BitlDjus

Naprostá parádní ztřeštěnost mého dětství, nedopočítám se kolikrát jsem Návrat do Budoucnosti viděl, vím, že ale pokaždé se nemohla naskytnout chvilka nudy. Vynikající Christopher Lloyd který dokáže bavit už jen svými grimasy, předvádí společně s Michaelem J. Foxem skutečně neřízenou zábavu! Tohle je prostě kultovka a nesmrtelná série tím mám na mysli i Back to the Future II. a Back to the Future III. ()

easaque

filmy z této trilogie se moc nedají hodnotit samostatně. Právě ta propojenost a propletenost je zajímavá a dost silná a bavilo mě hledat ty drobné souvislosti. Pro mě je to klasika, která mě bavila i při nedávné repríze a proto jako celek má ode mě po zásluze 5 hvězd kvůli nápadu, zábavě i zpracování, které ani po 25letech nevyznívá zastarale. Když už musím hodnotit jednotlivě, tak tento první si svých 5 hvězdiček zaslouží. [ PŘÍBĚH: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Joe321

Začátek nejlepší trilogie všech dob a zároveň pro mě i nejlepší její díl. Miluju pohodovou atmosféru šedesátých let a té je v tomto snímku dost. Nejlepší výkon M. J. Foxxe (i když ve Všech starostových mužích se rozjel ještě více, tak dejme tomu nejlepší filmový výkon), skvělá doba, skvělé kytarové sólo a šílený profesor. - "U všech skotů!" ()

Jack_D.

Cela tato serie patri doslova mezi klenoty. Dokonaly pribeh a vykony hlavnich hrdinu potesi a pobavi i po nekolikatem sledovani... ()

Jonash87

Tak tenhle film mám opravdu rád a viděl jsem ho nejméně čtyřikrát. Skvělý scénář, zábavné momenty, úžasní Michael J. Fox a Christopher Lloyd... navíc na to, jak je film starý, tak je opravdu skvěle provedený. Pro mě jasných 100 %. ()

Hennes

První díl výborné trilogie. Marty se tu poprvé díky vynálezu doktora Browna dostává nazpět v čase o 30 let. Nevinný pokus o přesun v čase o 1 minutu se doktorovi zkušebně se psem Einsteinem vydařil, ovšem další sled událostí vyšle Martyho do roku 1955. Tam se setkává se svými rodiči a nabourává dějovou linii historie. Vše nakonec končí k plné spokojenosti Martyho, neboť po návratu do roku 1985 je vše o dost lepší než bylo původně. Skvělý nápad i scénář, výborné dílko 80 let. ()

Martin741

Vizualne nadherny film, a zaciatok kultovej komedialnej sci -fi trilogie. Presne to je film Navrat do budoucnosti 1. Kopa komedialnych situacii, vyborna rezia Zemeckisa a maximalne prepracovane dialogy. To su pre mna hlavne a najsilnejsie atributy filmu. Ako pykoska by mohol sluzit ten fakt, ze Rober Zemeckis a Bob Gale obchadzali vsetky hollywoodske studia, ale nijake nemalo zaujem. Az kym neprejavil zaujem isty Steven Spielberg. 100 % ()

honajz2

Tak jsem dohnal další svůj rest a tady jsem hodně spokojený. Návrat do budoucnosti je strašně příjemný film, ve kterém je překvapivě hodně (a to zajímavého) děje, je to vtipné, dobře se na to dívá a ty dvě hodiny utečou jako voda. Ten film funguje dokonale, vůbec není blbý, ba naopak, je velmi promyšlený a též je znát, že nad scénářem tady někdo fakt přemýšlel (a ani se tomu nedivím - přece jenom, dělal ho Zemeckis, režisér jednoho z mých nejoblíbenějších filmů vůbec) a fakt jsem si ho užíval, takže jo, líbilo se mi to, a to hodně. Jsem zvědavý na druhý díl. 5* ()

vydumnica

Back to the Future. Nikdy nie je neskoro objaviť filmovú klasiku a zároveň jeden z najlepších a najvtipnejších filmov o cestovaní v čase🙂. EDIT: Michael J. Fox je tu dokonalý a nenahraditeľný. Všetko v tomto filme funguje na jednotku s hviezdičkou. Je to vtipné, dobrodružné a romantické. Hudba je super. Nezabudnuteľný kultový film na veľa pozretí a najlepšie na veľkom plátne. Mala som to šťastie pozrieť si celú trilógiu v kine a bol to veľmi pekný filmový zážitok👌, sprevádzaný potleskom po každom filme. [Triple Feature, Cineplex Mannheim, 3.10.2023]. ()

William_

6.5/10. Na tehdejší dobu moc povedené scífko, avšak ať se snažím jak se snažím, vždy pro mě bude ve vlnách těch průměrnějších filmů z minulého století. Holt Hvězdné války nastavily v sedmdesátkách laťku zatraceně vysoko. ()

marcek

Co k tomu dodat - tenhle film by měl prostě vidět každý, kdo se narodil na téhle planetě - stojí to za to :) A jak začně drtit na tu kytaru - to je prostě bomba :) ()

MrPierc

M.J.Fox jako cestovatel časem. Skvěla pohádka, která se dalšími díly zamotává a kombinuje ( v dobrém ). Fox si tímto filmem zasloužil filmovou nesmrtelnost. bohužel nyní moc nehraje díky nemoci. ()

Petoss1

Je to paráda, proste skĺbenie žánrov tak ako má byť. Pre mňa je táto inteligentná komédia pozerateľná dookola. Užívam si to každý raz. Precízne natočené hrátky s časom. Všetky čiastočky do seba krásne zapadli a výsledok je skvelý. Životná úlola pre J. Foxa. 90% ()

Stanley

Legenda legend, klasika klasik, unikát unikátů. Marty McFly a doktor Emmett Brown zůstanou v mém srdci navždy, stejně jako přání svézt se někdy DeLoreanem s indukčním kapacitátorem rychlostí 88 mil za hodinu. :) ()

Langy10

Miluju tenhle film, je tam moc technologie, je to prostě přesně pro mě, nejvíc se povedl a patří mezi mé nejoblíbenější, i ty ostatní 2 díly návrat do budoucnosti je prostě výbornej, nevim co dál k tomu napsat ! :) ()

Attta

Klasika, jeden z mých oblíbených filmů, už kvůli skvělému nápadu na takovýhle stroj času, doktorovi, Mártymu a apartnímu městečku. Někdy se prostě zadaří a výjde z toho skvělý film a tohle je ten případ. ()

joker.george

Nejspíš jsem udělal tu chybu, že jsem viděl tuto trilogii na přeskáčku, i když jsem díly viděl vícekrát. Ale to nic nemění na tom, že by měl být film kvalitní sám o sobě, aniž by potřeboval pomoc dalšího, ale nijak výrazně neodsuzuji, když snímek využívá dalších prostředků, aby zlepšil svoji reputaci... Nápad je prostě geniální a bylo vidět, že si s ním tvůrci skutečně vyhráli, humorná nadsázka snímku taktéž sedí, ale až tady jsem si konečně oblíbil postavy Michaela J. Foxe a Christophera Lloyda. Alan Silvestri ale tady žel podle mě vytvořil jeden ze svých slabších soundtracků... ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi