Schindlerův seznam

• USA Schindler's List (více)
USA, 1993, 195 min

Předloha:

Thomas Keneally (kniha)

Scénář:

Steven Zaillian

Hudba:

John Williams

Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall, Embeth Davidtz, Małgorzata Gebel, Mark Ivanir, Andrzej Seweryn (více)

Hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře holocaustu, založené na skutečných událostech. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění... Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, velký svůdník a muže vydělávající na válečném utrpení, který dokázal najít v sobě člověka a zachránit ty, kterým už zdánlivě nebylo pomoci... Film Stevena Spielberga je stěžejní dílo světové kinematografie a vítěz sedmi Oscarů, včetně ocenění za Nejlepší film roku a Nejlepší režii. (Lucernafilm)

Kirkman

Krásný a dojemný a pravdivý příběh který mi dokázal přiblížit utrpení židů a ukázal malé světlo jménem Schindler. ()

kury_

Tento film by měl vidět každý... Neříkám, že se mu bude líbit, ale zamyslí se nad minulostí, kterou nejde smazat... Film vzdává úctu všem, kteří si prošli peklem zvaným válka a úcta patří i Stevenu Spielbergovi... geniálně natočeno! ()

stooper

Surový film o počínání s židy za druhé světové války a o jedné dobré duši v řadách nadřazených, který se dle mého názoru lehce vymyká skutečným událostem. Nicméně filmový počin je to vskutku úchvatný, který trochu kazí úmorná délka. ()

u.mojitko

Neměl jsem v plánu tento film zhlédnout opětovně právě dnes. Původních ***** musím odebrat, jelikož nevím, kde je pravda o Oskaru Schindlerovi. Film jako takový na mne znovu silně zapůsobil, ale rozporuplné hodnocení mezi filmovým a skutečně žijícím Schindlerem je propastné. Může člověk věřit jednomu z jeho hlavních kritiků, asistentce komunistického poslance PČR? Nevím. A co např. zmínka o Spíelbergovi a Schindlerovi v jedné epizodě Simpsonových (filmový festival ve Springfieldu, kdy Burns říká levné mexické kopii Spielberga, el Spielbergovi,:"Udělejte ze mě to, co Spielberg ze Schindlera."). Ps: pro všechny zdejší bezmozky (rozuměj ty, co dali více než jednu hvězdu):http://www.gruntova.cz/oskar-schindler ()

fero_lašák

Jak někde řekl Eddie Murphy, pokud chcete oskara, musíte točit něco o černých otrocích nebo o židech (nic proti černochum ani židum). A Steven Spielberg byl flustrovanej že po tolika bijácích jako E.T. nebo Čelisti nic nemá, tak šel natočit fillm o židech, aby dostal oskara. A taky to tak, působí, jako film o židech, který chce dostat oskara. Nicméně je to velice kvalitní,relativně pravdivý, působivý, emocionálně vypjatý snímek s neznámým příběhem (do doby filmu) a těch ***** by si zasloužit měl. ()

Sumy

Je pravda že je to moc "hezký" a silný film.Je pravda že Spielberg je zárukou kvality(kromě vyjímek vis.Hook).Je pravda i spousta dalších věcí proč byste mohli tento film právem nazvat zásadním nebo i snad nejlepším.Na druhé straně i pravdou zůstává že,mnoho lidí o něm mluví tak jak mluví jen díky tématu,které nejspíš vždy bude vzbuzovat silné pocity a emoce.Proto bych se držel více při zemi,aspoň prozatím.Co bych však chtěl vyzvednout je soundtrack,výkony herců a samotnou režii.Schindlerův seznam zůstane ještě dlouho nepřekonaným filmem s podobnou tématikou a dramatem vůbec. ()

Špinič

2. miesto v mojom osobnom rebríčku najlepších filmov všetkých čias. A nechápem ako som si mohol taký úžasný soundtrack všimnúť len pri druhom zhliadnutí. ()

drdus

Opět jsem se přesvědčil, že S. Spielberg nedělá filmy pro mě. Z každého záběru filmu se snaží z diváka uměle vyždímat všechny emoce, které má a pokud možno tak ždímat co nejdéle i přes 3 hodiny. Nene, tohle dlouhé ždímání mě opravdu nebaví. 3* v hodnocení dávám Liam Neesonovi za dobře provedenou roli Oskara Schindlera. ()

Kratasedf

Neco tak smutneho jsem uz dlouho nevidel. Je v tom neco nepopsatelneho a uzasneho, ne jednou jsem mel slzy v ocich a rikal jsem si, jak to mohl nekdo udelat tem lidem a jeste k tomu mit pomalu usmev na tvari. ()

g.carpa

Nepatřím mezi Spielbergův fanklub, přesto nemohu popřít, že se jedná o film velkolepý.A teď ten důvod, proč nejdu na 5*... Je totiž nesmírná škoda to, jak nerealisticky byl Schindler vykreslen. A tím ani tak jako většina nemám namysli to, že je prezentován jako mílius ( to samosebou kontroverzní je, ale chápu proč to tak bylo třeba udělat ), ale spíše fakt, že Schindler byl ve skutečnosti člověk velice jednoduchý. Film bohužel vyvolává jiný pocit ( snad jen s výjimkou narozeninové oslavy ).Tím však nepopírám nesmírné kvality tohoto Spilbergova mimořádného a "téměř" bezchybného díla. ()

Salman

Filmařsky vynikající, fascinující Fiennes, úžasný Kingsley, neméně úžasný Neeson v hlavní roli..ale jedna věc mi na tom filmu dost vadí - až příliš volné zacházení s dějinnými fakty a přetažený a až trapně patetický závěr...v takovém tématu to nelze přejít mávnutím ruky. V podstatě souhlas s přispěvatelem Geminim! Proto jen 4 hvězdy... ()

Phillippus

Fantastickí Liam Neeson a Ralph Fiennes sa predbiehajú kto je lepší. Epický príbeh pretkávaný dokumentom s výrazným vstupom do psychológie postáv. Zaujímavo je ukázaný Goeth ako psychopat mnohých tvárí. Rozhodne patrí medzi top každého filmového fetišistu! ()

Masquerade

Skvělý snímek plný zla, dobra, emocí a krutosti. Tento film bych pouštěl jako povinné vzdělání pro mládež. Tleskám pane Spielbergu. ()

enyvan

Když pominu to, že tento film je skutečně výborná filmařská práce, s krásnou vizuální stránkou a skvělými výkony herců (Neeson, Kingsley, Fiennes), tak mne na něm nejvíc zaujal námět. Tu obrovskou odpovědnost natočit film o Oscaru Schindlerovi a o tom, co a jak tento člověk udělal za nejtemnější doby lidstva, si nemohl vzít na svá bedra povolanější muž než Spielberg a zhostil se toho daleko lépe, než bych to od něho očekával! Podtrženo, sečteno, vychází mi z toho nejlepší film všech dob. ()

gostly

Po přečtení několika stran získaných informací paní Jitky Gruntové (http://www.gruntova.net/) jsem dospěl k názoru, že absolvovat tento film jako historickou dokumentaci skutečných událostí je naprostý nesmysl. Jakkoliv je to po filmařské stránce kvalitně odvedená práce, bohužel nemám žaludek dost silný žaludek na to, dívat se jak Spielberg z válečného zločince dělá velkého lidumila. Jen při pomyšlení na to, kolik lidí nechal prachsprostě zhynout a kam až sahala jeho vypočítavost, se mi ani nechce věřit, čeho jsou hollywoodští scénáristé schopni. ()

jonny.net

Je zbytečné na tomto dokonalém koncertě krutosti a soucitu něco vypichovat. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů zabývající se tématikou Druhé světové války a úlohy Židů v ní. ()

Lea.inJuly

Nepopsatelný snímek, zasloužené oscary. Ralph Fiennes me opět dostal. Jen ta "fakta v bodech" na samotném konci filmu mi to všechno pěkně znechutila. Jak dlouho že nám ještě budou vykládat hausnumera o zavražděných Židech? ()

pavont

Pan Spielberg je proste pan reziser a tento film je toho najlepsim dokazom. Neda sa po vedat ci je to jeho najlepsie dielo, ale co sa tyka ulohy zidov v 2. svetovej vojne rozhodne ma prekvapil. Ak by sa dalo dat 6* tak ich dostane. Klobuk dole. ()

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna