Tak obzvlášť inteligentní komedie to není, ale takovej Cuba Gooding jr. mě dostával uplně hodně moc very mač, obzvlášť když se snažil dostat z řidiče autobusu jeho hadry (hlavně v originálním znění). Taky Jon Lovitz a jeho eskapády s hitlerovým vozem, muzeem Barbie a srazem veteránů z války je nezapomenutelný. Rowan Atkinson sice moc nenadchl, ale v celovečeráku Mr. Beana byl snad ještě horší. Ostatní postavy nejsou tak dobré, ale neurazí asi ani jedna. Teda jedna jo - John Cleese, kterej s těma novejma zubama vypadá fakt divně, ale zakomponování milionářských sázek to uplně přebije. Ale jinak dobrá oddychovka s ujetejma nápadama (kráva létající balónem, auto u radaru, veverky atd.).(10.1.2013)

Komedie Milionový závod, vypráví příběh lidí, kteří mají neuvěřitelnou možnost získat velkou sumu peněz. Majitel kasina Donald Sinclair (John Cleese), připravil velký milionový závod. Pravidla neexistují. Kdo první z těch, kteří závodí, dorazí do Mexického malého městečka Silver City a dojde na jeho nádraží v centru města, si pomocí klíče, který předem dostane, otevře skříňku s číslem 001 a v ní, najde výherní cenu 2 miliony dolarů v hotovosti. Šílený závod dlouhý 530 kilometrů může začít! Vyhraje jen ten nechytřejší a nejrychlejší! Režisér Jerry Zucker se vrátil k filmu a natočil zběsilou komedii plnou dobých hlášek a momentů. Občas se mihne sice nějaký horší vtípek, ale to vůbec nevadí. Děj je lehký a svižný, prostě na komedii jako dělaný. Vše je navíc doplněno skvělým výběrem herců, kteří ve svých rolích šílených závodníku (otec rodiny závislý na hazardu, šílení bratři, bojácný obchodník, matka, která se právě po mnoha letech sešla se svou dcerou, špatný fotbalový rozhodčí, který zmanipuloval zápas a podivný Ital), opravdu valí, ikdyž mi přijde, že tvůrci dost dobře nevyužily herecké schopnosti Rowana Atkinsona ,Whoopi Goldberg a taky Johna Cleese. Ale jinak je to solidní komedie, jak s intelektuálnějšími vtípky, tak s bláznivými vtípky. Každého pobaví něco jiného. A i když je to vlastně celkově vzato blbost, já jsem se skvěle bavil skoro po celý film! Překvapivě dobré 3 hvězdy.(2.10.2010)

Místy je to třeskutě zábavné, místy je to slabé, místy je to hloupé (ten závěr). Taky si myslím, že těch postav tam nacpali moc a pak je nestihli kočírovat (brutálně ošizená linie s Atkinsonem). Jon Lovitz je tradičně skvělý, ten chlap mě prostě baví. Amy Smart už se u mě zřejmě zcela vyhrabala z bahna nesympatičnosti. Naopak Gooding jr. je pořád stejně trapný, jeho afektovanost mě neskutečně vytáčí. Banda neustále se vsázejících zbohatlíků s Cleesem v čele je prostě neskutečná. Nechcete veverku? 3.5*(6.10.2017)

Asi takhle, pokud se divák obrní pořádnou dávkou tolerance a je obdařen smyslem pro hodně, ale opravdu hodně nenáročný, nejednou až tupý humor, tak si nejspíš tento Závod užije na maximum. Já osobně s přiblblým humorem problém nemám, nicméně v tomto případě na mě Jerry Zucker ale zašel párkrát až za hranici snesitelnosti, což mi celkový dojem pak ve výsledku výrazně narušilo a já tak musím konstatovat, že zrovna nadšený z této podívané opravdu nejsem. Jinými slovy, na mě to bylo až moc blbý. Až na několik scén mi to fakt přišlo stupidní, postavy se vesměs chovali jak totální retardi, primitivnost zápletky mi pak sice nevadila, ale tvůrci opět až na několik výjimek nebyli zrovna nápadití, a postavy spíš než na originální a nečekané situace při své cestě naráželi na trapné a až nevkusně přestřelené strasti, ze kterých se pak navíc dostávali ještě zoufalejšími způsoby, které mi k smíchu zrovna také nepřišli. Závěr mi pak přišel jako už úplný pád na dno vkusu, a to jsem fakt vážně už skřípal zuby. Co se obsazení týče, jasným vítězem se pro mě stal Jon Lovitz, na jeho scény jsem se vždy těšil a u něj jediného jsem se skutečně upřímně smál, až jsem se za břicho popadal. Pobavit mě tedy dokázal ještě Cuba Gooding Jr., jehož komediální herectví mě fakt oslovuje a ani zde mě nezklamal. Toť ovšem vše. Vyloženě na přesdržku byl rozhodně božský Rowan Atkinson, jenž svou postavu přehrával tak idiotským způsobem, že mě po celou dobu prakticky jen iritoval a fakt jsem ho tu nesnášel. John Cleese na tom byl pak snad ještě hůř, ale ten tam naštěstí nestrávil zas až tolik času. No a zbytek nestojí ani za zmínku, chvílemi mě bavili, chvílemi srali, nic zásadního ale nepředvedli. Já tak tedy nevím, ulítlé a přihlouple zábavné filmy mám sice rád, tohle mi ale zkrátka příliš vážně nesedlo, na mě to už bylo asi prostě fakt až moc infantilní.(30.3.2018)

• StanislachKo

Ako inak ohodnotiť snímok, v ktorom Ťa aj tvoji obľúbenci vytáčajú k umretiu?! (a že ich je tam požehnane a že sú doradu žalostne nevyužití - Atkinson, Lovitz, Gooding, a neprirodzene zubatý Cleese) O záverečnom moralizujúcom sentimente, smash mouth-u a stage divingu všetkých účastníkov už radšej len mlčím.(28.12.2013)

• - Postava Cuby Goodinga Juniora je inspirována skutečným rozhodčím. (dan.pacino)

• - Právník Harold Grisham (Dave Thomas) byl představen jako "muž, který se bohužel narodil bez osobnosti". Stejný vtip už scenárista Andy Breckman použil ve filmu Seržant Bilko (1996). (LEGACY)

• - Jde o první film, ve kterém se setkaly dvě afroamerické hvězdy nominované na Oscara - Whoopi Goldberg (Vera Bakerová) a Cuba Gooding Junior (Owen Templeton). (Karlos80)