Kryton

Jeden z nejlepších filmů nejen 80.let. Skvěle a chytře napsaná sci-fi komedie, kde Fox a Lloyd zahráli životní role. Další díly neslevily z kvality a tak se zrodila jedna z nejlepších trilogii filmové historie. To auto chci pod stromeček! ()

NinonL

Přes všechna (negativní) očekávání hodně zábavné, inteligentní, takže se i sci-fi dalo vydržet. Bez nejmenších potíží. ()

agentmiky

Film jsem viděl už před pár lety,ale ne celý a ještě jsem si ani nepamatoval ten kus,který jsem viděl.Musel jsme si osvěžit paměť.Podle mě to je jeden z nejlepších sci-fi filmů 80.let minulého století a nebýt skvělých hereckých výkonů Michaela J.Foxe a Chrise Lloyda,tak bych asi nedával plné hodnocení.Režie se též ujmul Robert Zemeckis,který se později proslavil takovými snímky jako Forrest Gump a Trosečník.Kvalita filmu tomu odpovídala.Velmi se těším na druhý díl,u kterého vůbec nevím,čím mě může překvapit.První díl ode mě obdrží skvělých 90% ()

zdepapepa

Povedený soundtrack, skvěle zahráno, i obsazeno. Nostalgie nad časy minulými funguje i když je film a potažmo i doba, do které je zasazen starší než já sám. Zajímalo by mě, jestli už tehdy Robert Zemeckis tušil, jakou stopu zanechá na popkultuře a potažmo i sci-fi scéně. ()

Adman

Návrat do budoucnosti, je film o kterém říkám, že je opravdu "geniální". Ikdyž, nadruhou stranu, když se to tak vezme tak samotný název: Návrat (jako že se nějam vrátím, někam do minulosti, někam zpátky) do budoucnosti (leda že bych ještě před tím návratem do budoucnosti, někdy v té bodouscnosti byl pak jsem se tam teprve mohl vrátit, a nebo jsem byl v ještě větší budoucnosti než je ta do které se vracím...), ale nechám toho, je to přecijenom "pouhopouhý" název filmu :). Celý film se drží jedné přímočaré príběhové linie, která však skáče z období do období. Právě tyto přesuny časem pomocí stroje času (Delorein) naskytují setkání se dvěma stejným osobám (prostě hrozí, že dotyčný potká sám sebe ale v jiném čase), což by mohlo mít strašlivé následky (jen si představte že si čtete tento komentář a najednou do místnosti vsoupíte vy osobně, chtěl bych vidět to chování obou (stejných) osob :)). Tím je potom těžší zvládnout to, aby divák viděl jenom to co má a když se v jednom záběru děje to co se již stalo v minulosti a zároveň se v popředí děje něco jiného... Po prvním shlédnutí jsem si říkal že bude asi jednoduché zde najít chybu, kvůli časovým posunům si mohli něčeho nevšimnout a mohlo jim něco uniknout, ale zřejmě Robert Zemeckic odvedl prvotřídní a vynikající práci režiséra filmové trilogie "Návrat do budoucnosti". Ještě musím dodat že se ve všech třech dílech vyskytují na tu dobu nebývale dobré a povedené trikové scény... od triků scénických přez všechny možné až po perspektivní triky. Když si v dněšní době, plné počítačů ;) a vyspělé techniky tento film zas pustím tak mi vůbec nepříde nijak zřejmé že toto je model atp. Dále je zde také "vymikajícní" herecká dvojice Martyho a doktora Browna ztvárněná Michaelem J. Foxem a Christopherem Lloydem. V každém díle se dostáváme někam úplně jinam (ať už v čase, nebo v prostoru), ale vše co se tu děje je prostě "vymakané". V prvním díle se udá základní problém a tím je čas. Neustále se zde stávají průšvihy v jiném čase a musejí se okamžitě postarat o to, aby to nezměnilo přítomnost na které tolik záleží. Vidět trilogii Back to the Future je opravdu zážitek, přeji příjemnou zábavu (která zde samozřejmě také nebycbí) :)) ()

Rosana

Velmi vtipné, promyšlené a zábavné. Doba je skutečně pěkně vykreslená, exteriéry a kostýmy propracované. Film nese myšlenku a pointu a kdykoliv se na něj ráda podívám znovu! ()

Vxxx

Film jsem viděla jako malá několikrát, nicméně až dnes (21.10.2015 na ČSFD projekci) jsem ocenila jeho dokonalost. Hudba, vtip, herecké výkony... A v kině to byla naprostá bomba. Klasika, u které jsem nikdy nečekala, že ji na plátně uvidím. Má to svoje kouzlo a naprosto chápu, proč je ten film takovou legendou. 5* ()

Praxis

Geniální začátek geniální trilogie, která je občas plná neuvěřitelných technoblábolů, a neuvěřitelných scén. Úžasně šouplý Christopher Lloyd, klukovský Fox, no prostě jedním slovem skvělé!!! ()

Asgy

Takhle má vypadat povedená rodinná komedie. Těžce cool hlavní hrdina, bláznivej doktor a pošahaná rodina. A funguje to parádně, taky díky výborné hudbě a elegantně vyřešenému cestování v čase. Tohle auto by se mi občas taky hodilo, jen to plutonium ještě v drogeriích nemají, bohužel. ()

Jillen

Velice povedená rodinná komedie se sympatickým M.J. Foxem. V té době nadčasové cestování časem se ve filmu mění ve skutečnost :)). Dávám 80% ()

GodComplex

Takove terno jak se snazi zobrazit zdejsi premrstene hodnoceni to skutecne neni. Time travel a moznosti zmeny casoveho kontinua samozrejme naskytaji obrovsky scenaristicky a zabavnostni potencial, ktery je zde ale jen tak povrchne nastinen. V podstate zde neni moc co kritizovat, je to jako vetsina podobnych 80's filmu zabavne, ale ze bych z toho byl buhvijak u vytrzeni to rozhodne ne. Hudebne nezajimave a absolutne pod 80's electro standard (zrovna k tomuhle kousku by se elektronika tak neskutecne hodila), herecky nevyrazne (M.J. Fox na hlavni role nema). Dobre to je, ale to je vsechno - 4* s odrenyma usima. 7/10 ()

Popluh

Steven Spielberg svým teenagerům vždy rozuměl a i na jeho produkčních počinech jde sledovat vývoj mnohých generací mládeže. Zatímco v 80. letech krmil publikum cestami do budoucnosti, v novém století zase podpořil vznik Transformers (mizernou Bayovskou dvojku vyjímaje). Spielberg je kromě naprosté režijní ikony i ikonou producentskou, protože takový čich na látky a úspěšné filmy jako má on se jen tak nikde nenajde. V Návratu do budoucnosti navíc spojil síly s dnes již léty prověřeným Robertem Zemeckisem, kterého je pro současnou performance capture animaci vážně škola, tenhle chlápek rozumí divákům jako málokdo, i díky tomu je Návrat do budoucnosti se svými vtipy i odkazy naprosto fungujícím filmem i dnes. Vše podtrhuje jen výborné obsazení všech rolí a klasicky zábavný scénář, který ale není hloupý. Zkrátka klasika, které jsem se vyhýbal až nebezpečně dlouho. 80 % ()

O.Peta

"Back to the Future" je film mého mládí. Celá série je skvělá, těžko říct který díl je nejlepší. V každém si najdu spoustu nezapomenutelných scén a třetí westernový díl je nejlepším westernem vůbec. Rozhodně toto nemůže chybět v mé TOPce a jako zástupce vybírám první díl, který odstartoval nejlepší serii všech dob. Viděno nejméně 10x a pořád mě to táhne, když je možnost, podívat se znovu. 100% ()

Laxik

Jo jo, klasiky se musí ctít. Hláškami nadupaná komedie plná popkulturních odkazů, které ale jsou pořád aktuální. Bohužel mě ale filmy o totálních outsiderech, co odvahy náhle nabydou, dost unavují. /// Edit k 21. 10. 2015: Evidentně jsem potřeboval originální znění v BR kvalitě a filmový maraton všech tří dílů konaný k výročí 30 let od prvního filmu (a tedy dne, kam se Marty na konci prvního dílu vydal), abych si Návrat dosytosti užil. Vskutku legenda. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi