Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... (oficiální text distributora)

Martin741

Kvalitna animacia a graficky orgazmus. Sice par pribehov tu bolo, ktore sa nikde nezacinaju a nikde nekoncia, to vsak mne ako znalcovi Tarkovskeho vobec nevadi! 89 % ()

Petoss1

Pekné rozšírenie sveta Matrixu i keď japonské anime vôbec nemusím, toto bolo celkom fajn i keď tie psychologické keci ma zabíjali. 77% ()

cubajz

bezvadná mozaika různě lazených příběhů s odlišnou animací, všelijak doplňující nebo rozvíjející mytologii Matrixu. Největšími favority jsou Druhé Renesance, Program, Dětský příběh, Poslední let Osirise a Detektivní příběh. ()

C0r0ner

Vidět to před dvaceti lety v době Matrixů, byla by to plná palba. Dnes už ne, zejména kvůli extrémní kvalitativní nevyváženosti povídek. Každopádně ale vím, podle čeho vzniklo Love, Death & Robots, a při obou dílech Druhé Renesance jsem měl hubu dokořán. To bylo těžce over the top. Jako celek ale průměr. 65% ()

darm

9 různorodých animovaných filmečků točících se okolo světa Matrixu. Všechny možné druhy animací, od skoro skutečné v Posledním letu Osirise až po "tužkový" Detektivní příběh. Nejvíce se mi zamlouvaly oba díly Druhé renesance a Dětský příběh, naprosto mimo mně šla Přijímací zkouška. Ale nevím, žádný z filmečků mě nezaujal natolik, abych mu dal plné hodnocení, ale čtyřhvězdičkových hodnocení jsem rozdal většinu, proto dávám taky celkově 4*. ()

asinus

úžasný doplněk k mytologii matrixu. díky animatrixu mám celý tento svět o mnoho radši. kdo viděl jen Poslední let Osirise, měl by vědět, že ostatní části jsou ještě o mnoho lepší. animatrix je bomba. ()

campix

Sbírka kratších animovaných filmečků na téma světa Matrixu dojíždí na nevyrovnanost kvality jednotlivých kraťasů. Některé jsou super, ale u některých ten nahozený řemen ihned padá. Tvůrci se díky animované formě mohli zároveň více vyřádit ve světě, kde máte nepřeberně možností. I tak jde ale spíše o průměr. ()

Juto

Zbierka deviatich krátkych filmov s príbehmi súvisiacimi s Matrixom, ktoré by si mali pozrieť všetci fanúšikovia Matrixu. 8/10 ()

otík

Animovaná blbina, které jsem nerozuměl. Zlaté české večerníčky. Ty měly alespoň myšlenku. Sem tam sice jsou hezké scény, ale celkově mě to neoslovilo. Hudba: Don Davis ()

Flyer

Povinnost pro každého milovníka Matrixu. Krásné příběhy, zajímavé animace a správná matrixovská atmosféra. Nejvíce mě zaujal filmeček Beyond (skvěle zkombinovaná atmosféra Matrixu a pohádky), největší zklamání mám z Posledního letu Osirise, který mě, i přes výborné (a z Animatrixu možná nejlepší) vizuální zpracování, příliš nezaujal. ()

Radiq

Všechny příběhy maj něco do sebe. Některé jsou lepší, některé horší. Jak animačně, tak dějově. Pro mě nejlepší bylo Matriculated, i když je to hodně divnej dílo. Celkově je to takovej průměr, kterej dobře těží ze světa kolem Matrixu a pak člověk i zapomene, že někdo natočil dvojku a trojku... ()

mr.filo

(Povídkový) mix matrixu v animatrix. Nejslabší pro mě byli Světový rekord a Dětský příběh, vítězí Neznámé území a Druhá renesance (1. část). ()

senor

Celkově trochu nevyvážené, ale všechny povídky převyšují jak příběhem i animací průměr. Navíc obě "Renesance" jsou skutečně výjimečnými malými dílky. Určitě lepší než filmová trilogie. ()

LordSnape

Hodnotit Animatrix jako celek je trošku rozporuplné. Některé příběhy jsou opravdu výborné (Druhá Renesance) a některé zase trochu váznou v realizaci dobrých nápadů. Ještě že to dostali do rukou ti Japonci. 7/10 ()

ivan_drago

Devět dalších přiběhů z prostředí matrixu. Žádný z nich mě nijak zvlášť neoslovil a dále zůstávám toho názoru, že se měl natočit pouze díl první, který je naprostou špičkou ve svém žánru a nemohu se zbavit dojmu, že všechny další filmové počiny týkající se Matrixu vznikli až poté, co se producenti přesvědčili o jeho komerčním úspěchu. ()