Indiana Jones a Poslední křížová výprava

Indiana Jones and the Last Crusade

• slovenský

Indiana Jones a posledná krížová výprava

• slovenský

Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční

USA, 1989, 127 min

Milujem Benátky :-)))))))) Aj tento diel.(9.8.2004)

Nejsilnější film série, navíc jeden z mých nejoblíbenějších nenáročných filmů vůbec. Nechybí nic, co by mělo v pořádném dobrodružném filmu být. Navíc perfektně řemeslně odvedeno, s dobrými herci a s dokonalou hudbou J.Williamse. Má to spád, nápad a vtip a to je dobře :-)(15.2.2003)

Další z nepravděpodobných filmů, u kterých jsem ronila opravdické slzy, a to u scény, kdy si Dr. Henry Jones, Sr. uvědomí, že ptáci na obloze můžou být jeho armádou. Při tom se mi vždycky sevře srdíčko.(30.11.2014)

„Archaeology is the search for fact... not truth. If it's truth you're looking for, Dr. Tyree's philosophy class is right down the hall.“ Spielberg po dvou dílech již dobře věděl, co si diváci žádají a naservíroval jim to v míře vrchovaté i s bonusy v podobě špičkování otce a syna Jonesových a legendární "tankové rvačky", jenž je pro mě jednou z posledních ukázek poctivé nedigitální filmařiny. Ten konec s grálem měl určitě blahodárný vliv na Indyho zdraví po lednicové katapultáži v Království křišťálové lebky..(1.9.2008)

Třetí díl série a podle mého názoru i nejlepší. K Fordovi přibyl ještě Connery coby jeho tatínek, kteří se vydávají hledat "Svatý Grál". Celkový vynikající zážitek jen podtrhuje skvělá režie Stevena Spielberga.(10.11.2007)

• - Natáčení probíhalo celkem v sedmi zemích světa, a to v Jordánsku, USA, Itálii, Španělsku, Mexiku, Velké Británii a Německu. (Terva)

• - Spoiler: Elsa (Alison Doody) je jediná hlavní ženská postava ze série, ze které se stane "darebák", a jediná, která na konci zemře. (GreatestFan)

• - Když Indy (Harrison Ford) a Kazim (Kevork Malikyan) přeskakují z člunu, který rozbíjí vrtule, v záběru přeskoku je člun celý a hned v dalším zničený. (GreatestFan)