Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiální text distributora)

Kalor1

Celý film sa snaží citovo vyžmíkať svojho diváka. Začína to láskou a bojom o ňu. Čašník Guido si ju vždy dokáže získať. Je to bohužiaľ jediné na čo má v živote šťastie. Film preskakuje mnohé pekné chvíle v jeho živote a sústredí sa len na tie ťažké. Po tom ako sa dostane so svojim synom do koncentračného tábora kde sa ho snaží presvedčiť, že všetko je len hra divák len čaká kedy to celé praskne a všetko trápenie sa prehĺbi. To sa však nestane. Benigni svojou výbornou mimikou presvedčí každého o tom, že je šťastný a že celý život je krásny. Na úsmevy človek pred popravou sa zabudnúť asi nedá rovnako ako na mnoho skvelo zahratých momentiek z filmu. Ak hľadáte komédiu na pobavenie nie, nie je to ona. Chvíľkami tŕpnete, bojíte sa a čakáte čo ešte život ponúkne. Ale výsledný efekt sotjí za to. Film sa zaryje do srdca a človek si môže popremýšlať o tom aký je práve ten jeho život krásny. ()

sml41

cca 45 min je to klasicky taliansky ukvakany film...potom zacina zlom... film tak jednoduchy no emocionálne silny. ()

andy60

Kdyby bylo na začátku ono obligátní upozornění, že film byl natočen podle skutečných událostí, asi bych to neskousnul. Ale takto, i když těžko uvěřitelné, je to milé, vtipné, smutné a dojemné. ()

lili5

Videla som už veľa vojnových filmov najviac práve o koncentračných táboroch a musím povedať, že film je spracovaný veľmi dobre. Budem sa opakovať ako mnohí spomínali je to natočené a zrežírované naozaj špičkovo. Ten námet a tá individualita poňatia citlivej témy robia z tohto filmu to aký je. Autor ukázal ako môže byť v živote krásne aj to čo rozhodne nie je. Je dobre, že vzniklo množstvo filmov či už z tématikou vojny, holokaustu, násilia, rasizmu... pretože práve tie nám môžu ukázať aké dôležité je ostať človekom a nehrať sa na niečo čím nie sme. Preto nech sa svetom šíri čim viac pozitivity a lásky ako nám bolo podané od Guida a jeho rodiny. ()

Foltest

Život je krásný je naprosto výjimečný snímek tím, jak lehce dokáže kombinovat různé žánry. Existuje jen málo filmů, kde by se člověk zároveň upřímně zasmál a zároveň byl na konci neskutečně dojatý. Snímek prostě funguje po všech stránkách velmi dobře. Vše je přesně na svém místě a přípomíná dobře promazaný stroj. Navíc nutí k zamyšlení a do člověka se hluboko propíše. Život je krásný je definitivně snímek, který stojí za zhlédnutí. ()

quba

Krásný příběh o lásce v těžkém období. Nejen o romantickém poutu mezi dvěma dospělými, ale především o lásce rodiče ke svému dítěti. Dalo by se říct, že je vše až naivně romantické, ale tady vše funguje jak má. Film vás rozpláče a zároveň se u toho šťastně usmíváte, nádherná harmonie emocí. SPOILER! I když film nemá příliš šťastný konec, zakončení je velmi povedené a zanechá ve vás silný zážitek, že jste právě prožili něco krásného. Jeden z nejhezčích filmů, které jsem kdy viděl. ()

Korpy22

Absurdita koncentračních táborů a to, že se smíchem a nadhledem člověk nejdál dojde. Otec se synem se tam totiž dostanou, ale to stále neznamená konec. Zvolí si cestu toho, že je to jedna velká hra a tím vznikají velmi vtipné situace a film se tak stává hořkosladkým pečivem, které si buď zamilujete a nebo nestrávíte. ()

Cerna_kosile

Pěkný obrazný přiklad toho, že je potřeba si život dělat opravdu krásným, takřka za všech okolností. Výborný Benigni, až připomínající J.P. Belmonda, získal životní roli v komediálním dramatu, který si umí získat pozornost humorem, gestikulací i jednoduchým příběhem. Možná, že by byl svět opravdu krásný, kdyby se bral právě s takovým humorem.. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů