Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

FincherD.

Další povedená adaptace J.Grishama, kterých se v 90.letech vyrojilo jako hub po dešti. Firma určitě patří k těm hodně povedeným, i když vlastně žádná z adaptací spisovatele/advokáta Grishama není vyloženě špatná, naopak. Škoda, že tomu tak není třeba u pánů Crichtona nebo Kinga. ()

moviefilms

Asi takhle... knížce se to nepodobá vůbec, až na základní děj (Mitch si vybral špatnou firmu a chce se z toho dostat), ale jinak dobrý obsazení, zábavný a hudba chytlavá, i když by se občas mohla pozměnit :D. Vcelku slušná, celkem nadprůměrná práce. ()

LencaN

Knihu jsem nečetla, tudíž nemůžu srovnávat, ale film to byl dobrý. Velkým minus je přehnaná délka, dalo by se markantně zkracovat. Na druhou stranu vidíme Cruise snad v jeho nejlepších letech, kdy už je švihák, ale ještě pořád trochu klouček. Na Jeanne Tripplehorn nemám žádnou výtku, byla přirozená a ostatní právníci se chovali tak jak měli, nečitelně, s bočními úmysly, navenek laskavě. Cruise se dostává do velmi honosné právnické firmy, která ale není takovým svatouškem, jakým se prezentuje na svých večírcích a chováním na pracovišti. Zjišťujeme, že někteří zaměstnanci záhadně zemřeli, objevují se nové skutečnosti, které nahlodávají Cruise i jeho partnerku, kteří se jen chtěli mít dobře a mít v klidné čtvrti hezký domeček. Nakonec ale Cruise musí jednat, protože na něj tlačí i FBI. Vznikne z toho krásný spletenec intrik, nástrah, pastí, naschválů a šarvátek, který tvoří jakési puzzle. Nebo možná multitasking? :) prostě hraní na několika rovinách najednou tak, aby člověk byl stále v mezích zákona, využíval ho a díky tomu dosáhl svého. Věřím, že tento film musí být blahem pro právníky... o autentičnosti s americkým právním systémem nemůžu říct vůbec nic, netuším, jak moc tam říkají třeba bláboly. Ale líbilo se mi, že ten kdo se snaží, dře na sobě a studuje, může využívat zákon ve svůj prospěch a přitom se choval poctivě. ()

Tondonis

Podarený dramatický triler, ktorý je takým Diablovým advokátom v reálnom svete. No tu bohužiaľ chýba Pacino A Reeves, ktorí tomu dodali 5. Hviezdu, no stále má tento film čo ponúknuť a pripútať k stoličke. Hlavne motívy klavíru boli zaujímavým spestrením. ()

brasek

Snímok bol prezentovaný ako sfilmovaný bestseller. Žiaľ veľmi ma nenadchol, na môj vkus je príbeh príliš planý, nerozvinutý, nejde do hĺbky pointy príbehu. ()

Velislav

Klasický deväťdesiatkový politický thriller, ktorý som vďaka okolnostiam dopozeral po dvanástich rokoch... Napriek dĺžke podľa môjho názoru ani chvíľu nenudí, zamotaná situácia pre hlavného hrdinu je nezávideniahodná, bez ohľadu na to, že ho hrá nesympatický Cruise, skvelé výkony Hackmana, či Harrisa. Trochu stráca vďaka relatívne hapyendovému záveru, keďže knihu nepoznám, porovnať nemôžem. 7/10 ()

Michal.Lukac

Thriller natočený podľa bestselleru môjho obľúbeného spisovateľa, s Tomom Cruisom v úlohe ambiciózneho mladého právnika, ktorého ambície ho chytia do životunebezpečnej pasce, bol zbytočne dlhý a prepletený dlhými a nudnými scénami. Napriek tomu sa mi páčil, oceňujem najmä výborne napísané dialógy a musím priznať, že pri niektorých scénach som skoro nedýchal. 7/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

ap2001

Rozbíhá se to jako slušné drama, ale od poloviny Firma degraduje do nadprůměrně komplikovaného a podprůměrně zajímavého thrilleru. Škoda. ()

Chemic

Dobrý a velice napínavý. Možná je to opravdu moc dlouhý. Na takovýhle téma by asi stačili jen dvě hodiny. ()

AcHeRoN

Plnohodnotný thriller, ktorý spĺňa podmienky pre "nosenie" tohto atribútu. Námet nie je nejako extrémne strhujúci ale svoj účel spĺňa a v rámci žánru sa nám postará o filmovú pohodu. ()

marti

Medzi prísnym dodržiavaním zákonov a ich jasným porušovaním existuje veľmi široká šedá zóna, v ktorej sa dobre uživí mnoho účtovníkov a právnikov. Že by sa renomovaná právnická kancelária venovala len oblasti s najväčšími rizikami a k tomu lákala najlepších absolventov právnických škôl som dosť na pochybách a tým samozrejme upadá aj vierohodnosť celého príbehu. ()

aronofsky

Nějak mě to... neoslovilo. Námět má hodně velký potenciál, ale všichni (herci, režisér) to berou moc vážně. Je to taková průměrná, nezábavná (trochu)nuda a stopáž je neuvěřitelně přestřelená. 60% ()

stylR

Úžasná kniha, šikovně natočený film. Holt ale jenom "trojkovej", asi proto, že mi u filmu (oproti knize, která se čte jedním dechem) vadili trochu ty vynechané pasáže a malá změna konce. A taky určitě proto, že Cruise moc nemusím a opět jsem se ujistil v tom, že ne nadarmo: Já mu toho (v knize) vychytralého, schopného - téměř dokonalého Mitche McDeerea prostě nevěřím:) sorry. ()

Obelusex

cetl jsem knizku, bohuzel, jinak by to bylo o par procent vic... Jinak knizku doporucuji je opravdu skvela a jeji konec vubec ( film je uplbe jinak ) a i za to procenta dolu 70% ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino