Indiana Jones a Chrám zkázy

• USA Indiana Jones and the Temple of Doom (více)

Indiana Jones se svým dětským společníkem Quanem prchají před čínským zločineckým gangem v doprovodu americké zpěvačky ze Šanghaje. K útěku použijí omylem letadlo, které patří právě šéfovi gangu, což se Indianovi a jeho společníkům nevyplatí. Piloti ze stroje vyskočí na padácích, když předtím vypustili z letadla všechno palivo. Hrozí katastrofa v podobě nárazu stroje do okolních hor. Indiana si však poradí. Společně se svými průvodci vyskočí z letadla v gumovém nafukovacím člunu, který je nejenom úspěšně dopraví na zem, ale díky tomu, že dopadne do řeky, je dopraví i do Indie. Indiana by nejraději pokračoval do Dillí a pak domů do Ameriky. Místní vesničané ho však požádají o pomoc v podobě záchrany vesnice. Vyznavači zla z nedalekého paláce ukradli totiž vesnici její kouzelný kámen, který vesničanům poskytoval ochranu a úrodu. Indiana se se svými průvodci do chrámu vypraví a zde brzy zjistí, že se ocitl přímo v hlavním sídle sekty Thuggů. Ti zde nejenom uctívají bohyni smrti Kálí, ale také zde v jakémsi tajném dole hledají poslední kouzelný kámen, který má dát jejich bohyni moc ovládnout celý svět. Indiana se zprvu snaží najít jak kámen nešťastné vesnice, tak zachránit dětské otroky, které Thuggové nutí v dolech rozbíjet kameny a hledat poslední kouzelný kámen. Velmi brzy jsou však Indiana i jeho průvodci Thuggy zajati a ti se z nich snaží udělat oběti své krvelačné bohyni... (TV Prima)

Hanys_

Z původní trilogie byl pro mě Chrám vždycky ten nejslabší part. Nějak se mi nikdy nedostal pod kůži. Holt to bez těch nacistů asi nebylo ono. Jinak samozřejmě pár scén tu legendárních je (vozíky), ale taky se tu dá najít hodně klišoidních situací, z kterých tentokrát Indy se ctí nevybruslil. 6.5/10 ()

F.W.Colqhoun

Nejslabší díl série - do Království křišťálové lebky, samozřejmě. Šanghajský groteskní úvod výborný. Flow se bohužel začíná zadrhávat už v momentě, kdy člun, na němž vyskakuje Indy se svou svitou z letadla, přistane v Indii. Zájem doktora Jonese, promiňte mi europocentrickou nadutost, o šutrák z modlitebničky u bezejmenné vyjedené vesničky v podhymalájí je nevěrohodný a jeden se ptá, proč takové eso investuje energii do šutráku, z něhož bohatství a sláva v protikladu k opakované mantře jistě nekoukají. Díry v ději a trochu nudící scény v podzemí Pankotu zachraňují záběry na epické cecky Spielbergovy manželky, analogové triky jak od Břetislava Pojara a Fordovo mužné charisma. Jako předfilm Poslední křížové výpravy ucházející. ()

Tydlidáš odpad!

Já toho Indiho prostě nemam rád. Celou tu jeho rádoby super našláplou dobrodružnost a tučně vyhoněnou vtipnost, v tomhle díle ještě podpořenou tou tupou štěrbou. možná to dřív makalo líp, ale v mejch očích je to fakt hrozná podívaná, u který si člověk jen řiká, jak vynalézavě se daj některý nepříznivý situace řešit...:D ()

SpaceOdyseus

Chram zkazy neni lepsi nez Dobyvatele, neni ale ani horsi. Je akcnejsi, temnejsi ale stejne zabavna dobrodruzna jizda, kterou je nejlepe treba videt na velkem platne! ()

Ripley

Je s podivem jak odlišný a špatný je Chrám zkázy oproti Dobyvatelům a Křížové výpravě.Trio tvůrců Spielberg-Lucas-Marshall zůstalo stejné.Změna nastala na pozicích scénáristů.Tady bude kámen úrazu.V informacích je zde jako scénárista chybně uveden George Lucas.Scénáristé jsou Gloria Katz a Willard Huyck.Lucas však není mimo mísu.Je autorem námětu.Divím se,že tohle Spielberg natočil.V pubertě jsem to hltal.Dnes film působí oproti jedničce a trojce jako infantilní parodie.Věčně vřeštící Kate Capshaw je zde na zabití. ()

tom.nosek

Když jsem hodnotil Indyho poprvé, dal jsem 3 hvězdy. A popravdě nevím, jak moc jsem si všechny filmy pamatoval a jak jsem byl jako teenager ovlivněn zdejším slabším hodnocením. Při zhlédnutí celé série a starším věku ale musím zvýšit na 4 hvězdy. Oproti jedničce je totiž dvojka mnohem dynamičtější a ač jsou nacisti asi pro Indyho typičtější a lepší záporáci, tohle nebylo vůbec špatné. Je to určitě temnější než jednička, ale horší? Nejslabší část je asi už trošku moc za vlasy přitažená fyzika (horská dráha). Ale jen kvůli tomu dát tři hvězdy nemůžu. Jinak to, že dějově se jedná o prequel, je mega! To mi vůbec nedošlo :) ()

Radim

Film sám o sobě slabý, ve srovnání s jedničkou neuvěřitelný propad. Klišé jedno za druhým, ječící ženská je vtipná jen chvíli. Ta lehkost a vtip z jedničky někam zmizel. A kvůli tomu, že se jedná o klasiku, více hvězdiček dávat nebudu. ()

ClimbVibe

V dětství se mi líbil nejvíc tenhle díl, ale postupně jsem si uvědomil, že 1 a 3 jsou přeci jen o trochu jinde. Ale i tak - Chrám má v sobě dost výtečných scén na to aby to bylo za 5 hvězd. Prostě Indy - největší hrdina filmového plátna všech dob. ()

Wishkah

Nejtemnější díl Indyho dobrodružství s poměrně jednouduchým příběhem, ale o to chlapáčtějším Indym. Ve scéně, kdy důlní vozík, pomalu Indyho osvěcuje, vyzařuje z Harrisona Forda tolik charismatu, že by ho mohl sbírat do pytlů a prodávat po tunách. Indy je tu drsný, s ničím se nemazlí (dokonce ani s Kate Capshaw ne) a možná právě tohle osobní kouzlo mě nutí dát plný počet bodů. Navíc je tu hláškař Jonathan Ke Quan, mile namyšlená Kate Capshaw a hlavní záporak je opravdu záporný. Mám tenhle film opravdu velmi rád a proto u mě 5/5 ()

mirkaaa

Druhý díl je také povedený, i když ne tolik jako jednička nebo trojka a přestože je to nejslabší Indy z celé série, nepostrádá napětí a dobrodružství. Např. jízda v důlních vozíčcích je prostě skvělá. ()

jasiska

Chrám skazy sa mi vždy zdal ako najslabší z trilógie. Ale na chladené opičie mozočky a pod. sa nedá zabudnúť:-) ()

Xavi6

Dvojka už pro mně nebyla tak legendární a poutavá jako jednička. Už jen to, že se děj odehrává před jedničkou pro mě nebylo už ono a taky mi přišlo špatně vybrané prostředí typu džungle a chrámu. Jinak samozřejmě to byla zase sranda a napínavost. Každopádně je tohle pro mě nejhorší Indy, ale není to zase tragédie, to ne! ()

Hanes88

Indiana je pokaždé skvělý a platí to i v tomhle pokračování. H. Ford v této roli fantastický a děj je taky super. 80%. ()

Indy_Brabino

Pro někoho možná slabší díl, ale pro mě pořád nesmírná zábava! Je spíš odlišnější než první a třetí díl původní trilogie, ale neřekl bych, že horší. Artefaktem je zde ,,pouze" jakýsi kámen, chybí Marcus, Salláh a nejsou zde osvědčení náckové ( jak já je nenávidím : ), ale thugové zde podle mě navodili poměrně solidní temnou atmosféru. Mola Ram je zřejmě nejvýraznější záporák celé série (z Tohta šel sice také mráz po zádech a byl zřejmě uvěřitelnější, ale srdce z těla prostě vyrvat nedokázal : ). Pořád to má své kouzlo a jsou zde scény, které člověk jen tak nezapomene. Hodně lidí v mém okolí má hodně rádo např. výživnou hostinu v paláci, či chodbu plnou ,,sušenek" a já zase nemohu zapomenout na objev onoho chrámu a právě probíhající slavnost s obětováním. Je to zkrátka geniální a nenáročná oddychová podívaná po dlouhém vyčerpávajícím dni. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (více)