Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

GOREGASM

Před téměř dvaceti lety mě v kině Vracející se Mumie pobavila a byl jsem spokojený. Po dvou dekádách moje nadšení zmizelo nenávratně a musím natvrdo vyplivnout, že jde o velký kvalitativní sešup a u Sommerse se začal poprvé viditelně projevovat jeho necit pro zdravou míru čehokoliv. Od neskutečně rozkolísaných vizuálních efektů až po v digitálním prostoru naprosto ztracené herce (John Hannah je mimo a to na totálku). Kouzlo prvního dílu drtí Sommers v každé přibývající minutě v duchu svého motta, že více musí být přece zákonitě více :-). A ono opravdu není. Hřejivou mytologii prvního dílu jsi vyměnil za demenci kombinovanou se spoustou nul a minimem jedniček a výsledku se nemůžeš ani sám divit. Nenáročný a nezkušený divák ti to možná před tou spoustou let zbaštil i s navijákem, ale nejen on naštěstí vyzrál ;-). 35% ()

GMVajgl odpad!

Pokračování ve stylu Návrat Do Budoucnosti - udělat to stejně, ale trochu jinak. Bohužel to vůbec nefunguje. To, co známe z jedničky, je okoukané, a všechno nové je hrůza. Mnohem více prostoru dostávají vedlejší postavy - mezi nimi také 10 leté dítě, což je polibek smrti pro téměř každý film (Star Wars: Epizoda 1). Příběh je blbost, oproti jedničce je sled událostí a způsob, jakým se "naši hrdinové" dostanou do středu zájmu a akce, 100% umělý a násilný. Nebrat. ()

MickeyStuma

Předchozí snímek měl poměrně u diváků úspěch a dá se říci, že magnetem byly především na svou dobu unikátní vizuální efekty. Dobrodružná zábava však také nezklamala a tak chtě nechtě, dle nepsaných hollywoodských pravidel muselo vzniknout pokračování. Aby ale obživla podruhé ta samá mumie, by se už dalo považovat za kýč. Každopádně se tak nepřekvapujíc skutečně stalo. Tvůrci však neponechali nic náhodě a coby originalitu přidali jednu zásadní postavu. Osmiletého chlapce, který charakterově své rodiče vůbec nezapře. Imothep tedy podruhé, s ním staří známí a další etuda plná dobrodružství, akčních scén a hlášek. U takových pokračováních je však také nevýhodou to, že už se od samého začátku ví co očekávat. V tom snímek nijak nezklame. V podstatě se vstoupilo do téže řeky, takže kdo se u předchozího filmu bavil, bude se bavit i tentokrát, a naopak. Mnohé scény jsou zopakovány, jen v poněkud jiném rozhraní. Třeba se letadlo vyměnilo za malou vzducholoď a písečná bouře za ohromnou vodní vlnu. Samotný scénář svou jednoduchostí a vykrádáním sebe sama sice neohromí, ale dlouhé akční sekvence a dobrodružná zábavnost to plně vynahradí. Je ale zase fakt, že opakovaný vtip už přestává být vtipem. Snímek není horší, ale lepší také ne. Kašlat na logiku a předvídavost a jen se nechat unést a bavit. Jinak to s tímto pokračováním nejde. ()

Besyn

Slabší než jednička.Celé je to strašně přeplácané a videoherní.A taky triky jsou velmi poměnlivé kvality.Zatímco uvodní střet dvou obřích armád je udělán dokonale,celá závěrečná sekvence ( obzvlášť král Škorpion) je udělán takřka průměrně až podprůměrně,jakoby už tvůrcům došly peníze.A navíc ty flashbacky a příběh napsaný snad za noc....Ale pokud vypnete mozek a přivřete obě oči,budete se královsky bavit.A musím ještě pochválit hudbu- ta se zde vážně povedla. ()

plagjoklas

Tak náhodou to bola sranda, a mňa to aj bavilo. Jasné nebolo to tak podarené ako jednotka a Sommers predsa len není nejaký extra dobrý režisér, ale vidno, že má staré klasické horory rád a vzdáva im poctu. Sice ide popcornovou vlnou, ale robí to setsakramentsky zábevne. Ved taká nahánacka v autobuse alebo tá v lese bola úplne perfektná. Jediné co mi vadilo a kazilo celý dojem s filmu bol ten záver. Scorpion nebol nic moc. No proste cakal som od neho viac. Ale inak je to stále celkom dobrý zábavný a oddychový dobrodružný filmík. A úprimne varvím, škoda, že sa takýchto filmov netočí viac. ()

yossarian-

Vtip ustoupil akci. BOUŽEL:-((( Jednička byla velmi povedená- dostala 5* a to především za humor. Dvojka už tak slavná není. Opět nejlepší člověkem na plátně Hannah a celkem zdatně mu sekunduje ten malí budovatel baboviček a nezdárný synek. Rozhodoval sem se mezi 3-4* dal bych tak 72,3% :-) ()

bolf!k

Hodne veci tu pusobi samoucelne, mumie sou spis k smichu viz scena kdy jednu smete z autobusu nizky most, to uz je spis parodie a to mi vadi, celkove druhy dil ma dost slabych momentu. Scenaristi proste zdimali co se dalo a je to znat. Oproti prvnimu dilu je to slaby!!! skoda 65% ()

illy.cz

Více akce, více efektů, prostě klasické znaky druhého dílu který je sice dobrý, ale kvalit prvního nedosahuje. Jsem zvědavý jak dopadne třetí díl... ()

emdvojka

Herci sú sympatický aj keď digitálny Dwayne Johnson je smiešny.Je to popcornová zábava z peknými,ale nie moc vychytanými trikmi a niekedy sa zdá, že celá tato snímka stojí len na tom, urobiť s komára somára...trikmi ()

foundation

o nieco slabsie ako jednotka ale stale sa na to da pozerat a celkom sa pri tom zabavite.. akurat ten kral skorpion alias zrobotizovany a pocitacovy Dwayne Johnson..tak na tom som sa smial fakt dlho :D ()

Jeand´Boa

Jak jsem psal u jedničky: musel jsem jí udělit hvězdičky čtyři, neb dát jí tři, spadla by na stejnou úroveň jako dvojka - a to si nezaslouží... Dvojka je totiž vzorným příkladem pokusu překonat úspěšného předchůdce - na tom není nic špatného, že? Jen je třeba dodat, že pokusem neúspěšným... škoda, že vše, co v jedničce bylo milým a úspěšným překvapením (hlavně humor), je zde semleto a nefunguje to...inu jako u sportu: "Jen dál, jen výš, jen lépe! - ano, ale co když to zničí organismus?!"... ()

pepa3rd

Taková nostalgická vzpomínka na první díl. Rozhodně to není špatné a díky Alexovi jsem se i docela zasmál. Zbytek je jen spousta akce a vizuálních efektů, které poslední dobou už asi nikoho neohromí. I tak to ale patří do lehkého nadprůměru a zaslouží s čistým svědomím tři hvězdy. ()

Kingjiri

Druhý díl většinou bývá horší než díl první a u tohoto dílu Mumie to platí dvojnásob. Je to prostě klasická nastavovaná kaše, která je uvařena z "provařeného" prvního dílu. Rozpočet se sice zvětšil, ale těch osmnáct mega navíc šlo asi na platy hercům. Po vizuální stránce stejně dobré jako první díl, s příběhem už je to horší. Ubylo jak vtipných hlášek, tak povedené akce (ta je zde však alespoň o trochu zběsilejší a megalomantičtější). Co se týče hlavní dějové linky, ta skutečně za moc nestojí. Asi nejvíc mi vůbec neseděla postava malýho O´Connella, protože tyhle malý, geniální, drzý a nebojácný děti nemám ve filmech moc rád. Potěšil mě naopak The Rock v roli Krále Škorpiona, i když se zde objevoval spíše sporadicky. Po nadprůměrné a originální jedničce je tohle jenom prachobyčejný průměr, který nemá moc čím zaujmout a ve mě tedy nemohl zanechat nějaký hlubší dojem. Určitě si dvojku znovu nepustím a dávám tři hvězdy. ()

Critic odpad!

Na tomhle filmu se mi líbila jedna jediná věc.................................že přeci jen, po asi šesti hodinách, skončil. Brrrr ()

Katcat

Pořád přemýšlím, jestli mám hodnotit film po prvním dokoukání a nebo se na něj podívat víckrát, aby člověk dobře pochopil veškerý děj, ale byl co nejvíc objektivní. Když jsem tenhle díl viděla poprvé, říkala jsem si: "typická dvojka", hned na něj zapomněla a žila šťastně dal. Typický "jedna až dvouhvězda". Jenže pak ho začali dávat v televizi 16x týdně a já si na něj nějak zvykla, znám ho dobře a dokonce se u něj semtam zasměju. Vlastně jsem si k němu vybudovala tak silný citový vztah, že by mi zlomilo srdce dát mu méně než tři hvězdy. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo