• hirnlego

Koukatelné snad jen díky scénám s "hitlerovskou tématikou" (muzeum Barbie, řekněme, docela "nečekané" - a "sjezd veteránů"? - no, ten skvělý plamenný projev mohl být možná ještě kapánek delší) a také díky mistru Cleesovi s jeho partičkou zazobanců (jejich sázky byly občas docela vtipné - např. "letadlo") - jinak ale většinou trapné. . . Navíc konec filmu je jedním z nejhorších, nejtrapnějších a nejdebilnějších, jaké znám.(18.6.2006)

Návrat ke crazy komediím z 60.ých let jako 'Báječní muži na létajících strojích' nebo 'Je to bláznivý, bláznivý, bláznivý, bláznivý svět'. John Cleese je jako vždy vynikající, za Rowana Atkinsona bychom měli být vděční, protože teprve on přetvořill svou postavu v narkoleptického Itala. Původně to měl být čínský advokát a měl být obsazen někým jiným. Ostatně - původní nápad Jerryho Zuckera byl obsadit všechny role "komiky" typu Jima Carreyho, Mika Meyerse nebo Roba Schneidera. To by to dopadlo! Stávající obsazení je ovšem výborné, protože jde vesměs o herce, kteří narozdíl od výše jmenovaných moc dobře vědí, že bláznivá komedie se musí hrát s vážnou tváří, jinak přestane fungovat. A jestli jste tenhle film v kině propásli, tak vás lituju - "měli jste tu veverku koupit!" ;-) 80 %(22.2.2003)

Zábavná trafená komédia s plejádou výborných hercov, ktorí sa prišli do tejto komédie buď zhovadiť alebo jednoducho zabaviť. Tak či onak, komédiu takéhoto žánru som už nevidel poriadne dlho, takže v hodnotení som zhovievavý. Je to na hrane medzi dva a tri. Kvôli Amy Smart sa prikloním k maximu, čo môže tento film dostať. Čiže trojka.(11.11.2007)

• Marek1991

Hollywoodskymi hviezdami nabitý film, ktorý mal byť asi komédiou. Ja vám neviem, ale mňa to vôbec nebavilo, pre mňa to bola totálna nuda, ktorá ma nezaujala a miestami mi pôsobila rozpaky. Vôbec mi nevadí, že až doteraz ma tento film minul. Proste film plný kecov, bez poriadneho deja, ktorý bol podľa mňa zbytočnosť. Avšak prekvapil ma záver, ten bol ozaj dobrý, takže filmu aspoň 1 hviezdu u mňa zachránil.(5.6.2013)

Bez debat nejztřeštěnější komedie, co jsem kdy viděl, a to nejen námětem, ale i výčtem hereckého obsazení a originálním zpracováním. Tak do očí bijícím paradoxům a nelogičnostem se zkrátka člověk i proti vůli usměje, neboť pohled na běžícího Owena v trenkách běžícím před armádou rudovlasých Lucií je vážně k popukání. Bohužel bylo dle mého názoru přespříliš závodníků, a tak se všem dostalo času jen pomálu, což mi vadilo především u Atkinsona. Nick by měl být kapitán. 70%(10.9.2012)