Kdo chce zabít Jessii?

• USA Who Wants to Kill Jessie?
TV spot
Československo, 1966, 81 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Medřická, Jiří Sovák, Olga Schoberová, Juraj Višný, Karel Effa, Vladimír Menšík, Karel Houska, Ilja Racek, Valtr Taub, Bedřich Prokoš, Čestmír Řanda st. (více)

Co všechno se může stát, když ráno potkáte svůj sen, vypráví česká filmová komedie režiséra Václava Vorlíčka a scenáristy Miloše Macourka. Hlavními hrdiny filmu jsou manželé Beránkovi, oba docenti, kteří pracují na vědeckých objevech. Paní Beránková se zabývá somniologií – hledá prostředek, který by ovlivňoval lidské sny. Docent Beránek se zase snaží vynalézt přístroj obrovské fyzické síly. Od chvíle, kdy se mu do rukou dostanou komiksové sešity, se všechno změní. Kvůli neprověřenému preparátu jeho manželky oživnou tři komiksové postavy z Beránkova snu – krásná Jessie, superman a pistolník. Začíná velká dobrodružná honička… (Česká televize)

Jack.Pott

Karel Saudek umí fantasticky malovat ženské křivky, těch je ale ve filmu příliš málo - namísto nich se přede mnou rozprostřela unylá placka takové té "typicky české besídkové legrace v podání starých známých zasloužilých umělců, kteří každým svým špíčkem poctivě vyplňují našincovo srdíčko". ()

maldoror16

Není to jejich nejlepší dílo, ale i tak bezpochyby skvělá, nápaditá a zábavná česká komedie. Jako nadšený a oddaný fanoušek komedií z rukou pánů Macourka, Lipského a Vorlíčka jsem se skvěle bavil po nespočetněkráté a bez váhání opět za 5*. 90% ()

honzic

Komixová komedie je dobře koukatelný film, který však musí člověk vnímat trochu s nadsázkou. Hodnocení: 65 % ()

megajalec

Ja Jessie zabiť určite nechcem, bol by som magor, zabiť tak krásnu ženu akou Olga Schoberová rozhodne je. K filmu: námet originálny, to sa cení, ale prevedenie trochu slabšie, nemá to potrebný šmrnc, iskru. ()

Lollirot

Film mimo moje žánrové preference (dá-li se vůbec někam zařadit), který na mě měl jeden speciální efekt – ehm, zalíbil je silné slovo, ale řekněme přestal mi vadit všudypřítomný a všemi uctívaný Menšík, kterého já do té doby, neptejte se proč, moc nemusela. A jo, může za to „pojedete do Chuchle!“. Teď když ho po pěti minutách v nějakém českém filmu nevidím, začínám si samou nervozitou okusovat nehty. Ne, to zas ne. ()

Tynkos

Velmi příjemné komiksové překvapení v českém režii. Olga Schoberová v roli Jessii je vystřižená sexy hrdinka z komiksů celého světa. Výkony všech herců jsou dokonalé - Dana Medřická, Jiří Sovák nebo Vladimír Menšík kdy na výzvu policisty: "Jménem zákona jste zatčeni" argumentuje: ""A vy pojedete do Chuchle!" uvede diváka do neuvěřitelného výbuchu smíchu. Jednoduše, bezvadná česká komiksová sici-fi / komedie. ()

PamelaJJK

Tenhle kult nejde nemít rád. Pro mě je tohle nejlepší česká komedie všech dob, ke které si s Tebou mě baví svět nemůže ani čuchnout. Za tohle dílo by pánové Vorlíček a Macourek měli být svatořečeni a s nimi všichni, kteří se na filmu podíleli. Včetně pana Káji Saudka. Jeho ilustrace jsou nepřekonatelné. Herecké obsazení asi nemohlo být lepší. Co jméno, to v podstatě legenda. K tomu nezměřitelný a nepopsatelný půvab a sexy vzhled paní Olgy Schoberové. Hudba skvěle pasuje a komunikace komiksových postav ve skutečném světě pomocí komiksových bublin je nápad k nezaplacení. To všechno dohromady vytváří komedii, která patří k tomu nejlepšímu, co u nás vzniklo a jen tak něco jí nepřekoná ještě asi hodně dlouho. ()

Stanmi

Povedená a originální sci-fi komedie z filmové dílny Václava Vorlíčka a Miloše Macourka vypráví o tom, co se stane, když se nám zhmotní sny... Filmová 60. léta v Československu byla plná různých zajímavých nápadů a jedním z nich byla i první spolupráce pánů Vorlíčka a Macourka, která v zásadě předznamenala příchod dalších sci-fi komedií (Pane, vy jste vdova, Což takhle dát si špenát?) či vyloženě parodií (Čtyři vraždy stačí drahoušku). Snímek má hned několik předností, jenž jsou originální námět, povedená výtvárná stylizace Káji Saudka, zajímavé provedení (stylové komiksové bubliny) a skvělé obsazení, jak ústřední dvojice manželů Beránkových v podání Jiřího Sováka a Dany Medřické, tak také představitelů zhmotnělých komiksových postav - Olgy Schoberové, Juraje Višného a Karla Effy. Také musím vzpomenout ještě výborného Vladimíra Menšíka v roli pana Kolbaby. To vše dohromady dělá z Kdo chce zabít Jessii povedený a zábavný komiksový film (koneckonců za ty rukavice by se nestyděl ani Iron Man). ()

krivkin

Tady se Václav Vorlíček ještě rozehříval, rok na to se s agentem W4C rozjel na plný plyn. Přesto velmi originální a vtipný počin. Už vím, kam šel Ondříček na "Dnes je čtvrtek!" :-). ()

swinevenca

Tak mě Barťák ve Varech trochu pohnul k tomu, abych zkusil docenit přínos jednoho malého dravého ptáčka pro naši kinematografii, i začal jsem s jeho prvním konvencím se vymykajícím filmem. Samozřejmě mě v dnešní marvelovské době neuchvátili tehdy div ne socialismus bořící triky, ale hlavně originální scénář s pointou a úžasně nepodbízivými podpantofláckými dialogy Sováka s Medřickou. Když se k tomu přihodí Menšík nejen s památnou Chuchlí, zbyde jen stesk, že dnes něco, čemu se říká divácky úspěšná komedie, točí podle vlastního scénáře třeba takovej Vejdělek. Nebo nedej Bože Troška. ()

x_ander

Vorlíček dal Jessii jednoznačně vědět, že od něj můžeme čekat velké věci. A bylo proč. Na jednu stranu je film až voyeristická oslava těla Olgy Schroberové (a jako proč ne?) na druhou stranu originální a svižná jízda, skvěle napsaná a vtipná. ()

Eire

Olga Sch. CESKA Bridget Bardot super sexy!!! ;-D Jiri Sovak v lepsej forme ako v Chaluparoch, i ked aj tam byl skvely i ked uz Bohuzial nutne ZNORMALIZOVANY... 90% K.U.L.T.-ova zalezitost. ()

caMen

Stereotypy ve vztahu ženy a muže zaberou vždycky. Navíc Sovák je v tandemu s Medřickou skvělej. Otázka etiky a morálky ohledně kontroly snů a řešením, jak naložit s jejich zhmotnělýma verzema by si zasloužila víc prostoru, ale to už bysme utíkali od komediálního žánru. Takže všechno v normě. Vorlíčkovina, Macourkovina. Pohoda. ()

E.T.Martin

První z fantasmagorických kousků pánů Vorlíčka a Macourka, ve kterém je vidět, že teprve nabírají dech k pozdějším, mnohem vyvedenějším, snímkům. Možná také nejvíce poznamený film dobou vzniku - ani gejzíry nápadů nepřekryjí všudypřítomnou šeď reálného socialismu. ()

wray

Ano ano, je to vyborne, vela zaujimavych napadov, je to vtipne, len - akosi sa mi to nevrylo do pamati az tak velmi ako ostatne ceske komedie z toho obdobia. Tento film sa ako keby snazi nebyt len tak klasickou crazy komediou ale je tu aj nejaka pridana hodnota (one zaujimave napady) a snad ju aj narocny divak oceni, u mna je to ale iba "v pohode" nie vsak vynimocne. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010