Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Indiana Jones and the Last Crusade

• slovenský

Indiana Jones a posledná krížová výprava

• slovenský

Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční

USA, 1989, 127 min

Neuvěřitelná jízda, jedna pefektní scéna za druhou v precizně naštěrchané lehkovážné smršti. Žádný hollywoodský dobrodružný film nemůže být lepší!(30.10.2002)

rozpocet $48 million trzby celosvetovo $474,171,806(4.11.2006)

Třetí a poslední díl je podle mě jednoznačně nejlepší, protože ke skvělým Fordovi se přidala další herecká hvězda Sean Connery, který do toho přines takový dobrý oživení a víc vtipnosti. Co se týče ostatních herců, tak sice nějak zvlášť nevynikaj, ale dokonale zapadnou do propracovanýho příběhu. Scénář a režie jsou samozřejmě absolutně bez chyby, jak jinak když to zase točil Spielberg a hudba je taky super. Je to určitě víc než důstojný zakončení jedné z mých nejoblíbenějších sérii(6.5.2005)

Oscar 1 : Střih zvukových efektů + 2 nominace: Hudba, Zvuk(9.4.2004)

Tohle je naprosto dokonalej film a nejlepsi dil o Indianovi Jonesovi. Pribeh filmu mi prisel nejzajimavejsi a taky nejzamotanejsi, protoze tu je nejvic patrani, zatimco v prvnim dile Archu najednou zazracne objevi a v druhym dile se v podstate zadny objevy nekonaj, tady je skvele propracovanej scenar. Hudba je opet kvalitni a triky jsou opet o tridu lepsi. Navic tu je spousta nacistu, takze o akcni sceny neni nouze a opet to je jizda od zacatku do konce. Velke plus je Sean Connery, kterej je jako Indyho fotrik naprosto bezchybnej, jak se vzdy tvaril kriticky vuci Indymu proste nemelo chybu a v podstate zastava komicky prvek ve filmu. Ford sice krapet zestarl, ale roli zvlada bezchybne jako v minulejch dilech. Navic tu je hodne dobrej River Phoenix coby mladej Indy a spolu s rozhovorem o matce a psovi, se v tomhle dile dozvime nejvic o Indyho minulosti. Takle ma vypadat bezchybnej dobrodruznej film.(14.8.2006)