Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... (oficiální text distributora)

filmmovier

Velmi povedené doplnění světa Matrixu a spoustu nových informací a doplnění. Všechny povídky jsou poměrně vyrovnané, nejvíc se mi líbil Detektivní příběh, nejméně asi Program. Každý příběh má jedinečnou, originální animaci a jako celek se vám to prostě vryje do paměti, na takovýhle film se prostě nezapomíná. Jelikož okomentuji povídky i samostatně, tak tady jen tak na okraj - některé povídky sice byly slabší, ale celkově je to rozhodně na 90%, tedy na plný počet hvězdiček. Animatrix je naprosto vynikající vizuální zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. A místy je ta animace opravdu velmi živá, takže v podstatě nemám co vytknout, protože takových sci-fi světů (a filmů) by mohlo být víc. ()

Mr.Bulanek

Nebylo to špatné, ale zas tolik mě to nechytlo a znova se na to asi nepodívám. Nejvíce mě chytl Detektivní příběh. Zajímavá byla taky Druhá renesance, ale nejslabší mi přišel Světový rekord. ()

skrblik007

Tohle trpí snad všemi myslitelnými problémy animovaných spin-offů. Nejlepší animaci má první povídka, nejlepší děj druhá a nejlepší atmošku ta předposlední, ty rozhodně stojí za zhlédnutí, ale jinak je to šedý průměr a místy až nuda. ()

karlik4801

Jako rozšíření oblíbeného Matrix světa slouží Animatrix skvěle! Proto se jinak ani brát nedá. Pro zvědavce přímo povinnost. Jelikož jsem právě JÁ velmi zvědavý na všechno ze světa Matrixu (kromě dvojky a trojky), kraťasy mi dobře posloužili. Některé byly vážně pecka! Druhá renesance na sebe strhla všechnu pozornost a zbytek už by musel být hodně špatný abych snížil své hodnocení. Naštěstí pro mě byla valná většina mini filmečků docela fajn. Jen snad ten běžec mě nebavil. ()

Tomasso001

NA tu dobu, kdy jsem to viděl poprvé mi došlo až po nějaké minutě, že jde o animaci, skvěle udělané,obvzlášť souboj v Matrixu ()

gjjm

Aneb co se do Matrixu nevešlo jako série krátkých filmů v anime stylu. Animace, kresba a atmosféra je perfektní, dějová a myšlenková kvalita jednotlivých příběhů ale dost kolísá. Nejvíc se mi líbilo rozhodně zcela geniální Detective Story a Program. Naproti tomu World record nebo Beyond bylo příšerné. Pokud se vám líbí Matrix, tentokrát spíše jeho svět a filosofie než film jako takový, a pokud vám vyhovuje jeho inspirace anime stylem, rozhodně neuděláte chybu. ()

lennyd

To co v celém Matrixu být nemohlo, protože by se do tří dílů nevešlo, je pak zde. Animatrix je složen ze sedmi krátkých příběhů, kdy některé mají s Matrixem spojené jen prostředí, některé z nich vysvětlují jak k tomu všemu došlo a ty zbylé - prostě jsou. Celkově je většina filmečků nadprůměrných, sice se zde asi dvě slabší chvilky taky najdou, ale pak příběhy jako Kid's story nebo Beyond všechno vynahradí. Vůbec nechápu, proč jsem se Animatrixu tak dlouho vyhýbal! ()

ywo666

No moc sa mi to nepáčilo. Nejak nie som na také krátke poviedkové filmy. Matrix ako taký mám veľmi rád (minimálne prvý), ale toto mi nejak nesadlo. KAždopádne úplne zlé to nebolo, ale pi takom vysokom hodnotení, som čakal oveľa viac. Pritom prvý príbeh mal nábeh na dobrý film. Čo z toho keď trval pár minút a ostatné sa mi už tak veľmi nepáčili. ()

neoBlast

[Třetí zhlédnutí] Ta sázka na anime (kromě toho, že se to k Matrixu hodí) byl vizionářský tah. Protože ani za osm let výtvarně The Animatrix nezestárl, samozřejmě kromě hned úvodní, hardcore CGI, části. Skvělým kompromisem vycházejícím z povídkového formátu je, že si každý vybere - já miluji Matriculated a Detective's Story, někdo jiný zase ocení Druhé renesance... Ale opakuji, hlavně je to vizuálně stále neskutečný zážitek. 80 % ()

Bobik9

Jsou tam lepší i horší příběhy. První a poslední jsou tutově nejhorší. Naprosto nechápu tak vysoké hodnocení. Všichni jsou asi hrozní odborníci a rozumí té genialitě, kterou toto skrývá. S normálním Matrixem se to nedá srovnat. Nakreslené je to zajímavě, ale doufal jsem ve větší rozmanitost stylů animací. Velké zklamání pro mě. 83% je naprosto nesmyslné hodnocení. ()

Kicune

Nápadité příběhy, inspirované matrixovskou filozofií, jsou vizuálně strhující, přesto místy až příliš drastické a depresivní. ()

VanTom

Antologie devíti nesouvislých střípků svět Matrixu prohlubuje minimálně, ale zajisté v časech největšího boomu kolem trilogie splnila svůj účel (tzn. nasytila fanoušky a vydělala pár penízků). Výtvarné a animační styly variují od nádherných po hnusné, povětšinou originální nápady se na ploše deseti minut nemají šanci smysluplně rozvinout, takže z celku jako primární pocit převládá mírná rozpačitost. ()

hroubek

Krásné rozšíření universa okolo Matrixu. Samotné příběhy jsou hodně fajn. Na krátkém prostoru dokáží prodat zajímavé myšlenky, nebo rovnou celý příběh. Pěkně se ukazuje pestrost a možnosti daného formátu a stylizace. Z mé strany spokojenost. ()

cross

Spousta zajímavých animačních technik a dokreslení filmového Matrixu ještě nemusí nutně zaručovat úchvatnou podívanou! Animatrix mi připadne jako každý pes jiná ves. Některé příběhy jsou výborné po všech stránkách, některé jsou spíše zajímavé a najdou se i také, které jsem musel doslova přetrpět. Nic naplat, je to film spíše pro fanoušky. Já si skutečně užil pouze Poslední let Osirise a Druhou renesanci! Ale kdo ví, možná nejsem ten vyvolený... ()

Spock

Animatrix se mi stal mnohem bližší než samotná filmová trilogie. Proč tomu tak je? Jednotlivé příběhy v tomto filmu prezentují různé pohledy a příběhy, které se v rámci celého prostředí Matrixu mohou udát, často se v nich řeší závažné otázky, které se daří díky úzkému záběru jednotlivých příběhů zdařile rozvíjet. Věřte nebo ne, ale po tomto „filmu“ ve mně vyvstalo mnohem více otázek než po vzhlednutí všech tří klasických filmů dohromady. Filmy se soustředí na děj a jím prosycenou akci, sledují pouze hlavní téma, nedokážou se některým otázkám vůbec přiblížit, vlastně je podle mého názoru ani moc nehledají. Kdyby swe podařilo autorům klasický Matrix více psychologizovat a také problematizovat některé otázky, byl by určitě o mnohem zajímavější. Takhle tady máme pouze Animatrix, který nám však ukazuje, jak rozsáhlá a plně nevyužitá je celá tématika. Některé povídky jsou excelentní a některé slabší, přesto se však v celku jedná o nadprůměrnou zábavu. ()

mirec88

Ako celok doplňujúci filmy Matrix veľmi dobré, takisto príbehy samé osebe obstoja a sú zaujímavé. Najkrajšia a najzaujímavejšia je Druhá renesancia. Animácia mi prišla niekedy zvláštna, ale vzhľadom k Matrixu veľmi vhodná. Najkrajšia mi prišla v prvom príbehu - Posledný let Osirisa. ()