poster

Indiana Jones a Poslední křížová výprava

 • USA

  Indiana Jones and the Last Crusade

 • slovenský

  Indiana Jones a posledná krížová výprava

 • slovenský

  Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční

USA, 1989, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  *****

  Možná nejlepší díl z trilogie, a to nejen díky Seanu Connerymu.(23.12.2005)

 • Matty
  *****

  Díl nejvíce založený na vztazích mezi postavami je překvapivě také dílem nejvtipnějším. 90% Zajímavé komentáře: berg.12, ShaQuan, cheyene, Indy(12.3.2005)

 • Marigold
  *****

  Můj neoblíbenější Indy... Proč? Protože obsahuje několik absolutně klasických akčních scén, několik výtečných gagů a především Jonese sr. v podání Seana Conneryho. A chemie Connery-Ford funguje naprosto fantastickým způsobem, jakoby oba skutečně byli zpřízněni rodinným poutem. Ze všech jejich vzájemných scén mám nejraději tu na skále po pádu tanku do propasti. Je v ní vše podstatné – humor, napětí, cit. Příběh je možná o chlup slabší nežli v prvním filmu, ale má podobně magnetizující atmosféru a hloubku, která tolik chybí Chrámu zkázy. A Spielbergova vynalézavost v akčních scénách nemá mezí... Ostatním nezbývá než opisovat a opisovat. Pokud se řekne dobrodružný film, pak slyším prásknout bič a koutkem oka spatřím postavu v klobouku. Extra klasa, doktore Jonesi!(18.4.2004)

 • H34D
  *****

  Štěstíčko Indiana Jonese už dávno přerostlo v doslova z prdele kliku, avšak na realističnost nehleďme a nechme se raději unášet mistrovskou, dvouhodinovou akcí přinášející jedině čistou a nefalšovanou zábavou, jenž nepostrádá styl, ani vtip. Vyšperkovaná režie, skvělé herecké výkony (ke kterým se nyní přidává i Sean Connery alias Prof. Jones Senior) i specifická hudba se stávají již standartem pro kultovní Indiho trilogii (později tetralogii). Nemohu s čistým svědomím říct, jestli je lepší první, nebo třetí díl, ale určitě mohu říct, že na poli zábavné akce zůstávají i po tolika letech oba stále nepřekonány. 9/10(30.5.2008)

 • movie
  *****

  Tohodle Jonese mám ze všech nejraději.(13.6.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace