Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Indiana Jones and the Last Crusade

• slovenský

Indiana Jones a posledná krížová výprava

• slovenský

Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční

USA, 1989, 127 min

Keďže som na Indianoch nevyrastal, neočaril ma až do takého veľkého WOW, aby som dal plné hodnotenie. Aj keď brilantné vtípky a la Spielberg medzi Fordom a Connerym fungujú, ostatok je slabší. V prvom rade aj keď možno uveriť spoločnú viazanosť Conneryho a Forda, Conneryho škótsky akcent ma stále držal pri Zemi, že ide len o hercou. Potom tu máme vybuchujúce lode, (prvá lo´d vybuchne, druhá sa nemožným spôsobom rozbije o lodnú vrtuľu), nemožne uviazané lano v nemeckom hrade (stačilo sa postaviť a bolo by dole), alebo kameň, ktorý roztrhol tankové delo. Inak však po všetkých stránkach pekné dobrodružstvo, aje keď po niektorých stránkach dosť preceňované. Nebyť výborného humoru fakt by to dopadlo ešte horšie...(31.5.2009)

Můj nejoblíbenější Indy, protože nejvyváženější v poměru postavy - akce, nejvtipnější (duo Ford - Connery patří prostě k nejlepším filmovým dvojicím všech dob) a grál je ze všech pokladů zkrátka nejzajímavější a nejvděčnější.(20.5.2008)

Scénář: Jeffrey Boam .. Ultimátní, unikátní, nejzábavnější, nejlepší a můj nejoblíbenější díl původní trilogie i současné tetralogie s Indiana Jones, potažmo jako Film zaslouženě patřící do mé osobní TOP5. Steven Spielberg při jednom ze svých největších režijních vrcholů nešetřil nápady, má neskutečně velkou porci nadhledu a Poslední křížová výprava se tak stává jedním z nezapomenutelných milníků filmové historie. Vedle skvělého Forda se zde skví v plné herecké formě taktéž sir Sean Connery a jejich společné soužití na plátně je vrcholnou ukázkou chytré scenáristické práce na filmovém pokračování jako takovém. 100%.(21.10.2007)

Pro mě nejlepší akční Indiana Jones a chutnej tah Spielberga pro postavu vynikajícího Seana Conneryho, který výborně ztvárnil otce. Vykreslení jejich vztahu je skvělé a objeví se tu i několik opravdu dojemných scén. Nejlepší dobrodružná trilogie. Vmáčknutí další hlavní postavy do zaběhnuté série většinou nekončí dobře, ale tady všechno funguje skvěle. Film má na rozdíl od Chrámu zkázy ohromný spád, všechno se řítí kupředu v neupadajícím tempu a napětí střídané humorem se valí dějem jako "živelná pohroma". Nostalgie, teskním po tomhle filmu :) u kterého jsem strávil spoustu večerů a stále baví a baví!(19.11.2011)

Jak říkám už u Dobyvatelů Ztracené Archy - tohle je nejlepší Indy, ale jen kvůli perfektnímu stíracímu "staříkovi" Connerymu.(21.2.2003)