28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

holka218

Osobně apokalyptickým filmům moc nefandím, ale řekla jsem si, že to chce trochu změnu. A navíc je film stejně starý jako já, takže jsem ho musela vidět. Musím říct, že ani po zhlédnutí tohoto filmu jsem apokalyptickým filmům na chuť nepřišla. Zombie byli nahrazeni nakaženými a nepřišlo mi to nijak převratné. Příběh je v některých částech dost předvídatelný. A popravdě kdo by nečekal dosti podobný konec. Film je natočený dobře a působí celkem fajn. Ale za mě takový neurazí nenadchne. ()

Mamutol

První půlka filmu je celkem pěkná a napínavá apokalypsa, ale jakmile se v druhé půlce objeví vojáci, tak je z toho levná béčková vyvražďovačka. Škoda no. ()

LindaVa

O naší lidskost můžeme přijít mnoha způsoby. To, že se z nás stanou zombíci není ta nejhrůznější z nich. Více ve filmu. ()

Derseus

Na film jsem koukal prakticky jen kvůli Cillian Murphy a kdyby mi v roce vydání někdo řekl, že o 11 let později ze sebe udělá ikonu životního stylu i oblékání, jakožto ,,Tommy fuckin Shelby" z Gangy z Birminghamu jen těžko bych uvěřil. Ještě neuvěřitelnější mi přijde kam se posunul v současnosti, kdy 22 let po vydání tohoto filmu získává nejcennější hereckou sošku za hlavní roli v blockbusteru Oppenheimer. Hold doba se mění, dnes by s takovým hereckým výkonem (ve 24 letech) jen těžko prorazil, pokud to porovnám se podobně starou/ mladší hereckou špičkou naší doby- Tom Holland, Timothée Chalamet, Millie Bobby Brown, Zendaya, Asa Butterfield... Jinak film běží v moc pomalém tempu, hodně nezáživných nudných scén, hororové prvky jsou spíš vtipné než strašidelné a kamera asi odpovídá stáří, ale i tak hrůza. ()

Šak

Drsná, hodně depresivní apokalyptická sci-fi s opravdu dobrou atmosférou, výbornou kamerou, neokoukanými herci a skvěle vybranou hudbou. Danny Boyle rozhodně nezklamal a 80% si film určitě zaslouží. ()

TesterX

Udávaná podobnost s Dnem trifidů je celkem na místě. Nejde tu ani tak o boj proti nakaženým lidem, ale spíše o to, jak lidé nenakažení mění své morální hodnoty a názory pro záchranu vlastní kůže. Bohužel ve druhé polovině se film podobá spíše Psím vojákům, což je dost škoda, vzhledem k první půlce, která je dost dobrá, co se týče akce, napětí i dialogů. ()

Kmotr.r

Film pro me mel prumernou kvalitu a hlavne scenar byl dost zmateny. Nebylo to ani spatny ani dobry proste prumer. Teda az na ten Londyn. Teda ty prazdne ulice, kde snad v kazdou denni dobu je velky provoz a spousta lidi ( proste busy ), videt takhle prazdne a puste je docela zvlastni pocit. ()

Sluti

Navzdory mé nechuti k moderním sprintujícím zombies musím dát tomuto filmu absolutní hodnocení. (osobně jsem tam hlavně ani žádného zombíka neviděl...však mají nakažení nějakou hypervzteklinu) Jednoduše proto, že si mne film naprosto omotal kolem prstu svou atmosférou. ()

gpx

Hodně nekonzistení. Hlavní hrdina se od začátku koupe v krvi a je v klidu. Jiný se na zombíka jen kouknou a jsou nakažený. Nicméně, některý scény jsou natočený celkem dobře. Za shlédnutí film určitě stojí. ()

Sobotinka

Nejvíc jsem se lekla, když začalo houkat to auto. Zhruba do půlky, než se dostali k vojákům, to bylo dobré, ale pak už mi to přišlo takový přitažený za vlasy. A vůbec nejvíc mě zklamal hopla konec. ()

redalert21

Ach jo, další průměr...to je hruza...Od hudby, pres ty dialogy, efekty a hrozny zaver s vojaky...Navic jsem zjistil asi v ctvrtce filmu ze sem to uz videl, i kdyz sem si nebyl jisty...další důvod proc to poslat do propadliště, hned na takový snímek zapomenete, fuj a Murphy tak vypadal opravdu šíleně...no na tento snímek chci opět rychle zapomenout ()

alica009

neviem co mate furt s tymi zombikmi. normalne slusne urobeny sci-fi thriller. ak mate radi dannyho boyla, neni co riesit, smelo si to pustite. je to jeho zvycajny styl: psycho, vizualne kvalitne, dobre postavy, vpohode pribeh, dynamicke, napinave a nechyba ani kus optimizmu a dokonca aj humoru :) a ozaj christopher eccleston, toho naozaj mozem :) inak imho na rozdiel od plaze tunak nevidim ziadne psychologicke nezrovnalosti v spravani postav, imho ta nadrzenost vojakov vobec nie je prehnana vzhladom na situaciu. jedine by som tomu vycitala miernu predvidatelnost vyvoja pribehu, ale nejako moc mi to neprekazalo, pozeralo sa mi to dobre. proste, mam rada dannyho boyla a tiez happyendy - katarzia musi byt! :) dobry komentar choze ()

Sentinel

První polovina je docela nadějná, ale jakmile dojde na "finále na zámku", naděje se v mžiku rozplyne. K nadprůměrnému hodnocení chybí pořádná akce, napětí i zapamatováníhodné scény. Úsvit mrtvých nadále rulez. ()

Tuty

Je to takový žánrový ,,mišmaš", o zombie tu vlastně moc nejde, spíš je tu pěkně zinscenován postapokalipticky vylidněný Londýn a přilehlá okolí.A důraz je kladenej na realismus, jak by to fakt mohlo vypadat, kdyby.... Nesympatické postavy ( Selena ), z mého pohledu nec moc uvěřitelné intermezzo s vojáky ( chápu, že byli nadržení ,bla bla bla, atd..), a ten závěr je celkově takovej až zvláštní.No posuďte sami. ()

Insomniac

Hrozne dementné dialógy, dieravý scenár, ktorý ma spoločne s réžiou takmer vôbec nedokázal udržať v napätí a to sa filmu tohoto druhu neodpúšťa. Navyše aj ten jeden počítačový trik (horiaci Manchester) pôsobí ako spred 20 rokov. Dalo by sa to skrátiť na zhruba polhodinový úvod a posledných cca. 20 minúť a bolo by to asi to isté. ()

Zabuza

Zachranuje to iba ten zaciatok. Ako sa film rozbieha, celkova atmosfera upada. Zaverecna cast filmu na zamku/pevnosti sa uplne odlisovala od skveleho uvodu. Prislo mi to ako narychlo uplatany koniec. Taky isty dojem som mal aj pri sledovani "Sunshine". Cillian sa zmeni z obycajneho kuriera na vrazdiaci stroj a likviduje vytrenovanych vojakov. Zaver dokonale pochoval 9 dnovy sexualny post vojakov. Co k tomu dodat, z hodnotenia a recenzii som cakal rozhodne viacej. Sklamanie. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení