Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

hans500

Závěrečná část trilogie možná není tak dobrá jako první, ale Jacksonova režie je špičková, překonávající obě předchozí části. Oscary zasloužené, snad kromě toho za nejlepší film. ()

Lolita

.. k úžasném, dechberoucímu, a tak dál, a tak dál.. vždyť ty slova znáte... finiši. Já se tak ráda opakuju - jeden film bez druhého nejsou nic, a je to Návrat krále, který tvoří pomyslnou zlatou korunu na LotRovské hlavě. Mé srdíčko plesalo blahem už u úvodní scény se Sméagolem, a má dušička se tetelila radostí nad scénou rozsvěcení majáků a pak samozřejmě nad rozpracováním jednotlivých postav. A armáda nemrtvých.. A ta závěrečná bitva.. bože, snad nikdy jsem neviděla nic lepšího... a když se před hobitkama poklonilo celé nádvoří.. a.. a prostě je to úžasné a já ten film miluju, celou trilogii, komplexně, moc a navždy. Tam je tolik úžasných scén, že když to poskládáte do celku, kterým je Návrat Krále, a to do většího celku, kterým je pak celá trilogie, tak já prostě neznám vyváženější a úchvatnější dílo. A btw - skalní fandové povinně prodloužené verze! ()

Doudis19

Závěrečný díl kupodivu netáhne rozhodující bitva (která je sice strhující ale nijak hlouběji neosloví) ale konečně to okolo čeho se vše točí, tedy pouť dvou hobitů za zničení jednoho veledůležitého kroužku. Frodo, Sam a především Gloom naprosto excelují a ačkoli je primárním cílem každého něco jiného, u všech se neúspěch rovná smrti. Tím je postaráno o odpovídající závěrečnou bitvu, značně komornější než tu zuřící před branami Mordoru, avšak daleko, daleko osudovější a emocionálně vypjatější. Závěr už provázelo zbytečně mnoho slz a smutných pohledů, ale i tak se jedná o zakončení hodné předchozím dvou dílů. ()

AntonG.

Nedá se svítit, musím jít s hvězdou dolů. Už kdysi mi přišlo těch 11 Oscarů totálně mimo, ale hype je zkrátka mocná zbraň. Nicméně s každým dalším shlédnutím mne třetí Pán prstenů irituje víc a víc. Neuvěřitelné množství kýčů, trapných zpomalovaček, flashbacků, nudných dialogů o ničem, směšných scén (např. ta jak Elrond předává meč Aragornovi), přepálená stopáž... ()

SniperG1

Završení úspěšné trilogie vyšlo na jedničku!! První a druhý díl se mi taky moc líbil, ale třetí díl u mě jasně vyhrává! Výborná kamera, zvuk a závěrečná bitva byla parádní !! 100% ()

LeoH

Tady už se Jackson na mnoha místech od Tolkiena odpojil úplně a jede si svůj vlastní děj plný klišé a konvencí, ve kterém není místo pro věci nebombastické, nejednoznačné a podpovrchové, zato se nepřípadně lyrizuje, sáhodlouze žvaní a hlavně co nejvíc heroicky bojuje. („Ale tati, v knížce přece byly taky bitvy!“ „Ano, synku, ale nezabíraly jí půlku.“) Jinak platí totéž, co jsem psal u Společenstva a Věží (Král má o něco míň otravnou muziku). Měl jsem tu sice původně čtyři hvězdičky, ale podezřívám se, že jsem kinoverzi viděl jen procházeje sem tam obývákem při víkendovém dýchánku dětí s bratránky; tu prodlouženou jsem si poctivě odseděl a nebýt upřímné snahy hodit předlohu za hlavu a koukat na to jen jako na film, byly by to s bídou dvě. ()

Motinski

Lepšie zakončenie ságy si ani neviem predstaviť. Bezchybná akčná stránka, minimum hluchých miest, plynulé tempo, výprava čo bude nadčasová aj po desiatkách rokov a skvelý koniec ktorý fanúšikov emočne proste dostane. Vedel by som o tomto diely napísať strašne veľa ale chcem to skrátiť. Treba ho vidieť, niekedy sú len slová málo. Všetky superlatívy aké som už napísal pri predchádzajúcich častiach platia aj tu a som veľmi smutný že skončil jeden z najkrajšie natočených príbehov aké som videl. Srdcová záležitosť a jediný dôvod prečo Návrat kráľa nie je v mojich obľúbených filmoch je lebo Spoločenstvo tam zastupuje celú trilógiu. Na záver ešte treba pochváliť Petra Jacksona že dokázal geniálne natočiť filmy podľa knižnej predlohy, dokonca tak že sa páčili aj fanúšikom knihy (nie všetkým samozrejme) a to sa často nestáva. ()

David.Darco

Nemá zmysel hodnotiť každý diel inak, ani robiť príliš veľké rozdiely. Každá časť má svoje kvality, edna sa zameriava viac na vnútorné rozpoloženie postáv a komornejšie scény, iná je plná boja, veľkolepých efektov a nádhernej vizualizácie. Každopádne všetko smeruje k jednému koncu, ktorý Vlastne ani koncom nie je, a ak pán Boh dá toleranciu TOlkeinovcom, tak ním ani nezostane. Stredozem si zaslúži obrovskú pozornosť ! Ale čo tu budem vpisovať. Zážitok akým LOTR je sa slovami ani písmenami opísať nedá! ()

Magneto

Zdá sa že Jackson všetky tromfy vytiahol už v jednotke...Už dvojka sa mi zdala slabšia ako jednotka ale s Navratom Kráľa som naozaj čakal návrat toho,čo sme videli v jednotke a možno aj trocha viac.Bouhužial nám režisér predviedol iba to,čo už sme videli predtym v jednotke alebo dvojke a emocionálna gradácia tam proste nebola taká, akú si tento príbeh zaslúži ()

Sokkk_y

Nádherná tečka za celou trilogií. Jackson udělal kus práce. Filmu nemám co vytknou, protože je téměř celý dokonalý. Nádherná je závěrečná bitva v Minas Tirirh, která by nemohla být natočená bez skvělého komparsu. Snad jediné, co mi trochu vadilo, byly dlouhé nekonečné scény. Ale to se může díky zbytku snímku prominout. Oscara dostal zaslouženě a já to také nebudu dále protahovat. Návrat krále je skvělý snímek mohu ho doporučit i odpůrcům Pána prstenů (napříkald má sestra;o) ). ()

pytlák

GENIÁLNÍ film v každém okamžiku. Je úžasné sledovat s jakou dravostí a epičností nám Peter Jackson podsouvá svou představu Středozemě na kterou se nechá skoro sáhnout i z vašeho obýváku. ()

Samuel7

Tento film je opravdu dokonalý, ať už je to po stránce technické, kde vizuální efekty přestávají býti efekty a stávají se realitou, dějové, kde je scénář napsán velmi citlivě, aby každá část příběhu ukázala svou podstatu, nebo umělecké, kde jsou všechny lokace, například Šedé přístavy vytvořeny tak krásně nebo naopak Mordor, tak hrozivě, že to vypadá jako by skutečně existovaly tisíce let a nebyly ,,pouhým" dílem výtvarníků, hudba se opět rozezněla v celé své kráse a píseň Into the West je opravdu výjimečná a co víc, do filmu skvěle zapadá, což není u filmových písní vždy pravidlem. Herci v tomto díle předvedli své maximum ,možná až na Iana McKenella, který měl přecejen ve Společenstvu větší prostor, ale stále pro mě zůstáva nejvýraznější a jednou z nejlépe zahraných postav, hobiti jsou opravdu kouzelní, to jak si dokáží pohrávat s nejrůznějšími povahovými rysy je nevídané, každý je jiný a všichni to náležitě ztvárnili, jedno ale mají společné, dobré srdce. Velice mě zaujala, už podruhé, také Miranda Otto, u které se snoubí láska s odvahou, a Cate Blanchett, ač se tam mihla jen několikrát, prozářila svým úsměvem každý záběr. A ten konec mě opravdu dostal, ten zkrátka musí dojmout. Na komentáře ke všem třem dílům jsem si počkal až do zhlédnutí prodloužených verzí, a ty mají skutečně co nabídnout, takže vřele doporučuji, mnohé z těch scén se pro mě staly nezapomenutelnými a proto děkuji tvůrcům, že pro nás něco takového udělali. Závěrečná část příběhu hobitů, kteří mají ve svých rukách osud celé Středozemě, je pravděpodobně nejlepším dovršením filmové série, nejlepším filmem svého žánru a jedním z nejlepších a nejcennějších snímků všech dob. ()

SG_ever

Nejlepší fantasy, co jsem kdy viděl. Prosím více takových. Skvělé, dokonalé (... a řada dalších superlativů). Zkrátka poslední díl Pána Prstenů. (95%) ()

Sfinkter

Dávám o hvězdičku méně než předešlým dvěma částem, protože Návrat krále je pro mě relativně nejslabším článkem. Trošku se vytratil duch celého příběhu, tolik scén mě nezaujalo jako v předchozích dílech a natahovaný konec finálnímu dojmu nepřidal. I tak se jedná o obdivuhodné dílo, které kdyby nemělo dva skvělé sourozence, tak dám jednoznačně za pět. V konfrontaci s nimi však musím s hvězdičkou dolů a na závěr Jacksonovi tleskám za grandiózní triptych. ()

Mrkvič

Z absolutního vrcholu film sráží spousta věcí. Putování dvou hobitů je nejslabší stránkou celé trilogie a odbíhání od ostatního dění ve Středozemi je pokaždé dost otravné. Shluk tolika postav filmu nesvědčí a některých členů společenstva už si jen takřka všimnete. No a závěr, kdy si to Jackson i uvědomoval, a přestože nás o jeden ze závěrů díky bohu ochudil, je stejně roztříštěný do tolika závěrů, kde bohužel hned ten první je nejlepší, a proto každý další je už jen nastavovanou kaší. Kdyby ale každý film byl takovým zklamáním, to by se krásně chodilo do kina. ()

kumpi

Po skvěle natočeném Společenstvu jsem byl hodně zvědav na další dva díly této skvělé triologie...Dvě věže nezklamaly, ovšem Návrat krále? Nasadil vyšší latku, opět chybí dost věcí, ale tak s tím bohužel nic neuděláme....i přesto plné hodnocení za velkolepou bitvu a pěkně rozdělený děj...při scéně příjezdu Rohirů mám vždy husí kůži....93% ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert