Zoolander

Komedie / Mysteriózní
USA / Austrálie / Německo, 2001, 85 min

3% tělesného tuku. 1% mozkové aktivity. Vykliďte přistávací plochu pro Dereka Zoolandera (Ben Stiller), trojnásobného držitele ceny model roku hudební televizní VH1. Čelist mu spadne, když mu cenu přebere hippie-model Hansel (Owen Wilson). Podlý módní guru Mugatu (Will Ferrell) uvidí příležitost, jak z Dereka udělat vraždící stroj. Krásně naaranžované spiknutí může jedině s pomocí Hansela a Matildy (Christine Taylor) prokouknout Derek a udělat ze světa bezpečné místo pro všechny modely a modelky. (Magic Box)

Astonko

Tento film by sa mal volať skôr Cameo, pretože tých je tam podľa mňa viac než Zoolandera. A pre mňa sú aj tým najlepším, čo film ponúka, všetky ich hľadať a spoznávať ma proste bavilo. A v žiadnom inom filme som ani nevidel toľko cameí. Ale aj film sám o sebe je celkom dobrý, určite jeden z tých lepších amerických komédií. Často vtipný, originálny a skvelo zahraný aj keď, ako vždy, nie každý vtip výjde 6.8/10 ()

Polgedney

Ben Stiller, Owen Wilson, Christine Taylor - všichni úžasní a u filmu jsem se dost nasmál, nicméně nakonec pro mě ten film byl fakt trošičku over the top a tak jsem nakonec dal dolů jednu hvězdu. Nemám nic proti hloupý logice, hloupýmu ději, hloupýmu vyřešení celýho příběhu pokud je to v nějakých mezích a pokud se u toho zasměju, ale u tohohle si myslím že zašli přece jen špetku daleko. Ale je tam rozhodně spoustu ikonických scén a přiznám se, že jsem se na tenhle film podíval jen kvůli memes který vzešly nedávno z tohohle filmu. ()

xander

Celkom vydarená bláznivá komédia s už teraz kultovou postavičkou Dereka Zoolandera, skvelými hláškami a vtipmi ale aj s troškou nevtipných scén. Ben Stiller je skvelý soundtrack je skvelý a má to plno hviezd vo vedľajších úlohách. Je to presne taký film aký by som si chcel pozrieť ked je zlé počasie. ()

Libb

Film, u kterého se budete smát. Ztřeštěná komedie, která ovšem nepotřebuje trapné scény jako některé jiné komedie. Komedie, parodující svět mužských modelů. Lze ji vidět mnohokrát, nezatíží vám hlavu, není třeba přemýšlt nad smyslem vět, hledat poselství v pozadí. Prostě se jen uvolnit. A můžete u toho taky dobře vypadat! :-) Humor, vibrující od lehkých narážek, přes naprosto bláznivé scény. Můžu doporučit jako oddechovku. ()

kollik

Vcelku podarená, absolútne uletená komédia s pár fantastickými nápadmi. Popravde som sa bavil viac, než som sám čakal ()

PavHer

Tak to byla hodně velká trapárna, a to se většinou u trapných komedií aspoň směju, tady nic. Stiller ani Wilson mi tu moc nesedli a celkově nůůůda. ()

Werewolf2

Za tu plejadu hvezd davam dve hvezdy. Jinak jasnej odpad. Tenhle "stilleruv" humor je mi proste cizy, a to se smeju kazdy kravine. ()

NoWell

Od té doby, co jsem viděl tento film, používám jenom samé looky. Ale smích jsem nezapřel. Hlavně OWIE Wilson, který je dle mého názoru fajn člověk, potkal jsem ho v kině v centru Prahy a vypadal opravdu fajnově. ()

cz.arlie

Dávám za tři - vyšší hodnocení si nechávám pro klasiky:) Zoolandera jsem viděl ve slovenštině a zvláště pasáž s prací v dole mě dostala.. Směju se ještě teď, když si to vybavím:) ()

Blažena

absolutní konina, kterou jsem nikdy neviděla vcelku, ale pokaždé, když se náhodou dostanu před obrazovku a běží tam tohle, musím se nahlas smát a přitom kroutit hlavou nad tím, jak je vůbec něco takového možné! V takových malých patnáctiminutových dávkách je ta komedoška docela osvěžující. ()

dawexx

Sice to není snímek, nad kterým byste ronili slzy (protože i smrt kamarádů je tu zobrazena jako třeskutá legrace se songem George Michaela), ani vás nečeká filozofické zamyšlení nad životem (jsem tak sám...tak hezký a tak sám...), dokonce ani děti si z něj moc neodnesou (pokud ovšem nebudou chodit do školy pro děti, které neumějí moc číst, ale to teprve až poté, co tu školu udělají větši). Nicméně, vše je marné, tohle je osobní srdcovka a každý z nás musí mít rád nějakou tu přiblblou komedii, no ne? ()

Arren

Boha jeho co to je?! :-) Musím říct, že jsem se dokopal na tuhle komediální slátaninu kouknout až po Tropic Thunder. A nutno dodat, že to je pro Zoolandera jedině dobře. Byl jsem totiž více přístupný nasazenému typu humoru, který přece jen není pro každého. Několik vybraně geniálních scén ovšem nezachrání poněkud plytký zbytek. Stiller a Wilson rozhodně září. Ale bohužel, to je vše. Nikdo jim dostatečně dobře nepomahá a celek pak působí nadotaženě. Za Bowieho dík a vlastně: Bavil jsem se, a to byl "pravděpodobně" cíl. Takže u mě dobrý ;) ()

gonzo

Výborná komedie, která časem zraje jak víno. Hromada infantilních a pitomých fórků, které ale fungují. ()

eFrankie

No tenhle absolutně bizarní snímek je prostě KULT... Nesmyslné dialogy, neskutečně tupý Ben Stiller a Owen Wilson... no prostě celý ten film je hrozný úlet, ale zatraceně dobrý úlet. Pro mě za 5***** ()

lele

Možná si to někdy zkusím pustit znovu, ale napoprvé v TV jsem to musela po "lapálii" na benzínce vypnout. Ten Stilerův trademark-ksicht mě i za tu chvíli totálně psychicky vyčerpal :))) ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

11.01.2016

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)