Kdo chce zabít Jessii?

• USA Who Wants to Kill Jessie?
TV spot
Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Vladimír Menšík, Karel Houska, Ilja Racek, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st. (více)

Co všechno se může stát, když ráno potkáte svůj sen, vypráví česká filmová komedie režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka. Hlavními hrdiny filmu jsou manželé Beránkovi, oba docenti, kteří pracují na vědeckých objevech. Paní Beránková se zabývá somniologií – hledá prostředek, který by ovlivňoval lidské sny. Docent Beránek se zase snaží vynalézt přístroj obrovské fyzické síly. Od chvíle, kdy se mu do rukou dostanou komiksové sešity, se všechno změní. Kvůli neprověřenému preparátu jeho manželky oživnou tři komiksové postavy z Beránkova snu – krásná Jessie, superman a pistolník. Začíná velká dobrodružná honička… (Česká televize)

BigBang

Tak jako se ve filmu zhmotňovaly sny, tento film je zhmotněním kulturní úrovně českých šedesátek. Zůstala dodnes nedosažitelná. ()

PaRi

Nikdy jsem moc nechápal proč u nás vznikla parodie na comics, když v té době tu téměř žádný neexistoval. Měl jsem tedy spíš vždy podezření, že šlo o kritický osten směrem k prohnilému imperialismu. ()

Tiiso

Nejlepší Vorlíčkův snímek. (Mimo Pane vy jste vdova)Naprosto výborné zpracování pomyslného komiksu na stříbrné plátno. Dobrý děj, akce a i na nějaké to moudro z vědeckých kruhů dojde. Černobílé proudění filmu navozuje atmosféru daleko lépe než kdyby byl barevný. Širokoúhlý formát je zajímavý aspekt realizace této ztřeštěné komedie. ()

_aandyy_

Bohužel na mě tohle extra nezafungovalo. Čekala jsem asi hodně, sice je pravda, že tu a tam se objevily "hravé žertíky", ale celkově to nebylo tak vtipné, jak jsem čekala. Další, co mě dost štvalo bylo černobílé provedení. Více by mě zaujal třeba béžový tón nebo spíš celobarevný film. Je to docela škoda, protože nápad byl velice dobrý. ()

vojta1

Film v době svého vzniku musel způsobit poprask. Komiksy a superhrdiny znal asi málokdo. Bohužel dnes jsme takovými filmy zavaleni neustále, což nutně okrádá film o inovativnost a vlastně i o zamýšlenou poetiku. Některé vtipy byly na můj vkus příliš trapné a prvoplánovité (třeba jak se Jessi svými posledními slovy ve filmu projevila stejně jako Sovákova předešlá manželka...). Rozhodně by se dalo ze skvělého nápadu - zhmotnění snů o komiksových hrdinech -vytřískat víc. Žánr filmu se asi nejvíc blížil něčemu, čemu se říká crazy comedie. Bohužel z dnešního pohledu už příliš málo crazy. Jsem si vědom toho, že moje kritika vychází z toho, že jsem tento film neviděl na jeho premiéře, kde bych mu asi nadšeně tleskal. Přidávám zdvižený palec za komiksové bubliny a nápad s jejím otáčením na soudu. ()

Petus

"Pojedete do Chuchle." .... "Jménem zákona jste zatčeni. A vy pojedete do Chuchle." Naprosto geinální Menšík, který z minima dokázal vytvořit nezapomenutelný zážitek. Jako všichni v téhle klasice. ()

Kozy9

Na svoju dobu provokatívno a absurdne preplnené s úžasnou rozprávkovou symbolikou a dokonalými trikmi. Hlášky sú legendárne, dialógy poňaté veľmi svižne a jednoducho krásne, kamera je príjemná, postavy zaujímavé a čo najdôležitejšie : celý scenár je experimentálne nadčasový , priam až moderný. Dokonalé dielo, škoda toho, že nie je také známe. Zaslúžilo by si to väčšiu pozornosť. 90% ()

Godhaj

,,Proč jste chtěla posílat lidi do Chuchle?“ Pokus o akční komedii podle mě nevyšel. Na komedii je to příliš vážné a akční scény jsou zase utahané. Moc prostoru na příběh nezbývá, neboť skoro celý film zaplňují honičky, které jsou ale zrežírované tak nudně, že mě vůbec nebavily. Rádoby vtipné repliky mně připadaly nesmírně trapné, jako např. několikrát omílaný vtip s Chuchlí. Jediné, na co se dalo koukat byla překrásná Olga Schoberová, kvůli které jsem byl ochotný tento film dokoukat celý. ()

topi80

Při hodnocení si pomůžu hláškou z filmu, kterou ale nebudu citovat přesně: "Víte, co by ten váš vynález mohl způsobit, kdyby se někomu zdály nějaké úplné hlouposti?" Nevím, co se zdálo panu Macourkovi, ovšem tak fenomenálně imbecilní snad nemá ve světové kinematografii konkurenci. A když k tomu přidáme vyšperkované dialogy a herecké výkony naší herecké špičky, nezbývá, než usednout a královsky se bavit. ()

Shitonit

Jeden z nejlepších českých komiksofilmů, klasika na kterou se nedá plivnout, ve své době neskutečná paráda a s odstupem doby ?? Nádherný požužláníčko, návrat do doby, intensivní mix nálad, postav, dialogů.. prostě tip top film, který kdyby někdo natočil dnes, tak bude hitem zas. ()

IvonaK

Poněkud bizarní kousek kterému bych ty tři hvězdičky i dala, ale vzhledem k tomu že ve filmech nesnáším když se ničí věci, tak jsem jednu ubrala. ()

Tamdydam

Ty dvě hvězdy jsou prakticky jen za Saudkovy kresby (které ale zabíjí černobílé provedení) a za podívanou na Olgu Schoberovou. Nápad sice originální, ale provedení zoufale nedotažené. Slaboučký scénář, nelogické chování postav, jalové dialogy, humor podle mě chybí,... Mohlo z toho být mnohem víc ()

Amonasr

Film, který zraje jak víno. Po letech se mi líbil snad ještě víc než dřív. Vtipný, nápaditý, s lehkostí napsaný i natočený. Plejáda slavných herců  i ve vedlejších rolích.  A Olinka Schoberová, největší sexbomba v celé historii čs. filmu, jako příslovečná třešnička na dortu. Další skvost z nepřekonatelných 60. let - takové filmy se už dávno u nás netočí... ()

Jara_II

Upřímně, donedávna jsem o tomdle filmu nevěděl - naštěstí jsem už ale měl možnost se na něj podívat. Mrzí mě, že u nás v dnešní době nevznikají takto originální filmy. Rozhodně lepší než X-meni :) ()

Stejšn

Průměr, průměr. Nápad hezký a zajímavý, ale scény a dialogy tupé, některé až hloupé (Chuchle je tedy děs). Některé ale i vtipné (pivní sny pana Kolbaby). Olinka samozřejmě jako hlavní tahák filmu. Zajímavé jsou i některé detaily - například na policejních volhách jsou nápisy Policie, ačkoliv v té době u nás už byla desítky let Veřejná bezpečnost. Pro mě upocené tři hvězdičky. ()

Bigfuckman

Olga Schoberová byla prostě dokonalá ženská. Nejen pro její krásu těla, ale i pro krásu ducha a to proto, že ač byla blonďatá tak byla němá. Prostě paráda. Moc toho nenakecala a šla vždy rovnou k věci :) .A to nemusel být čtvrtek :) Pěkná scifi-česká komedie a dobrými herci. Menšík obklopenej plzíňkama neměl chybu. ()

jprmusic

Originální nápad s bublinama a kreslenýma pasážema umocnil Kája Saudek svým skvělým kreslířským stylem a Schoberová, Sovák a Menšík svojí přítomností na plátně. Tenhle film je originální a zábavnej. ()

Mykhaluu

Když jsem jako dítě uviděl v provinčním kině v osmdesátých letech plakát Kájy Saudka, museli mě od něj odtáhnout násilím! Nechápu, kde tam ten film vzali...!?! Ale každopádně "je čtvrtek Jindřichu!!" :-D :-D Není to nejlepší z komedií, které vznikly pod tlakem či unikli oku cenzora, ale šupa to je! :) Ale vlastně docela veliká šupa!! :) ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010