Po osmi měsících příběh dvou hráčů se smrtí, doktorů Westa a Caina, pokračuje v Peru, kde právě končí svůj pobyt jako dobrovolní medici v občanské válce. Právě zde našli klíčový prvek pro experimenty s podstatou života a smrti. Následně se oba vrací zpět do Miskatonické nemocnice, kde je začne pronásledovat policie. Její zásah bude ale téměř minimální a doktoři West a Cain opět rozjedou své pokusy nejen se samotnými mrtvými, ale pustí se i do složitějších experimentů. V tomto díle jim bude svou brutální zvrhlostí konkurovat doktor Hill. (A.L.E.S.)

Han22

Druhý díl je o pořádný kus nadupanější, úchylnější, krvavější a vůbec šílenější než jednička. Na pět hvězd by to sice muselo mít lepší příběh, nicméně na tom tu vůbec nezáleží. Jeffrey Combs je úchylnější než předtím, už se ani příliš nepokouší předstírat, že mu jde o vědu a baví se spojování různých (nejen) lidských částí. Prstíčky s očičkem jsou ještě z ranku roztomilých ale pes s lidskou rukou nebo další "odvržky" už jsou pořádný psycho. A aby to nebylo málo, máme tu nemrtvého policajta, hlavu s netopýřími křídly a ve finále regulérní pokus o Frankensteinovskou práci. Naprosto špičkové efekty a vůbec gore zaručují zábavu, která je stejná jak před léty. ()

iXtr3m3

Bohužiaľ film neskutočne utrpel vekom, čo sa nie vždy stáva. Toto je nepozerateľný magľajz, chabé triky, o ničom. Škoda. ()

Sancty

Prečo mi doteraz unikalo pokračovanie šialeného Gordonovho snímku vôbec netuším. Ďalší rest je vybavený a búcham hlavou o stenu, že som si ako decko nechal druhé stretnutie s Westom ujsť. Možno práve preto ma až tak nechytil za srdce. Pri tom tu nechýba nič čo mám na predchádzajúcom filme rád: oživovaním posadnutého Herberta Westa v nezameniteľnom podaní Jeffreyho Combsa, priestory Miskatonickej nemocnice, kde to hýri životom a remeselne zvládnuté triky starej školy. Yuzna dokonca zašiel ešte ďalej. Obohatil príbeh motívom odkazujúcim na Frankensteinovu nevestu (Bride of Frankenstein) a nechal vo filme hudbu, ktorá síce vykráda Herrmannove Psycho ale veľmi dobre dotvára atmosféru. Jednoducho som tento vydarený splatter pozeral v nejakom podivnom rozpoložení. ()

Paldiny

Doktora Westa a Caina už omrzelo oživovať mŕtve telá, tentokrát si chceli vytvoriť vlastnú bytosť. Pokračovanie kultovice vzal pod režijné krídla Yuzna, ktorý sa v prvom diely zúčastnil čoby producent. Či zmena na režisérskej stoličke Neveste pomohla alebo uškodila je diskutabilné. Film brnká na úchylnú strunu rovnako ako predchodca, Jeffrey Combs nestratil nič zo šarmu šialenca, sledovanie zvrátených experimentov (pes s rukou, prsty s okom, hlava s netopiermi krídlami) stále baví. Čo už nebaví je celá vyšetrovacia časť s nezaujímavou postavou poručíka. Tej nanešťastie dopriali dostatok priestoru na to, aby citeľne pribrzdila tempo a donútila tak ubrať na hodnotení. ()

Klay

První Re-animator měl správný švih, punc kultovnovnosti a dokonale vyvážený poměr krev/humor. Dvojka už je jenom takovým slabším odvarem, kterému chybí pořádné tempo a geniální řeže jako v předchůdci. Yuzna není nijak zvlášť zdatný vypravěč, jeho hlavní síla je v krvavých a úchylných momentech. Na jejich nedostatek si stěžovat nemůžu. Jen škoda že si podobně nevyhraje také s postavama, které jsem si v jedničce tolik oblíbil. Dr. Hill (nebo to co z něj zbylo) nemá skoro žádný prostor a hlavní ryze kladná postava, Dan Cain, stále jen pochybuje o správnosti svého jednání, když krade a pitvá mrtvoly...až mi s tím celkem lezl na nervy. Oba v podstatě jen opakují repliky z jedničky, zato Herbert West v podání skvělého Jeffreyho Combse jako jediný prodělal nějaký upgrade a je ještě zábanější než minule. Scéna, kdy z nudy oživuje usekané končetiny patří k tomu nejlepšímu z celého filmu a právě díky němu je Bride of Re-Animator zábavný a bez výraznějších hluchých míst. Ale jak jsem napsal už dřív, s jedničkou se rovnat nemůže. ()

tenebrae86

Šíleně béčková, krvavá a zvrácená zábava. Od rozřezané bejvalky si ze sklepa odskočit na sex se svou novou láskou, na to musíte mít opravdu silný žaludek! Druhý díl kultovního Re-Animatora se dá kvalitou srovnat s dokonalou jedničkou. Ani následující, třetí díl na tom není o moc hůř a proto tuto trilogii řadím mezi nejlepší béčkové horory vůbec! ()

zdenur

Jsem celkem zklamaný. Pokračování by mělo vypadat jinak. Děj staví na vratké kostře z minulého dílu a vše pokračuje tak trochu nesmyslně. Nicméně opět skvělá krvavá podívaná. S krvavostí přibylo také zvrhlosti s kombinováním částí těl, pěkné. Vivat West! ()

Illy

Druhý díl stále drží laťku vysoko. Se zeleně zářící látkou je zábava veliká, chtěl bych ji mít doma. A poblité zombie na závěr, výborná "bathead" a masakrální nářez nenechají jedno oko vyschlé. ()

Petrus1

Stejně tak jako Frankenstein měl svou nevěstu, musí mít svoji nevěstu novodobý Frankenstein - Re-Animator. To už je holt taková tradice. Inspirace Frankensteinovou nevěstou i jejími vlasy, je naprosto zřejmá. Spoustu lidí tu píše, že je to lepší než jednička. S tím já ale nesouhlasím. Připadalo mi, že se tam nic moc neděje. Až teda na tu super hračku - prsty s okem - a pak na závěrečné, asi patnáctiminutové finále, kdy sem se zase nasmála. Je fakt, že West je čím dál víc praštěnější a spojuje co se dá s čím se dá - ruku s nohou, ruku se psem...pozadu není ani doktor Hill, teda jeho hlava...chápu, že být jen hlavou je na pohybování se trochu nepraktické, ale to, čím se stane, je trochu moc..."Ty mentální potrate!"...od hlavy bez těla to sedí :-) Je to zas dobré, ulítlé béčko, ale na jedničku nemá. Možná jsem ale ovlivněna i kvalitou, v jaké sem to viděla a se zvukem to bylo ještě horší. Až při volume 88 bylo trochu něco slyšet. Což by u nějaké pěkné metalové vypalovačky zřejmě vysklilo okna :-) ()

Matli

Na rozdíl od jedničky je to vlastně nuda. Myšlenka dobrá, ale ten chtíč po zisku z prvního dílu tu prostě čiší. A ani to se kvalitativně tolik nepovedlo. O čem že to bylo??? 30% ()

S.Dedalus

přes slabší první půlku si i druhý díl tohoto skvělého béčka zaslouží potlesk za parádně vygradované a srdceryvné (pun intented) finále ()

GOREGASM

Báječná nadsázka, mlaskavý gore a totální magor Jeffrey Combs, jehož herectví je brilantní v tom nejúchylnějším slova smyslu, stejně jako mnoho hlášek, kterými mě několikrát donutil vyprsknout smíchy. Navázání na první díl také funguje a zpětně si říkám, že jsem prvního Re-Animátora podhodnotil. Combsův doktor West je totiž tím typem postavy, která dokáže udělat celý film, v tomto případě celou sérii a já se těším na Beyond Re-Animator. 100% ()

Raziel_cz

Dvojka ubrala na tradičním hororu a démoničnosti Herberta Westa. Zato přináší zajímavější děj, podstatně větší porci zvrhlé brutality, morbidně cynického humoru a stylizovaných lokací. Combsova teatrálnost je naprosto přiznaně přes čáru a naprosto mu to sedne. Poctivý sequel, který odměňuje diváky originálu a baví od akčního začátku do doslova monstrózního finále. ()

Rathalos

Druhe pokracovanie je mozno o nieco lepsie ako jednotka,ale stale je to v celku nudne a nevidim nejaku extra zmenu,viac-menej stale to iste dookola...:-) ()