Erin Brockovichová

Drama / Životopisný

USA, 2000, 123 min

No jo, prostě vím, že tímhle filmem si Soderbergh vykopal nezávislácký hrob a vstoupil tak definitivně na půdu "skvělé velké továrny na sny". (Ač už předchozí Out of Sight k tomu inklinoval, byl to pořád jen takový malý filmeček). Ale rozhodně bych ho neodsuzovala, už jen téma, na něž je nahlíženo civilně a zároveň s nadhledem. Spojení žánru komedie-drama... to zas až tak standardní není. A právě proto -ač pod zástěrkou tetičky komerce- je to přece jen osobitý film, který neodradí.(17.1.2004)

• WANDRWALL

Co ta zkusila, než si trochu pomohla. Ale co sobě, svým třema dětem.(13.8.2010)

Bez mučení přiznám, že mě tenhle vysoce hodnocený film bavil jen málo. Chápu, že když se něco natáčí podle skutečné události, nemůže to být příliš sci-fi, ale málo platné, mě tenhle ekologický právní boj Erin Brockovich dostatečně nezaujal. Možná kdyby Julii Roberts nahradilo jiné, sympatičtější herecké eso a stopáž šla na rozumnější úroveň, těžko říct... Takhle imho jen velmi mírný nadprůměr. 59%(27.7.2010)

• Indiana

Totálně průměrnej film po všech stránkách, ale jeden z mála, ve kterym je Julia Roberts opravdu kus.(22.8.2013)

Jedna žena proti obří společnost... Kdo vyhraje..?!(24.1.2010)

• - Opravdová Erin Brockovich, kterou byl děj filmu inspirován, si ve filmu zahrála servírku jménem Julia. (don corleone)

• - Roberts dostala jako první herečka více, než 20 milionů za svoji roli. (don corleone)

• - Děti George a Erin hrají hru Monopoly verzi Harley Davidson, která však byla vydána až v roce 1999. (don corleone)