Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

tron

„Váš prístroj vedecky dokázal, že má démona stále v sebe.“ Prosím? To čo je za prístroj? Taký musím mať. A film samotný? Slovami Johna McClainea - aká je šanca, že sa niečo také človeku stane dvakrát? To sa možno spýtala aj Linda Blair, ale za asistencie Louise Fletcher (hlavnej sestry z Preletu nad kukučím hniezdom), kultového Maxa von Sydowa z jednotky (mihne sa v retrospektívnej scéne) a režiséra Johna Boormana (Vyslobodenie!) nebol čas na žiadne rozumné odpovede. Dosť WTF pokračovanie. ()

K.I.N.G.

Je až dojemné, jak se Vymítač ďábla 2 snaží velkolepě pokračovat ve šlépějích dokonalé jedničky, ale bohužel se mu to vůbec nedaří. Tento film má totiž zásadní vadu, slabý scénář, špatný, velmi slabý děj. Na první pohled to opravdu vypadá na velký zážitek a při sledování jste nakonec rádi, když to vydržíte až dokonce. Je to jeden velký zmatek, ale i přesto musím uznat, že obsahuje zhruba 3 opravdu kvalitní hororové scény. Navíc je tu také vynikající a roztomilá Linda Blair. 30% ()

Bloody13

Nebohou Regan tentokrát posedne africký démon Pazuzu, ale nebojte se milé děti, v tomhle případě se nejedná o horor, jako spíše o rodinné drama... Tady tvůrci ukázali (spíše než odvahu) svou jedinečnou troufalost: natočit pokračování slavného hororu o posedlé dívce Regan bez posedlé dívky je docela síla, kor když chybí slavný hudební motiv a ke všemu se nám démon v ženskym těle ukáže až 10 minut před koncem! Při dvouhodinové stopáži tak film celou dobu nudí, a reputaci už si nespraví ani solidním destrukčním závěrem. ()

monolog

Tomuhle se říká nejdražší horrorovej propadák, jakej jsem viděl. Z Boormana se v tomto případě stal Bormann. I když hudba byla skvělá, tak příběh byl strašně zdlouhavej a hrozně o ničem a zmatenej. Taky telepatie mi přišla docela úsměvná. Ale herci a vůbec jejich výkony, tomu nelze nic vytknout. Nejlepší částí filmu jsou samozřejmě flashbacky o otci Merrinovi v Africe (nechápu, proč se tím při prequelu neinspirovali). Vsadím se, že Richard Burton se ještě teď pochechtává v hrobě kvůli tomu milionu, kterej za tuhle roli dostal. I když do ní dal dost, tak film je prostě břečka. Dopolední vycpávka mezer mezi reklamami. ()

hans500

Oproti prvnímu díly značný propad, ovšem zdejší hodnocení (28%) je trochu nezasloužené, tak špatný film to není, celkem svižně plyne, režie je tak průměrná, scénář podprůměr, ale jsou horší. Předevší má tento film dva velké klady a to: Richarda Burtona (který se velmi snaží, i když to není jeho nejlepší výkon hraje stále výborně) a skvělou hudbu Ennia Morriconeho (díky této kombinaci jsou některé scény docela dobré). Celkově mi tedy film vychází na 3*. PS: pokud chcete vidět skutečně perfektní horror s Richardem Burtonem, doporučuji "Dotek Medúzy", pokud výborný film s hudbou Morriconeho tak můžu doporučit např. "Tenkrát na Západě" či "Tenkrát v Americe"). ()

• Scéna, v níž Regan MacNeil (Linda Blair) balancuje na okraji mrakodrapu, byla točena bez kaskadérů i zvláštních efektů. Režisér John Boorman jednoduše herečku posadil (bez jakéhokoli jištění) na kraj jedenačtyřicetipatrové budovy a kameraman přes její hlavu snímal záběr. (kiddo)
  • Film bol v Argentíne zakázaný až do roku 1983. (Paldiny)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher