Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

sskrblik

Více akce, více přehnané, ale skvěle se na to kouká. Míra zábavy splněna na jedničku! A o to u tohoto filmu šlo. ()

Danny F.

Jakožto i první díl i tento po efektní stránce není nijak ochuzen a dobrodružství s akčními scénkami pokračuje ve stopách svého předchůdce. 60% ()

philip.j.fry

Tak tohle moc ne.Ty vole,co to bylo za stvoření s gumovou hlavou?To byl jako ten megálně krutopřísný obávaný Král škorpion?A co to jako bylo za dementní opice v tý džungli?Rocku,zklamal jsi. ()

lykan9

Všechno funguje jak má, přesně jako u jedničky. Avšak jedna věc mě doslova rozčilovala. Tím jsou speciální efekty. Jak je možné, že o dva roky starší film je v tomto směru na výborné úrovni a dvojka vypadá jako kdyby prošla rukama amatéra. Jen proto snižuji hodnocení. Je to sice kruté, ale nedá se nic dělat. ()

Spock

Kvalita filmu rozhodně poklesla. Je zde sice mnohem více akce a celkové tempo filmu je větší, ale to nestačí. Film přece nemůže stát jen na akčních, zábavných nebo jiných scénách. Mohlo to být mnohem lepší pokračování. Kdyby se natočila trojka, tak by zřejmě dopadla podobně jako Van Helsing. ()

KASUGI

Neskutečně zábavná dobrodružná jízda, která má přesně to, co mi u jedničky chybělo. Monstróznost. Zkrátka velkolepější podání než předchozí díl + skvělá návaznost, odkazy na jedničku a také fakt, že se nebere vážně (" ...jinak zničí svět". "Jak to víš?" " Ale zlato, vždyť je to pořád dokola"). Od třetího Indiany Jonese patří oba díly Mumie k tomu nejlepšímu v dobrodružném žánru posledních cca 20 let. ()

klima777

Scény z Egypta a pokus o oživení Imhotepovy milé jsou vydařené. Vlastně je to smutný film s několika opravdu trapnými rádoby komediálními scénami (hlavně v pralese). A přiznávám, že definitivní konec Imhotepa (ve jménu lásky?) mě mrzí. ()

Ravi

Snad je to stylem vyprávění, ale Sommers mi docela sedí. Bavil jsem se celou dobu, nemusel jsem nad ničím přemýšlet, sem tam jsem se zasmál, sem tam skřípal nervama zuby. Nic mě nevyrušilo, snímek je epický, pro náročné tupý, ale funguje. A samozřejmě skvělý Silvestri 90% = 4+/5 ()

zajda404

Dvojka mumie je poněkud humorná a to bohužel i v místech, kde by být neměla. Najdete zde všechno, co by měl správní americký akční trhák mít: nesmrtelné hlavní hrdiny, hrůzostrašného záporáka, spoustu efektů, rozsáhlou výpravu… zkrátka se sází na všechno, jen ne na kvalitní scénář. Od výborné jedničky je to tedy kvalitativní pokles (nebo spíše pád) dolů. Přesto se ale najde i pár plusů. Herecké obsazení naštěstí zůstalo vesměs stejně kvalitní (až na pár výjmek ) a stejně sympatické. Atmosféru určitě zlepšuje soundtrack, který překvapivě ještě nezní oposlouchaně. S troškou nadsázky vlastně můžu říct, že se na to dá docela hezky koukat. Děj pěkné utíká, hlavně díky bojovým scénám, které se rozhodně podařily. Když se zrovna nenacházíte v akční částí, můžete se zas pobavit stupiditou scénaristů (pokud si tedy místo toho neťukáte na hlavu). ()

Jaro.Krafcik

Pripomenutie si staršieho filmu múmia 2 sa oplatilo. Aj po rokoch ma svoje čaro a rovnako ako skvelá jednotka bavila. Ale aj na dobrom filme sa dá niečo vytknúť, a to až prehnaný humor či digitalný Dwayne Johnson alias Král škorpión. Ak si ale priponieme staré časy tak múmia returns sa dala pozrieť a ide o vydarené pokračovanie klasiky. 4* ()

stitch7

/// Ne o jeden, ale hned o dva řády horší. Že jsou dvojky akčnější a tupější už je u těchto filmů zvykem, proč do toho ale ještě zatahovat otravný dítě? Evelyn fungovala jen jako hezká tvářička na líbací scény. Proč má dvojka tak žalostný pc efekty taky nepochopím. Hlášky trapný. Kolem a kolem to byla fakt docela bolest a jen kousek od úplné ztráty času. ()

Death

Napoprve v kine se mi to docela libilo. Uchvatne (tehdy) digitalni triky zastinily slaby scenar. Bohuzel po druhem shlednuti, i kdyz sem vypnul mozek a zasobil se tunou popcornu, se dostavil pouze jen tak tak prumerny vysledek. Scenar je hodne slaboucky s velkym mnozstvim kiksu a nelogicnosti (i pri vypnutem mozku to bije do oci), herci take nic moc, no jeste stesti ze tam je par vtipnych dialogu a scenek. Jinak vyprava a triky jsou na dobre urovni, tedy krome nechutne animovaneho krale skorpiona. Shrnuto a podtrzeno klasicky zbytecny druhy dil, ktery chce byt vypravnejsi a akcnejsi, coz se mu i dari, bohuzel na ukor napaditosti, myslenky a zabavnosti. Typicke vareni z vody a zoufale vykradani prvniho dilu. Mumie je o stupen lepsi. ()

zolo23

Ono sa hovorí, že všetkého veľa škodí a v tomto filme to platí dvojnásobne. Trochu sa mi vytratila atmosféra Egypta čo je na škodu tohto filmu.hm ()

spikey1

Návrat s Rickem do pouště, provází král škorpion kterého si střihl Rock a později si udělal svůj spin-off. První díl už se neopakuje, ale pořád se jedná o skvělou akční zábavu. Vřele doporučuji. ()

solskjaer

Pokračování Mumie bylo pro mě stejně nudné jako sledování jedničky. Občas mi sice ucukl koutek ale to nestačí ani na tři hvězdičky! ()

BMAJTZ

Ne tak dobre jako jednicka ale kouka se na to dobe za coz mohou i hlavni protagonisti. Jako rodinna podivana funguje dobre. ()

civrss

Myslím, že už nadbytečné pokračování úspěšného filmu o legendě města Hamunaptry, zbytečná a otravná postava až příliš odvážného spratka. Když už se začali dít věci, a zabili Rachel Weisz, její oživení mě velice zklamalo. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo