JohnMiller

Vynikajúci film... aspoň v detstve sa mi strašne páčil. Odvtedy som ho síce nevidel, ale myslím že by ma ani dneska nesklamal. Návrat to rokoch 50´s sa dosť autenticky podaril nakrútiť. Legendárny vtip s Chuckom Berrym je pre mňa nezabudnuteľný. ()

L_O_U_S

Jsou generační filmy, které vás jako dítě minou a pak vás už jako dospěláka nemají čím oslovit. To naštěstí není případ Návratu do budoucnosti – skvělá zábava, sympatické postavy, cestování v čase, perfektní gradace, nadsázka a zlatá padesátá. Všechno tohle zamícháno na jedničku. (826.) ()

togaf

Sice mi to trvalo poněkud déle, ale nakonec jsem tuto sci-fi klasiku viděla. Jen mě trochu zaráží, že Lorraine ve svém synovi nepoznala kluka, který je s Georgem dal dohromady, a po kterém pojmenovala svého synka. Asi ta paměť s věkem vážně ochabuje... ()

dom156

Pro mě to byl slibný rozjezd, ale také ze všech tří dílů ten nejslabší. Možná jsem očekával mnohem víc, ale to jsem nedostal. I přes moje menší zklamání, je to úžasný nápad. Hlavně mě zklamala předvídatelnost tohoto dílu. Cestování v čase, kdo by si to jako malej kluk nepřál, tolik možností jak to nakombinovat, co všechno se může stát, zde se to naplňuje jen polovičně, ale v dalších dílech se to rozjíždí na plné pecky. Filmu hodně pomáhají hlavní herci (Fox, Lloyd), na které je radost pohledět. ()

Colonist

Film, respektive celou trilogii, miluji už od dětství. Zemeckisovi se povedlo natočit výborný originální film, kde nechybí zábava ani napětí. Herecké obsazení nemohlo být lepší, Christopher Lloyd a M.J. Fox jsou skvěle sehraná dvojka. Přesto na mě s odstupem času první díl působí jen jako oddechový rozjezd k dalším dílům, neboť nemá tak hlubší význam a vypilované hrátky s časem jako další díly, kde to teprve dostane grády, ale i tak je to skvělá klasika. Plus výborná Silvestriho hudba. ()

marleyy

60% Opravdu nevím, co je na tom tak skvělého. I když před lety to by asi zjev. Přesto humorný snímek s vtipnou sestavou herců. ()

Dont

Parádní odvaz, skvěle jsem u toho zrelaxoval. V době vzniku to musela být naprostá pecka pro všechny teenagery (Michael J. Fox se zasloužil o to, že jistě i pro něžné pohlaví). Neviděl bych to ani tak jako sci-fi, podle mě je to především výborná komedie, scénky s tátou a mámou v minulosti nemají chybu. Skvělá ukázka toho, jak se s průměrnými herci a celkem jednoduchým nápadem o cestování v čase dá natočit zábavná oddychovka, která neurazí a je vtipná i po skoro třiceti letech. ()

Aleee89

Tak téma to rozhodně nebylo nijak převratné, cestování v čase už tu prostě bylo (nevím jestli dříve nebo jsem já novější filmy viděla dříve, ale prostě mě to už nijak neohromí). Ale na druhou stranu, i když to prvních dvacet minut vypadalo jako neskutečná kravina, film se mi posléze začal líbit. Bylo to docela vtipné, komické, Zemeckis to prostě nezpackal a naservíroval nám docela v pohodě film a už teď se těším na další díly... ()

kajas

Klasika, která mě roky míjela. A je to velká škoda! Zábavné, originální, v hlavních rolích samí sympaťáci, jenom mi trošičku vadila skutečnost, že Martyho rodiče hrají v minulosti i v budoucnosti stejní herci (možná by stačily trochu důmyslnější masky). Jinak ale báječná podívaná, kterou budu velmi ráda pouštět svým dětem. ()

Mickalle

Snad jediná Scifi komedie, která se mi fakt líbila, nikoho jsem si v tom nezamiloval, ale vono je to celkově takový koukatelný ... ()

rastlinka

Ako malá som tento film "žrala" a musela ho vidieť vždy, keď bol v TV (aj keď je to sci-fi) :) Vtipné scénky, stroj času, dvaja podarení herci... Kultový film, ktorý si ľahko obľúbite. ()

Fanucci

Super, ale 80. léta se na filmech zásadně (negativně) podepisují. Kdybych film neviděl až teď (26 let), asi dám nejvyšší možné hodnocení. Takhle je to těsně pod vrcholem - 90% ()

Sheldra

Asi je to tím, že mám přímo fyzický odpor k debilnímu situačnímu humoru (ne, nepřijde mi vtipné, když někdo neustále zakopává o vrata) a že mi Michael J. Fox připomíná Michala Davida, ale ani veškerá propracovanost vědeckých teorií, ani skvělý Lloyd mě nemohou přimět k tomu, abych se někdy vrátila k Návratu do budoucnosti. ()

fmash

Zvláštní, jak některé filmy si koledují o hledání chyb a nedostatků, a některé filmy, ačkoli nejsou dokonalé, jsou vůči tomu naopak imunní. Kdo by v Návratu do budoucnosti trval na detailech kolem mizejících fotek a paralelních světů, když všechno, co se tam odehraje, vzbuzuje zájem a sympatie? Hezká a vkusná pohádka pro všechny věkové kategorie. ()

GILLWANDER

Spolupráca Zemeckisa a Spielberga vyniesla obrovský úspech. Veľmi kvalitne spracovaný žáner, dá sa povedať že špička žánru. Je tu veľmi cítiť Spielberga (humor,triky), čo predovšetkým dodáva filmu správne grády a spolu s hereckými výkonmi skvelú sci-fi komédiu, ktorá vás ozbrojím nevšedným arzenálom. Pre mňa jedna z najlepších sci-fi komédií všetkých čias. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Marty McFly (Michael J. Fox) nosí hodinky značky Casio CA-50 a Dr. Emmett Brown (Christopher Lloyd) nosí Seiko A826. (dyfur) ()

Moena

Doháním další filmový rest. A musím s potěšením oznámit, že jsem se velice bavil. Místy možná na můj vkus až příliš infantilní a pitvořící se, ale je to přeci jen kultovní záležitost. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi