Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiální text distributora)

JanKukulín

Krásný film, viděl jsem ho nedávno a opravdu dobře namíchana směska vtipu a dramatu. Benigni hraje v tom filmu člověka, kterému naprosto vše záhadně vychází a tenhle film mu vyšel naprosto úžasně. Odpustíte mu i to, že kdyby se drželi kapku více reality, tak ho v tom koncentráku zastřelí nejméně dvacetkrát, ale to vůbec nevadí. Moc pěkný film, všem doporučuju ()

Aspman

Roberta Benigniho jsem viděl leda tak v Asterixovi, ale to co dokázal v tomto filmu bylo prostě a jednoduše senzační. Ukázat válku jako velkou hru a ještě se při tom skvěle pobavit, to bych vážně nečekal a Benigni je za to pro mně génius. Když jsem nedávno viděl Pianistu, pořád jsem vzpomínal na scény z tohoto filmu a v duchu jsem se smál. Je to film o kráse života a křehkosti dětství, téma války je tu vlastně jen takové pozadí, překrásný a silný zážitek. Akorát na konci jsem nějak nepochopil, proč Guido odešel, vždyť už měli tolik bodů... ()

BathoryMan

Ten chlapček čo hral Benigniho syna bol úžasný a neskor hral aj syna Russela Crowea v Gladiatorovi!Výzorovo sa podobá na mojho bratranca ,ktorý je aj podobne vekovo starý......ale nie otom som chcel!Je to nádherný príbeh ,ktorý si neskutočne originálne dokáže robit srandu aj z holocaustu!Benigni bodoval na plnej čiare! ()

ivamka

Překrásný film, krásná příroda, no jo Itálie, výlety do přírody, úžasná atmosféra italských restaurací a pak najednou bác. Roberto zvládnul všechno vzlet i pád, ale ten tank nakonec to bylo třošku moc. ()

agassi68

Tak ja som z tohto filmu "na větvi" nebol. Benigniho a jeho herectvo nemusím. V podstate súhlasím s Larelay, že tento film nemá čo robiť medzi stovkou najlepších. ()

mavree

Buongiorno, principessa! Roberto Begnini dal do jedného filmu tolko lasky, nehy a citu ako niekto nedokaze za cely realny zivot... ()

Faila

Život v koncentračním táboře - jasné drama. Přihoďte k tomu malého chlapečka a máte jasné melodrama. Přesto se v tomto filmu objevilo hned několik momentů, kdy jste se chtě nechtě (jasně vědomi okolností) museli smát. Samozřejmě, byl to účel, ale ten se tvůrcům ne vždy musí povést - ale tady se povedl dokonale. A další velké plus je pro mě důvěryhodnost Benigniho postavy. Což vzhledem k tomu, co všechno v tak krajní životní situaci předváděla, samozřejmost není. ()

mrtvej pes

Bohužel pro mě jsem film viděla jako poměrně malá a dodnes jsem nezastihla žádnou reprízu ani nenarazila na přítele, který by mi ho mohl půjčit, ale téměř bolestivě jasně si pamatuji ten hluboký dojem, který ve mně zanechal. Bylo to smutné. Bylo to reálné. Až mučivě. *Po znovuzhlédnutí zvyšuji hvězdičky na pět. ()

Fridecka

Film s optimistickou atmosférou, ikdyž je o hodně zlých a temných záležitostech a lidech. Já osobně ho miluji již léta a nejraději mám první půlku filmu s "princezničkou" a závěrečnou scénu. Je to jistě nerealistická pohádka plná svěžího italského humoru a nadsázky a takové zvláštní romantiky (na které fakt ujíždím). Příběhem se jako silná zlatá nit táhne láska obou manželů a jejich láska k synovi. Druhá půlka filmu zobrazuje čeho je schopna skutečná otcovská láska, ikdyž zde je to opravdu velká fantazie i napínavá hra. Za tank na konci bych dala šestou *. ()

John8

Naprosto nádherný film. Dokazuje že je jedno v jaké se nacházíte situaci, dokud si držíte pozitivní přístup a neztrácíte naději, dá se přežít vše. 5* ()

Iwiiik

Další z řady evropských snímků z prostředí druhé světové války, tentokrát o otci, který skrývá válku před svým malým synkem uprostřed koncentračního tábora. Pitomě se pitvořící Benigni, po celou dobu odlehčuje ponurý potext a dělá z vážného dramatu v podstatě komediální podívanou. Tento kontrast však mě osobně příliš nedráždil, zvlášť když Benigniho herecký projev srovnám se šipanzí mimikou většiny frantíků. Co se týká námětu samotného, mnohem lépe, když je trochu tendenční (psychycký nátlak ala dítě v koncentráku), než kdyby byl sterilní, jako to ve většině případů předvádí hollywoodská produkce. ()

BeranSon

Jakožto milovník života musím přiznat že umím docenit tento film. Krásné, veselé dílo, ve kterém se i v těch nejtemnějších chvílích lidstva najde radost. Snímek se vás nejvíce dotkne, když je pro vás život jediná droga. - 9/10 - A k tomu všemu ještě ten nejroztomilejší chlapec v historii filmu... ()

canucks333

,,Tento príbeh je taký jednoduchý. A aj napriek tomu je ho tak ťažké rozpovedať..." Fantastický a krásny film plný milého vtipu, silnej pointy a skvelého Roberta Begniniho , ktorí či už po réžijnej, scenáristickej a hlavne hereckej stránke predviedol životný výkon za čo bol aj patrične ocenený. Žiadna zbytočná hra na veľké umenie, žiadne umelecké zábery, skrátka krásny príbeh o láske. medzi mužom a ženou a medzi otcom a synom. U diváka sa striedajú vlny smiechu a dojatia. Najskôr chytá smiech a neskôr má zimomriavky a slzy na krajíčku. Celý zážitok ešte lepšie vrýva do pamäti aj hudba Nicola Piovaniho , ktorá je skutočne ikonická a príjemná na počúvanie. Život je krásny, je príbeh obyčajného predavača kníh, ktorý bol spolu so svojím synom poslaný do koncentračného táboru. Obyčajný človek v neobyčajnom príbehu s neobyčajne krásnou myšlienkou. Videl 3X v českom dabingu ----------------- 100% A najlepšia hláška? Rozhodne: ,,Aké je vaše politické presvedčenie?" ,,Benito, Adolf prestaňte sa hrať tak nahlas! Čo ste to hovorili?" ,,Nič už nič." ()

Sady26

Pre mňa jednoznačne jeden z Top filmov aké som videl, unikátne dielo kde divák plače a zároveň sa teší a smeje pri filme. Veľký obdiv, z toho ako sa chlap, ktorého postretla ťažká krivda, radoval zo života a snažil sa urobiť všetko pre to, aby jeho syn bol šťastný. Kiežby každá komédia bola taká kvalitná. U mňa 95% ()

MickeyStuma

Velice dojemný citový příběh odvážně pojatý v úsměvné atmosféře, která má však svůj účel. Už ten slogan: ´Podmanivá bajka, jež dokazuje, že láska, rodina a fantazie překonají vše´ hovoří samo za sebe. Příběh ukazuje milujícího otce, který se snaží svého malého synka ochránit před hrůzami holokaustu a jde na to právě s dětskou fantazií a představivostí. S realitou to samozřejmě nemá nic společného, neboť tak jednoduché by to zase se nebylo, ale jako příběh je to krásný a podmanivý. Co víc dojme než dětský úsměv navzdory všem útrapám. Italský komik Roberto Benigni si scénář napsal sám, sám si film zrežíroval a sám si zahrál i roli onoho otce. Sám tak tedy dosáhl svým představám jak takový odlehčený snímek pojmout. Názory na to mohou být různé, ale nalejme si čistého vína. Který rodič by něco podobného v takové situaci pro své dítě neudělal? ()

Ombak▼Penari

Neskutečně silný zážitek. Snímek, plný emocí, kdy mnou chvílemi lomcuje smích, chvílemi pohnutí. Tady není v čem se přehrabovat a co rozebírat, tohle je čistá radost ze sledování. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů