poster

Indiana Jones a Poslední křížová výprava

 • USA

  Indiana Jones and the Last Crusade

 • slovenský

  Indiana Jones a posledná krížová výprava

 • slovenský

  Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční

USA, 1989, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  *****

  Nejsilnější film série, navíc jeden z mých nejoblíbenějších nenáročných filmů vůbec. Nechybí nic, co by mělo v pořádném dobrodružném filmu být. Navíc perfektně řemeslně odvedeno, s dobrými herci a s dokonalou hudbou J.Williamse. Má to spád, nápad a vtip a to je dobře :-)(15.2.2003)

 • Djkoma
  *****

  Jednoznačně nejlepší díl s Indiana Jonesem. Skvělý Harrison Ford v hlavní roli se sekundujícím Seanem Connery vedle sebe. Neodolatelná dvojce tak perfektně sedícího otce a syna. To ani nemluvím o jejich vzájemných dialozích a příběhu filmu, který se proplétá snad po půlce válečné Evropy (to nemluvím o válečném Berlíně s Fuhrerem osobně...). Opravdová mistrovská práce na závěr trilogie, která "bohužel" trilogií nezůstala. Herci jsou lepší než kdy jindy, příběh je lepší než kdy jindy... Vše je lepší než kdy jindy a je už jen na vás zda si tuhle skvělou jízdu užijete nebo ne.(31.8.2005)

 • gouryella
  *****

  Pro me jasne nejlepsi Indy - lepsi nez jednicka (o neco malo, ale prece).(23.5.2002)

 • Gemini
  *****

  Jak říkám už u Dobyvatelů Ztracené Archy - tohle je nejlepší Indy, ale jen kvůli perfektnímu stíracímu "staříkovi" Connerymu.(21.2.2003)

 • genetique
  *****

  Klobúk, pištoľ, bič a ďalšie nezabudnuteľné dobrodružstvo je pred nami. Indy zavŕšil svoju sériu veľkolepo, k čomu veľkou mierou prispel aj Sean Connery. Aj táto téma rozoberá príbeh s náboženským podkladom, no tentokrát mieri do najvyšších miest. V boji o večný život sa opäť Indy stretáva s náckami a opäť im dáva na držku, navyše so šarmom a galantnými spôsobmi prispieva aj Connery. Štvrtá časť nech si len udrží doterajšie renomé ostatných častí! 95%.(23.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace