Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Indiana Jones and the Last Crusade

• slovenský

Indiana Jones a posledná krížová výprava

• slovenský

Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční

USA, 1989, 127 min

Tohodle Jonese mám ze všech nejraději.(13.6.2002)

Jako malýmu se mi v to v kině. Bylo 6 let a tehdy by se mi asi ale líbilo všechno barevný co se hýbe. Jones mě nijak nebere. Doufám, že mě za to nespráská bičem.(1.4.2004)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Nicméně pro mne je třetí pokračování nejméně akční a místy lehce se zadrhávající Indy, což se předchozích dílů ani u čtyřky nestávalo. Indiana - Junior se svým otcem (Connery) hledá svatý grál, ale tentokrát nějak méně přirozeně než v ostatních dílech. Na druhou stranu, ve trojce se už musí Ford dělit o herecký prostor s Connerym, což snižuje Indyho exhibici a filmu je to ku prospěchu. A víc než pár scén je skvělých - letadlo předbíhající auto v tunelu, tisíce krys v hořící hrobce, přeměna po pití z nepravého grálu,... Trailer aj.: http://www.csfd.cz/film/8641-indiana-jones-a-posledni-krizova-vyprava-indiana-jones-and-the-last-crusade/videa/(2.1.2009)

Další z nepravděpodobných filmů, u kterých jsem ronila opravdické slzy, a to u scény, kdy si Dr. Henry Jones, Sr. uvědomí, že ptáci na obloze můžou být jeho armádou. Při tom se mi vždycky sevře srdíčko.(30.11.2014)

Nejlepší ze série. Nejzajímavější poklad, nejlepší slovní přestřelky a především Sean Connery jako Indyho otec. Vykreslení jejich vztahu je skvělé a objeví se tu i několik opravdu dojemných scén.(3.10.2003)