poster

Indiana Jones a Poslední křížová výprava

 • USA

  Indiana Jones and the Last Crusade

 • slovenský

  Indiana Jones a posledná krížová výprava

 • slovenský

  Indiana Jones: Posledná krížová výprava

Dobrodružný / Akční

USA, 1989, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *****

  Jednoznačně nejlepší díl s Indiana Jonesem. Skvělý Harrison Ford v hlavní roli se sekundujícím Seanem Connery vedle sebe. Neodolatelná dvojce tak perfektně sedícího otce a syna. To ani nemluvím o jejich vzájemných dialozích a příběhu filmu, který se proplétá snad po půlce válečné Evropy (to nemluvím o válečném Berlíně s Fuhrerem osobně...). Opravdová mistrovská práce na závěr trilogie, která "bohužel" trilogií nezůstala. Herci jsou lepší než kdy jindy, příběh je lepší než kdy jindy... Vše je lepší než kdy jindy a je už jen na vás zda si tuhle skvělou jízdu užijete nebo ne.(31.8.2005)

 • Lateef
  *****

  Tak zde nechybí opravdu nic. Honba za nejvzácnějším artefaktem křešťanství je dynamická, napínavá a efektní, navíc obohacená o nespočet skvěle fungujících vtipných situací a dialogů, o které se převážně starají během třeskutě bouřlivých chemických reakcích dva reaktanty InJo a HeJo. Závěrečný archeologický trojboj, jehož podstatou jsou tři disciplíny (bleskový a ostrý Dech Boží, pečlivě odkrokované Slovo Boží a pouze vírou schůdná Ústa Boží), mě svou atmosférou dokáže vždy totálně odrovnat. Mohl bych tu dále jmenovat mnoho dalších prvků, které činí tento film výjimečným, ale čas běží a lístků v kinech na čtvrtý díl ubývá stále rychleji, takže musím padat, abych si taky jeden obstaral. Nashle 22.5.08, Juniore! ... nebo spíš Seniore?? 48 miliónů dolarů(rozpočet)/474 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/189 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

 • mandes
  *****

  rozpocet $48 million trzby celosvetovo $474,171,806(4.11.2006)

 • Boss321
  *****

  Třetí díl série a podle mého názoru i nejlepší. K Fordovi přibyl ještě Connery coby jeho tatínek, kteří se vydávají hledat "Svatý Grál". Celkový vynikající zážitek jen podtrhuje skvělá režie Stevena Spielberga.(10.11.2007)

 • Cival
  *****

  Neuvěřitelná jízda, jedna pefektní scéna za druhou v precizně naštěrchané lehkovážné smršti. Žádný hollywoodský dobrodružný film nemůže být lepší!(30.10.2002)

 • - Pálení knih ve skutečnosti proběhlo v květnu 1933 a ke všemu ve městě Bebelplatz. (GreatestFan)

 • - Letadlo, které Indy (Harrison Ford) ukradne Luftwaffe, je ve skutečnosti britské. (GreatestFan)

 • - Mladý Indy (River Phoenix) má od biče na bradě krev, která se v průběhu posunuje. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace