Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Mocoft

A mě se to moc líbilo i když kritika (vyjma nás na ČSFD ;) film moc nechválila. Ale na Oskara to nebylo. V roce 2000 byly mnohem lepší kousky... ()

lift666

Úžasný životopisný film zaujme na první pohled krásnou Julií Roberts.Ale to není to hlavní.Film je opravdu skvělý svým nefalšovaným dějem.Je to natočené dobře a všechno dává smysl.Každý si asi všimne (možná chtěného) "špatného" střihu.Ten mě občas štval.A to na kvalitě filmu nic nemění.U mě za 100% a věřím,že u spousty lidí zrovna tak ()

xenopus

Pokud předhodíte takovýhle scénář herečce jako je Julia Roberts, asi nemůžete čekat nic jiného než jeden z nejlepších výkonů roku. A dle filmové akademie vůbec nejlepší. No, dobře se na to kouká - srdceryvný (lehká ironie) příběh, nějaké zápletky, nějaká rozuzlení, příjemné celkové tempo filmu, no, ale to je asi tak všechno. Kvalitka, avšak never more. Do paměti se mi film nezapsal ničím jiným než fajfka=shlédnuto. ()

Rodin

Nějak jsem se do toho dalšího případu Pelikán nedokázal vpravit. Všechno mně připadalo takové standardní a čitelní, jen ten motorkář se svatozáří byl fajn a vymykal se běžné šabloně. Julia není schopná vydojit z žádné role nic, co by stálo za řeč, takže ani tady tomu nebylo jinak. Hodnocení vcelku slušné podívané je vcelku slušné. 65%. ()

Izz

Tento film není jen o brilantní Julii Roberts,i když bez ní by too samozřejmě nebylo tak docela ono.Je především o síle lidské povahy,o překonávání překážek a špičkové filmařině.Rozhodně velmi dobrý film,na který se možná až příliš rychle pozapomělo. ()

Kinpr

Zbytečně přeceňovaný film se zbytečně, ale naprosto zbytečně přeceňovanou Julií Roberts. Pokud by Erin zahrál někdo jiný, možná bych v hodnocenì přidal. Ale takto si Erin víc nezaslouží, ať je americký sen sebelíp naservírován na sebestříbrnějším podnosu. ()

Marator

Popravdě řečeno jsem čekal, že solidně hrající Julii Roberts energetický gigant, tak nějak potichoučku odstraní, jak už to tak bývá, pokud strkáte nos, kam se to některým nehodí, ale nakonec to dokázala ustát! Je až k neviře, jak se obětovala na úkor svých dětí a přítele a pomohla spoustě lidí aspoň zajistit budoucnost jejich potomků. To se vidí velice málo! ()

Zmeo

Zajímavý film o ženě, která našla svůj životní cíl v pomoci druhým a v bojí proti nadnárodním společnostem, které se k lidem chovají mnohdy, jako ke spotřebnímu zboží. ()

Oudee33

Tak tohle je pevně podchycení příběh, který se nezaobírá nudným klišé samotných soudních řízení, ale bere si pod palec to nejdůležitější co v životě je. Vztahy lidí a zájem o druhé! Vykreslenost jednotlivých osobností, a hlavně Erin, je dokonalé... Julia je ve své úloze dokonalá. Krásný lidský příběh podtržený reálnými událostmi za který má Soderbergh rozhodně palec nahoru 95% ()

Jakub

Ještě že se na světě najdou tak obětaví lidé jako byla Erin a její tým , kteři pomáhají nám obyčejným lidem proti mohutně bohatým velkospolečnostem.Skvělý film a stále aktuální problémy. ()

Maniik88

Veľmi dobrá Julia Roberts, ktorú som moc v láske nikdy nemal, no čím som starší, tým viac oceňujem jej kvality. FIlm sa púšťa do veľmi zaujímavej skutočnej udalosti, ako obrovská korporácia otrávila okolie chrómom a zamlčovala to, podplatila si úrady, no kopec ľudí ťažko ochorelo a nedalo sa to tutlať večne. Julia zahrala mladú krásku Erin, ktorá sa tak nejak zložito prebíjala životom s tromi deckami a 2x rozvedená. Dostala sa do advokátskej kancelárie a pustila sa celou dušou do procesu s firmou a spoznala celé mestečke, o všetkých všetko vedela a pripravila podklady pre najväčší proces v US histórii. Malo to spád, malo to vtip, malo to fajn hercov, aj starý právnik bol super. Za mňa takmer 5*, spokojnosť. ()

Zdenda

Klidně mě kamenujte, ale mě tento film nepřišel nic extra. Julia nebyla až tak špatná, jak jsem čekal(obzvláště se mi líbil její výstřih:), ale jestli se za tohle dávaj oscaři... ()

maeb

Jo, krasny zensky to maj v zivote fakt desne tezky... Nebyt Alberta byla by to jste vetsi nuda nez to je. A Oscar pro Julii je jednou z nejvetsich kuriozit, ktere Akademie behem sve existence "vyrobila". ()

JUWA

Priemerná súdna dráma,ktorá poteší práve absenciou samotného procesu.Prekvapilo ma najmä reálnejšie zobrazenie života hlavnej hrdinky.Nie je to žiadna úspešná právnička s krásnym domom,ale rozvedená matka troch detí s kopou problémov.Téma je síce ohraná,ale zaujímavá.Oscar za najlepší ženský herecký výkon je ale trefou vedľa.Julia Roberts hraje zaujímavú postavu,ale nedokázala z nej naplno vyťažiť.Marg Helgenberger svoju úlohu nezahrala ani o chlp horšie. ()

Jaromír

Nádherný příběh o tom, jak Erin "vydobyla" ze zlé průmyslové společnosti peníze pro jí postižené lidi, žijící kolem. Erin Brockovich je film s perfektní atmosférou a zajímavou hudbou, po kterém člověk odchází s úsměvem na rtech :). Jo! Spravedlnost zase jednou zvítězila! ()

Achilleus1

Uff no musím uznať, že toto bol veľmi dobrý film, dobrý scenár, zaujímavý a vcelku napínavý príbeh, ktorý bol navyše dobre podaný. Chcel som dať len 4*, ale Julia Roberts tu bola skutočne krásna, takže 5*. ()