Bylo nás pět

• angličtina There Were Five of Us
Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Režie:

Kamera:

Martin Šec

Hudba:

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach (více)

Epizody(6)

Ihned od své premiéry v roce 1994 uchvátil malé i starší diváky seriál na motivy Poláčkovy prózy, v němž režisér K. Smyczek spolu se scenáristou O. Vogeltanzem vytvořili prvorepublikovou atmosféru jednoho malého městečka s jejími dobrosrdečnými, zábavnými, ale i závistivými, pomlouvačnými a mnohdy komickými obyvateli. Svět viděný očima Péti, žáka čtvrté třídy (A. Novák) líčí rodinu – maminku s její vždy láskyplně otevřenou náručí (D. Veškrnová), přísného, leč spravedlivě trestajícího tatínka (O. Navrátil), i chytrého bratra Láďu (J. Strach). Především je to ale svět plný dobrodružství a rošťáren Péti a jeho čtyř kamarádů... (Česká televize)

Werewolf2

Na rovinu se priznam, ze jsem knizni predlohu necetl, takze nemuzu porovnavat. Kazdopadne je to ale jeden z nej ceskych serialu, na ktery se da divat porad. ()

Wild_cz

Podle mého názoru bezchybné zpracování knihy. Karlu Smyczekovi se zde dokázalo krásným, ironickým a oprvadvu vtipným způsobem předvést typické maloměstské chování. Z očí mladých chlapců je zde objeven svět a trapné povahy lidí, které přetrvávají dodnes, jen jsou oblečeny do jiného kabátu. Jinak smekám před hereckými výkony a to hlavně mladých protagonistů. 95 % ()

badajajuak

Moji nejlepší přátelé se nazývají: Bejval Antonín, Jirsák Čeněk, Kémlink Eda a Pepek Zilvar z chudobince. My hoši, co spolu chodíme, prožíváme všelijaká dobrodružství. Jestli chcete, tak pojďte s námi. ()

Jirka1111

Nemohu zapomenout na scénu, ve které si dva otcové posílají dopisy plné pravopisných chyb a navzájem si je opravují. ()

eFrankie

Výborné zpracování, skvělé herecké výkony, hlavně těch dětí... Ve filmu je kladen důraz hlavně na morálku a správnou etiketu... ti mladí to ale dodržují pouze v rodiném kruhu a jakmile vylítnout z rodného hnízda, stávají se z nich ti správní rošťáci. Pro mě určitě za 5***** ()

Flarnytryl

Nezapomenutelný seriál. Takovou směs laskavého humoru, dobrodružství, poetiky, nostalgie, kamarádství a mnoha dalších ingrediencí v čele s dětskými herci dokáží připravit jenom Češi, Slováci a Švédové. ()

Spike86

Skvělá pohodová dobová atmosféra, kterou perfektně dotváří jazyková forma čerpaná z knížky. Výběr těch nejlepších českých herců, pěkný hudební doprovod a podkres, vtipnost to jsou další věci, které dělají ze seriálu špičkovou záležitost. ()

Esquirol

Příjemně zpracovaná adaptace knihy Karla Poláčka. Jak už tu někdo psal, i když jsem to už viděla aspoň desekrát, budu se vždycky dívat znova. :) ()

e-pilot

Srdeční záležitost. Krásné příběhy, ve kterých Karel Poláček vzpomíná na své dětství. Velká škoda, že se už vydání své knihy nedožil. Bezkonkurenčně nejlepší je 4. díl "Pokoj lidem dobré vůle" s bratrskou spoluprací při vymáhání dlužných částek. ()

Mr.Hackels

Tohle je přesně ta doba, ve které bych chtěl na pár dní či týdnů žít. Vždycky se na tenhle seriál rád podívám znovu a znovu. Krásná atmosféra. Jednotlivé postavy geniálně zahrané. Vůbec nejlepší je díl Pokoj lidem dobré vůle. I kdyby ostatní díly nestály za nic (ale oni stojí), nedal bych na tento skvost dopustit. ()

Filatov

Pět rošťáků a jejich dobrodružství. Prostě seriál mýho mládí, ve kterém jsem se tak trochu viděl vždyť kdo z nás během dětských let nestropil nějakej ten průšvih. Každá postava je skvěle napsaná a seriál podle mýho dobře kopíruje knižní Poláčkovu předlohu, kterou jsem samozřejmě četl. P.S. Co jste měli k obědu? Kucmoch. (Přitom husa pod postelí). Vynikající :-) Určitě bych se podíval znova...a rád. Nejoblíbenější postavy: Petr Bajza, Evička Svobodová z cukrářství, Čeněk Jirsák, Pepek Zilvar z chudobince a jeho otec, Pivoda a strýc Vařeka. ()

Reyak

Velmi pěkně zachycená doba takzvané " první republiky " československé, pro kterou mám slabost. Jako malý jsem prožíval každou lumpárnu a každý vynález této party a snil o tom, že jsem tam snimi. Skvělá režie, zpracování, herecké výkony (zejména Petr Nárožný, Adam Novák a Oldřich Navrátil) , kamera a dekorace. Pane Smyczku, děkuji za pěkný zážitek z dětství. Hodnotím maximem 5-ti hvězd. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka