Mitch McDeere, mladý právník, vstupuje do firmy kde ho má čekat slibná kariéra. Jenže brzy jsou jeho dva společníci zavražděni. Případ začne vyšetřovat FBI a Mitchův dosavadní hladký život se rázem změní. Může si vybrat:  buď bude pracovat pro FBI, nebo zůstane ve firmě. Ať si však zvolí kteroukoli z těchto možností, jeho život už nikdy nebude takový, jaký býval – a on to ví. A také ví, že jediným řešením bude vymyslet si třetí možnost, vlastní plán… (TV Prima)

GMVajgl

Motivace mladého muže jsou jeho ambice a prachy. Příběh je docela vymakanej, chytrej, Tom Cruise hodně utíká - v tom je nejlepší. Nicméně je to zbytečně dlouhý. Já bych vyhodil všechny scény s manželkou, byly jeden velkej cringe a nesmysl. Mimoto kdo je dnes už na vejšce ženatej? ()

patr

Knížku jsem četl až po shlédnutí filmu a přesto se mé hodnocení filmu jako kvalitního thrilleru nezměnilo. ()

Besyn

Solidní thriller,avšak brzy mu začne docházet dech a za pár týdnů si na něj divák asi jen těžko vzpomene. ()

Empire

Jeden z filmů, kde se přesně hodí taková to doba filmu (154min.), uběhne jako voda. Neprůstřelný scénář a skvělé herecké výkony (Tom Cruise, předvedl zatím svůj nejlepší herecký výkon vůbec). Nic zdlouhavého nebo nudného velice rachlý svižný a dobrý thriller. ()

Pantata

Knihu miluju, ale ke zfilmování je to strašně těžký materiál... Film bohužel místy ztrácí nit napětí a rozuzlení moc nevyzní. Ale solidní zpracování. ()

Torgal

Jeden z lepších právnických thrillerov, ktorých bolo v 90-tych rokoch neúrekom a potom takmer zmizli zo scény. Aj po rokoch stále veľmi solídny kúsok, ktorý z postu klasiky tlačia nadol dva problémy. Prvým je prepálená dĺžka, ktorú ale film nevie poriadne zužitkovať a nevie sa dostať do poriadneho tempa, druhým je potom množstvo náhod zásadne ovplyvňujúcich dej. Zásluhou skvelého hereckého obsadenia je to ale stále štvorhviezdičkový zážitok. 7/10 ()

fortex

Tak hudba byla děsná, tedy pro mně, daná asi dobou a dabing bída, vše namluvené jaksi bez prostoru, za to ovšem film nemůže. ()

bif

Skvěle obsazený thriller s vynikající Tomem Cruisemma dost upozaděným Ed Harrisem. Filmu ubližuje jen jeho zbytečnem natahovaná stopáž, jinak velmi velmi dobré, napínavé drama. Jo a Hackman je tu na Oscara... ()

Razzor_82

"V téhle firmě jde o život." Cruise je ve své roli skutečně přesvědčivý a přidá na kvalitě filmu. Hodně zajímavý film z právnického prostředí. Nechutné praktiky a praní špinavých peněz jedné firmy. Pollack se nám rozjel ve stopáži, mohlo to být kratší. Nicméně tempo a napětí ve druhé části filmu rozhodně nechybí a nabídne plnokrevný thriller. Gene Hackman a Hal Halbrook jsou báječní. 8/10 ()

Zombo

Chvalitebné zfilmování o mnoho lepší a rozsáhlejší předlohy mistra Grishama. O kvalitě scénáře nemůže být pochyb a i když stopáž nasvěčuje tomu, že je ve Firmě obsaženo téměř vše, i tak je to minimum. Možná je to spíše menší plus, protože roztahování a zacházení do matoucích a těžko pochopitelných (pro nečtenáře knihy) končin působí až nudně a okrajově. A o dobré herce také nebyla nouze. ()

hlína

Ač dávám vysoké hodnocení, musím se přiznat, že jsem osobně zklamán. Protože kvalita knižní předlohy má jednoznačně obrovský potenciál na to aby se stala nepřekonatelným thrillerem. Tuto čáru však dlě mě film nepřekročil, musel by asi být ještě delší. ()

arkie

Firma mě dostala tak před deseti lety hlavně kvůli scénce s hlasitým stereem a "druhým nejlepším". S každým dalším filmem, který vidím, zdá se mi tenhle horší a horší. Ale možná je to tím, že se mi s těmi přibývajícími léty čím dál míň zamlouvá ten prťavec, co si samým sprintováním během natáčení skoro urval nožičky. Protože objektivně, tohle je moc dobrý thriller. Určitě lepší než Pelikán. A já nesnáším Toma Cruise. Fuj! Fuj! A ještě jednou fuj! ()

mazic

já crujsovi nevěřím ani malé Ň...... zjistil jsem že jsem většinu jeho filmů viděl a to čirou náhodou že nic lepšího v telce nebylo.... a od 4.července po magnolii zůstává ta pachut když vidím tomíka ve filmu..... p.s. ve valkýře už nebyl tak nejhorší - že by filmové zrání nebo mé odpuštění? ()

danny_21

Pollackovi se povedlo výbornou Grishamovu předlohu převést na plátno poměrně věrně a přesvědčivě. Není moc co vytknout ani co se týče herců, jen bych měl výhrady k délce, díky čemuž jsem zaregistroval pár hluchých míst, ale jinak docela povedený právnicko-politický thriller - 70 %. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: Marounek, laxik, moviefilms ... Nečetl jsem předlohu, takže nemůžu posoudit (tak jako hodně uživatelů), jak je filmová verze zdařilá vzhledem ke knize, ale jedno vím zcela určitě: Námět je nesporně zajímavý, příběh perfektní, ale je škoda té hodně přetáhnuté stopáže. Mít film tak 100 minut, byl by napěchovaný akcí a byl by pro mně jedním z nejlepších thrillerů jaké jsem kdy viděl. Takhle to bylo skvělé, ale fakt moc dlouhé. Pak taky Tom Cruise - já nevím, ale filmy s ním jsou tak nějak "scientologické", mají mystický nádech všech nadějí co se jednoho dne splní, a ten den je furt kdesi daleko. Mám z něho těžký pocit vyumělkovanosti. V každém případě role Jeanne Tripplehorn a Gene Hackmana mi udělali z filmu příjemný zážitek. A taky Ed Harris, ač jsem ho už viděl v daleko hezčích rolích. Jeho perfektní hláška: "Já jsem federální agent a můžu ti zarazit zuby do chřtánu a přitom neporušit tvá občanská práva!" neměla chybu a věřím, že byla vybrána v nějakém konkurzu mluvy ostrých hochů z FBI. Celkově bych to viděl tak na 3 hvězdičky - 70%, a hlavně se mě už nikdy neptejte na mrtvé právniky ... ()

Zet

Ta hudba mě tam teda vůbec neseděla, přišla mě místy docela úděsná, celý film díky ní dostával takový komediální nádech a to i v dramatických situacích... ()

Likan7

Problém není vůbec s Cruisovi, ten je naopak jako naprosté právnické ambiciózní ucho věrohodný, problém mám spíše s režií a se stopáží. Pollack jednoduše nedosahuje kvalit svých kolegů a na prostoru 150 (!) minut se to projevuje o to víc. Zkrátit film o dobrou půl hodinu by snímku jen prospělo, dostal by větší spád a tempo. Neříkám přímo, že by "ta a ta" pasáž měla být vystřižena, ale prostě je tam spoustu věcí, které jsou zbytečné a ani k dokreslení příběhu nikterak nepomáhají. Příběhu naopak dělá medvědí službu hudba a svým piano šroubuje atmosféru často velmi vysoko. PS - Tobin "Jigsaw" Bell s dlouhými blonďatými vlasy je fakt vtipnej. ()

haWranka

Film je to určitě dobrý, ovšem já před ním četla knihu. A vím, že bych to asi neměla moc srovnávat, ale bohužel se neubráním. Z Grishamova příběhu si totiž tvůrci vzali pouze začátek a jména postav, pak už se děj ubíral úplně jiným směrem, postavy se rozhodovaly a chovaly jinak, závěr se už ani nepodobal. Neříkám, že je to špatně, to ne - přeci jen filmy nemohou být podle knih do puntíku. Jenže tady to tvůrci nevylepšili a myslím, že kdyby se inspirovali víc, udělali by lépe. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino