Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Warzy

Akurát som dopozeral a má to podľa mňa deravý scérnar ale má vynikajúcu atmosféru, hudbu dobre zahrané ale niektoré veci neboli vysvetlené a mám taký pocit že aj nedomyslené. ()

Desmi

Kruh je tak trochu kultovní horor, což je samo o sobě zárukou jisté kvality. Dalo by se říct, že je to jeden z filmů, které předchází pověst. Není to ale zas tak děsivé, jak se říká. Atmosféra plná strachu hlodá trochu více jen první polovinu filmu, druha půlka spíš jen rozvíjí příběh, který je však na horor docela nápaditý. Možná kdybych Kruh viděl dřív, než jeho parodii Scary Movie, tak jsem mohl být vyděšenější.. ()

Jenn

Vždycky sem se bála, že, když si pustim kazetu, taky mi někdo zavolá a pak za 7 dnů zhebnu. Na to, že jsem horory nenáviděla se tenhle rychle stal mým hororem číslo 1 a ráda na něj koukám pořád a pořád dokola. ()

KennyJ

Originál jsem zatím neviděl (možná někdy), ale můžu s klidným svědomím konstatovat, že tento film si opravdu může říkat horor. Když jsem ho viděl v cca 15 letech tak jsem se málem počůral strachy. Přibližně o 10 let později jsem opět našel odvahu a musím říci, že i když už jsme se nebal tak jako předtím, i tak to stálo zato. ()

punco

Kruh je krásny príklad toho, že aj remake može byť brilantný, a že sa aj vo vysokorozpočtovej produkcii, podarí natočiť horor, ktorý je viacmenej typický blockbuster ale dokáže byť plnohodnotným funkčným hororom. Svojho času sposoboval davovu psychózu(popravde odvtedy sa biele dievčiny s čiernymi vlasmi začali objavovať úplne všade), a právom filmu patrí označenie KULT ! Zlatá éra veľkých a kvalitných hororov sa niekde tu bohužiaľ začala blížiť ku koncu. ()

warha

Musím poděkovat Kruhu, Verbinskému a hlavně té hodné holčičce, že kvůli tomuhle filmu, který jsem viděl, když mi bylo 11 let měl na rok hrůzu z vypnuté TV a bál se studny na zahradě!....Ono to bylo docela strašidelné..... ()

Bodos

Tenhle film je neskutečná nálož. Přestože u většiny hororů se pouze pobavím, tady mě atmosféra naprosto pohltila. Rychlé změny záběrů, tmavé scény.. Necítil jsem se zrovna příjemně. Jeden z nejlepších hororů, kde jsem se opravdu bál. 90% ()

Masai

Natočené video mi opravdu působilo hodně divné pocity a ta holčička je děsivá už sama od sebe, ale jak se začne soukat z té studny, to člověk začne opravdu nevědomky couvat od telky. ()

Willynka

Na drzovku přiznávám, že jsem první Kruh viděla jako napirátěné .avi léta páně 2002. Bylo to v noci, disky byly dva, zatímco první končil akorát po scéně s koněm. Ten čirý strach pustit blbé CD snad už v životě nezažiju v takové míře jako tehdá. Nevím, co to bylo a jak to vzniklo, ale na mě to fungovalo neskutečně. Oproti Verbinskiho verzi je japonský originál jen postižený bratr. Koncentrovaná nausea. Jo, a nepouštět s dabingem. Nevím proč, ale atmosféře ubírá o polovinu, přitom špatný rozhodně není. ()

buchannon

Když jsem vyprávěl mým sestřenicím, jakou má Kruh super atmosféru a že jsem se bál při každém zhlédnutí (tenkrát jsem ještě uměl vsugerovat si, že je film skutečnost a to byl potom teprve zážitek, dnes už to neumím), tak ho ode mne ani nechtěly půjčit, ačkoliv jsem jim to všemožně nabízel. Viděl jsem ho mnohokrát v češtině i v originále (i s bonusy) a absolutně mě ohromila temná atmosféra a pečlivě budované napětí. Pro někoho možná jednoduchý snímek, ale i tak na mě zapůsobil dokonale. Lepší než japonský originál, zřejmě nejlepší duchařský horor a jeden z nej hororů vůbec. A navíc dokonalá hudba Jendy Pokojů, která mě vždycky dostane (nezapomenutelný klavír). ()

Syndrom

Na základce jsem se toho strašně bál. Dával si koleno před oči ve videoučebně, otáčel se zády na fyzice. O Samaře se mi zdálo asi čtyřikrát a týden jsem nespal. ()

Skylwalker42

Tohle se Američanům povedlo. Hlavně jsem nadšen z té husté atmosféry, která se zde táhne od začátku do konce. Geniálně podpořená soundtrackem pana Zimmera. Jeden z mála novodobých hororů, který se povedl. ()

Fender

Tohle má být jeden z nejlepších hororů, který byl kdy natočen? Podle mého je to jeden z nejvíce přeceňovaných hororů.. nikdy jsem se u hororu tak nenudil, jako právě u tohohle. Na konci jsem byl až nepříjemně šokován tím, že byl konec, jelikož teprve ke konci se začalo něco konečně dít. Film má i pár zajímavých scén, ale bohužel jen pár, pro mě velké zklamání.. ()

PanPyzamo

Po spokojenosti s originálem z roku 1998 jsem hned naskočil na remake z roku 2002. Moje pocity byly velice podobné, možná trošku horší. Ono totiž já jsem prostě takový, že se bojím jen starších hororů. Jednoduše řečeno pouze tehdy, pokud je horší kvalita kamery. Jakmile už je film "moc pěkný" nebo řekněme moderní, tak všechen strach jde stranou a vůbec se nebojím, protože prostě jde vidět, že je to film. Při té horší kameře to působí reálněji. Toť můj názor. Jsem v tomhle asi jeden z mála. Možná i jediný. Jenom jsem chtěl říct, že oproti originálu, kde jsem se několikrát leknul a sem tam i celkem bál, tak zde vůbec. Film to byl ale dobrý, to rozhodně. Chápu, že pro většinu bude i lepší právě tohle provedení z roku 2002, ale já osobně dám přednost tomu z roku 1998. Jak už jsem ale řekl dobrý film to je a můžu doporučit. 7/10 ()

KajlQ

Na horrory moc nekoukám, ale když v sobotu večer něco hraje tak si mrknu. Kruh je velice fajn horror, ikdyž to nejsou žádné extra lekačky a celkově se moc bát nebudete. Ale atmoška i vizuál (zbarvení) filmu se mi líbí. Postavy jednají poměrně logicky, až na to že jsou to slepí kokoti a na televizi se dívají ze vzdálenosti půl centimetru, normální člověk to možná přehlédne ale mě to neskutečně mrdalo. Efekty jsou fajn, když vezmeme v potaz že film už je 21 let starý, ale v legendární scéně kde Samara vyjde z telky sem držel smích tak moc že se mi ježily chlupy na řiti. Fajnová podívaná 75% ()

Lilith03

Myslím si, že tohle už předčilo spoustu nových a lepších filmů, strašidelných prvků je zde málo, ale zato je zde celkem zajímavá detektivní zápletka. Stejně je ovšem film děsivý, protože má neskutečně silně vybudovanou atmosféru a napětí a za to můžeme vděčit především hudbě. Po stránce zábavy a zajímavé zápletka ovšem nikterak dehberoucí, za mě krásné tři hvězdičky. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006