Firma

The Firm

Firma

Thriller / Drama

USA, 1993, 149 min

Samotná dľžka zabíja potenciál celej hereckej gardy, ktorá je ináč výborná v čele s Cruisom, Hackmanom a Harrisom. Hudba je asi ten najoriginálnejší prvok celého snímku. Dej a štruktúra mnohokrátvidená - ale táto je ešte aj takto jedna z najlepších spracovaní. Ps: Jeanne Tripplehorn má široký, nepeknučký krk.(14.3.2009)

Bože! Prakticky všechny změny oproti předloze jsou k horšímu a adaptací chytré a napínavé knihy vznikl průměrný a místy dost hloupý thriller s hvězdným obsazením. A naprosto hrozným soundtrackem. 50%(23.8.2014)

Neanimovaný Příběh žraloka, kde mafiána hraje Gene Hackman a býložravého žraločka Tomík Cruise. Díky starosvětské režii Sydneyho Pollacka asi nejzdařilejší filmová grishamovka, ale díru do světa ani do mé paměťové desky neudělala. 70%(1.4.2007)

I přes dvou a půl hodinovou stopáž se tvůrcům podařilo udržet tempo skvěle obsazeného filmu (nejvíc mne potěšil Gene Hackman a Hal Holbrook), který navíc finišuje vskutku napínavě a originálně. Pollack si však mohl odpustit pár lehce sentimentálních "rodinných" záběrů před titulky. Jinak nemám výhrady.(29.8.2008)

Kvalitní thriller, který vyniká jak slušnou režií, tak hereckými výkony (Tom Cruise, Gene Hackman). Knihu jsem bihužel nečetl, ale atmosféra filmu mě příjemně potěšila. Možná by neškodilo trochu zkrátit, ala na to je už trochu pozdě :)(27.2.2004)