Erin Brockovichová

Drama / Životopisný

USA, 2000, 123 min

Bojový pitbullko Erin sa zahryzla do problematiky hexavalentného chrómu vo vode tak, až po okolí lietali voľné elektróny. Škoda len, že na jej ctižiadostivosť doplácali hlavne jej deti a sympoš motorkár. Alebo, že by sa im páčilo sa s ňou vláčiť po súdnych sieňach a archívoch?(3.6.2009)

Rozpočet $52miliónovTržby USA $125,595,205Tržby Celosvetovo $256,271,286/70%/(19.5.2005)

Bez mučení přiznám, že mě tenhle vysoce hodnocený film bavil jen málo. Chápu, že když se něco natáčí podle skutečné události, nemůže to být příliš sci-fi, ale málo platné, mě tenhle ekologický právní boj Erin Brockovich dostatečně nezaujal. Možná kdyby Julii Roberts nahradilo jiné, sympatičtější herecké eso a stopáž šla na rozumnější úroveň, těžko říct... Takhle imho jen velmi mírný nadprůměr. 59%(27.7.2010)

Julii Roberts jsem Oscara upřímně přál, i když je třeba přiznat, že v oscarově napsané postavě prakticky neměla příliš silné konkurentky (respektive jejich role „nemohly“ být konkurencí). Zato Russell Crowe se ve stejném roce v hlavní kategorii utkal se silnými kolegy v silných hereckých partech (Javier Bardem, Tom Hanks, Ed Harris, Geoffrey Rush). Vrátím-li se k rázovité a svérázné Erin, v lehce nadprůměrném soudním dramatu je tím hlavním, co stojí za pozornost!! A to v dvouhodinovém snímku není zrovna moc.. ale třeba změním názor, na Erin se znovu už dlouho chystám!!(11.12.2010)

Theresa Dallavale: "Okay, look, I think we got off on the wrong foot here." Erin Brockovich: "That's all you got, lady. Two wrong feet in fucking ugly shoes." /// Erin Brockovich prezentovaná tímto filmem je jednoduše fucking great. A rozhodně se tomu neříká jenom "kozy".(13.4.2011)