Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Epizody(6)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

Ivoshek

Supr seriál o dětech, který najdou kytky na lítání a pár dalších speciálních schopností. Třeba kytku inteligence, která udělá z místního blbečka malého génia. Nebýt hudby Michala Davida a obezity hlavního hrdiny, bylo by to za 5*. "A ode dneška mě všichni ve výzkumném ústavu budou oslovovat.... éééhm.... VELKOVEZÍRE!" :-))) ()

honajz

Nevím, čím to je, ale ani Létající Čestmír, ani tenhle seriál mne nikdy moc nebraly. Jestli za to můžou nějaké ústupky německé straně, nevím. Štval mě tady Lukáš Bech, dokonce i Menšík, a to je co říct, a příběh mi přišel uměle natahovaný. ()

eraserhead666

Spolu s Návštěvníky a Křečkem v noční košili tvoří Létající Čestmír zlatou trojici výborných komediálních sci-fi seriálů z osmdesátých let. I když musím podotknout, že je z této trojice nejslabší. Je trochu více dětský, není tak trikově promakaný (létající figuríny a nezakrytá lanka, na nichž visí herci, ten dojem trochu kazí), připadá mi jaksi naivnější, méně humornější a rozhodně má nejnesnesitelnější úvodní melodii včetně úchylného zpěvu Michala Davida :-). Mimo to ale nabízí vynikající výkony V. Menšíka, J. Bohdalové, P. Nárožného a mladičkou Ivanu Andrlovou (pro mě hereckou perlu tehdejší doby), která minimálně v prvním díle (ne-li i v dalších) nenosí podprsenku :-) ()

duklak2

Létající čestmír létá tam a zpět........vždycky, když si pustím tuhle píseň začnu trochu brečet, protože si vzpomenu na dětství do kterého bych se hned vrátil. Bohužel stroj času ještě nikdo nevynalezl. Ach jo.......... ()

Tommassi3

"Kdo to je ??" - "Neškodný blázen !! Bydlí tady na stromě.." ;) Famózně bizarní scifi, která svou absurditou značně asociuje zejména jiné animované logicky téměř bezhraniční tvůrcovsky bezuzdné projekty dua Vorlíček, Macourek.. Série si také vysloužila opravdu skvostné herecké obsazení na čele s výborně kontrastní dvojicí v podobě překvapivě civilního Vladimíra Menšíka a naopak na hraně přepjatosti balancujícího cholerika Petra Nárožného.. Neskutečně originální záležitost, u níž snad něco čichali právě tvůrci..;) ()

Terva

Znal jsem v té době Lukáše a byla s ním sranda. Létali jsme tenkrát v herních automatech. Ty co jezdili po republice v autobusech. O seriálu jsem byl neustále informován. ()

svik

Docela dobrej film , rozhodne na tu dobu jo .jako malej sem se na tenhle sejra rad dival a byla to docela prdel , ale s odstupem csu se mi to protivy a pripomina mi po moc totalitni rezim ( i kdyz sem ho nejak zvalst nezazil ) ()

prkalil

Jé - Mělník! (žádný Motýlkovice) A bacha - co teď napíšu - ústřední píseň nazpíval (možná i složil?) Michal David - a přesto mi nevadí, ba se mi i docela líbí... ()

Praxis

Já si pamatuju, že jako malej jsem si hrál po každém díle s kytkama a čuchal jsem k nim a pak jsem napodoval hrdiny:-) ()

PKD

Jako dítě mě neskutečně děsil zvětšující se meteroit,doprovázený špičkovým hudebním doprovodem.Dodnes mě z toho mrazí,a já nevím proč. ()

blackrain

"Létající Čestmír, léta tam a zpět...." Hm, pár kytiček by se hodilo i dnes. Skvělé herecké obsazení. Hezký dětský seriál. Blechu jsem nenáviděla. Další vzpomínka na mé dětství. Sleduji i reprízy, když to Čt opakuje. ()

Damiel

60 % - Seriál, který mi nikdy nepřirostl k srdci jako jiné, které tehdy byly předmětem našich vášnivých diskusí v lavicích základní školy. ()

type_B

Když se po letech dívám jinýma očima, hrozně by mě zajímalo, jak by tento seriál přijali např. v USA, nebo prostě v úplně odlišném kulturním prostředí. Místy zajímavé spíše jako sociologická sonda. EDIT: Je stupňující se totalita vyvolaná Blechovic rodinou nenápadnou paralelou k době vzniku? (Ovládnutí novin, špiclování, protislužbičky, nucený vyhazov Čestmírovy rodiny z práce i bytu... ?) Pokud ano, pak poselstvím seriálu je, že totalitní společnosti zničí všechno, co je pro lidstvo užitečné :) (Teda až na létací kytku, která jako jediná přežila.) ()

L_O_U_S

Pro mě spíš průměr, ale oproti dnešním kravinám perla. Hnusnější a nesympatičtější rodinu než Blechovi jen tak někde nenajdete. "Létající Čestmír létá tam a zpět..." (322.) ()

kajas

Jak už od raného dětství miluju Arabelu, další známý seriál z dílny Vorlíčka a Macourka mi dlouho unikal. Titulní písnička je velmi chytlavá, kouzelné květiny by chtěl asi každý z nás (stejně jako prsten nebo cestovní plášť), ale ústřední hrdina mi bohužel moc sympatický nebyl (Lukáš Bech mi v jiných filmech a seriálech vyhovuje jako vedlejší, nikoli hlavní postava). ()