Jen vraždy v budově

• USA Only Murders in the Building (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2024), 22 h 30 min (Minutáž: 28–41 min)

Steve Martin, Martin Short, Selena Gomez, Vanessa Aspillaga, Teddy Coluca, Adam DeCarlo, Quincy Dunn-Baker, Meredith Holzman, Nathan Lane, Aaron Dominguez (více)

Série(4) / Epizody(40)

Seriál pojednává o třech cizích lidech, kteří sdílejí posedlost skutečnými zločiny a do jednoho se zapletou, když vyšetřují záhadnou smrt souseda v jejich newyorském činžovním domě. (Disney+)

Recenze uživatele vydumnica k tomuto seriálu (8)

Série 1 (2021) (S01)

Only Murders in the Building som sa rozhodla pozerať kvôli Meryl Streep💙. Samozrejme vedela som, že sa vyskytne až v Season 2. Od prvej epizódy sa mi seriál zapáčil, najmä jeho komediálna stránka ako aj originálny vizuál a štýl prevedenia. Páči sa mi aj trojica Martin - Short - Gomez a charaktery ich postáv. Nebolo to teda pre mňa len čakanie na Meryl, ale aj príjemne strávený čas. Mám len jednu nejasnosť. Čím sa živí Mabel? Kto jej platí účty? Pekné 4*. ()

Opravdový zločin (2021) (S01E01)

"Sometimes it's easier to figure out someone else's secret than it is to deal with your own." ()

Žihadlo (2021) (S01E04)

Okrem skutočného Stinga sa tu vyskytnú aj postavičky Porky a Bugs Bunny. Charles (Steve Martin)/Mabel (Selena Gomez): "Excuse me. I have been dating decades longer than you've been alive, and I'm especially expert at first dates, because that's what I mostly have." 3,5* (pozreté 16.05.2024) ()

Kluk z 6B (2021) (S01E07)

Zatiaľ najdetektívnejšia a najnapínavejšia časť zo všetkých a to takmer bez slov. Skutočne veľmi dobrá epizóda. Scrabble je moja najobľúbenejšia hra, a to som netušila, že sa dá hrať aj takto😄. ZAUJÍMAVOSŤ: James Caverly (Theo) je aj v skutočnosti nepočujúci. ()

Otevřeno a zavřeno (2021) (S01E10)

Finále uspokojivé, dokonca som sa bála o životy našej trojice, a pritom viem, že sa objavia aj v ďalších sériach. Ešte spokojnejšia by som bola, keby bol páchateľ niekto iný. Od konca predošlej epizódy sme vlastne s istotou vedeli, kto to urobil, keby táto epizóda prišla s nejakým prekvapujúcim a nečakaným twistom, dala by som aj piatu hviezdičku. ()

Podezřelí (2022) (S02E01)

Toľké sklamanie! Cara Delevingne, ach len to nie!!!! Obávam sa, že toto už nebude také príjemné čakanie na Meryl Streep ako S01. Naša hlavná trojica - to je RADOSŤ sledovať. Martinovia sú sympatickí a tak podarene vtipní a Selena má charizmu a je veľmi zaujímavá. Dúfam, že to nebude UTRPENIE sledovať, tá Cara D. (je mi strašne nesympatická) a ani Amy Schumer by tu pre mňa nemusela byť. Okrem iného, aký blbec by sa sťahoval do budovy, kde sa vraždí?!!! Aspoň STING mal rozum a odsťahoval sa!!! ()

Falešné obvinění (2022) (S02E02)

Bože, to bola Shirley MacLane?! Vôbec som na to neprišla. Jednu hviezdičku musím žiaľ ubrať, nanešťastie Cara D. vniesla do strašne príjemného seriálu veľmi negatívnu energiu, ostáva len veriť, že s príchodom Meryl to bude opäť príjemné a pozitívne sledovanie. ()

Poslední den Bunny Folgerové (2022) (S02E03)

Zaslúžila si Bunny vlastnú epizódu? Po jej pozretí musím povedať jedno veľké ÁNO! Toto bolo veru ešte lepšie, zaujímavejšie a hlavne emocionálnejšie, ako keď sme sa v S01 lúčili s Tim Konom. K nemu som nemala vytvorený vzťah, nebol na to potrebný priestor, ale stačila jedna epizóda s Bunny Folger a ja som si k nej našla cestičku. Posledný deň KAŽDÉHO človeka je zaujímavý, vtedy sa pýtame a zisťujeme, kto ho naposledy videl, čo posledné urobil, povedal. Aj malé detaily sú zrazu podstatné. Páčilo sa mi sledovať posledné chvíle života Bunny. Stihla urobiť dobré skutky. Otázka znie, s kým sa bola najesť deň predtým? Kto bol ten (ne)priateľ, žeby páchateľ? Veľmi silné 4* za túto epizódu. Charles: We at Only Murders did not kill Bunny Folger. But there's a chance we could have saved her life with a simple act of kindness. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)