z uklizené postavy Briana se stala chůva na hlídání dětí (mimo záběr), takže do akce nastupuje manželka Mia. Ke konci v akčních scénách už tvůrci vyloženě zkouší, co ještě diváci vydrží, ale nakonec je to celkem efektní podívaná. Vysvětlení návratu Hana považuji za scénáristickou zoufalost a snahu upravovat/napravovat zásadní události předchozích filmů. Postava Romana v podání Tyrese Gibsona mi snad poprvé nelezla na nervy a těžko říct, jestli to není i kvůli výměně dabéra. Devátý film série je rozhodně ten nejpřepálenější a nejšílenější, ale celkově vzato je to efektní podívaná, jen je třeba vypnout mozek a neklást si kritické otázky, na které stejně nechcete znát odpovědi. Návrat Jasona Stathama v potitulkové scéně příjemně překvapil. 65% ()

LdaVinci

Ty vole! Tady se někdo hodně snažil, abych dal svůj první odpad... ale ne, tu 1 tomu nechám (ale tu dávám taky poprvé :D). Nevím ale, co k tomu dodat, byla to sračka. Okej, já neříkám, že díly předtím dodržovaly fyzikální zákony, ale toto? Já nevím, tady jsem už nemohl. Jako u něčeho jsem se už fakt musel smát v té poslední akční scéně. Akorát tady je i scénář takovej debilní, tady je toho fakt hodně špatně. ()

DaweForeman

Je vidět, že tahle série velice trpí už na její délku. Nevím, proč mají neustále nutkání natáčet další a další díly, kdy to jde s každým dílem do většího hnoje. Tenhle díl byl trochu už příliš, kdy zaprvé je tu neustálé opakování toho, co už bylo v minulých dílech (scény nebo zvraty skoro přes kopírák), a zadruhé je to místy ve snaze překonat se přestřelené (ten vesmír). Dejme tomu nějaké to napětí tu je, scény s magnetem byly opravdu zajímavé a scénky s Romanem byly humorné. Obecně si myslím, že tahle snaha udělat z téhle série bondovku tomu nesedí a měly se držet klasického zločinu a závodů (viz prvních pár dílů). Navíc je vidět už značná vyčerpanost, kdy už je to vysloveně ždímání zbytků téhle značky. ()

wesi96

6/10. Rychle a zběsile pomalu dojíždí a jde to vidět. Ono by ani nevadilo to, že Domovi dali bratra z ničeho nic. Tam vadí extrémně ty nelogické scény. Ano i předešlé díly měly, ale tohle je už jiný level.. Na Romana tam střílí vojáci co jedou přímo za ním a netrefí ho, pak vystřílí asi 12 vojáku když je obklíčený, pak tam máte geniální auto, kterým letí až do vesmíru a pak převrácení toho obrněného vozidla. A ještě vlastně Domův skok s autem, kde se držel pouze lana. No hrůza.. hrůza. Když bych pominul toto, tak flashbacky byli překvapivě hodně dobré a líbili se mi. I vysvětlení proč se Dom a Jacob rozdělili a dokonce se mi líbilo i vysvětlení Hana. Ano bylo to takové.. neslané.. ale aspoň to vymysleli takhle a ne nějak přímo nelogicky. Na to že předešlý díl byl hodně dobře hodnocený a na to že to režíroval Justin Lin, tak bída. Nicméně Rychle a zběsile sága má u mě stále místečko v srdíčku a zajímá mě co vymyslí do posledních dvou dílu. Jen doufám, že to nebude horší než tohle. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (více)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)