• lennyd

Excentrický milionář Donald Sinclair (John Cleese) je bláznivý sázkař. Se svými podobně postiženými přáteli vymyslí závod, kde účastníci jsou náhodně vybraní návštěvníci kasina (znovushledavší se matka s dcerou, obyčejná rodina, dva zlodějíčci, vcelku normální chlápek, atd) a výhrou? 2 miliony dolarů kdesi uprostřed Nového Mexika. Kdo první dorazí, bere vše. A jediné pravidlo zní: "Nejsou žádná pravidla"... Ztřeštěná komedie z dílny Jerryho Zuckera nabitá hvězdami (Whoopi Gooldberg, Cuba Gooding Jr, John Cleese, Rowan Atkinson) bohužel nesahá ostatním Zuckerovkám ani po kotníky. Většina vtipů je až trapná (i když leckdy jsem se smíchu neubránil - scéna s oblíbenou Zuckerovou krávou, usínání Rowana Atkinsona uprostřed akce, atd).. Podívat se na to dá, i bavit se možná budete, ale po shlédnutí založíte film na spodek skřiňky .. jednou stačí...(20.7.2004)

Asi takhle, pokud se divák obrní pořádnou dávkou tolerance a je obdařen smyslem pro hodně, ale opravdu hodně nenáročný, nejednou až tupý humor, tak si nejspíš tento Závod užije na maximum. Já osobně s přiblblým humorem problém nemám, nicméně v tomto případě na mě Jerry Zucker ale zašel párkrát až za hranici snesitelnosti, což mi celkový dojem pak ve výsledku výrazně narušilo a já tak musím konstatovat, že zrovna nadšený z této podívané opravdu nejsem. Jinými slovy, na mě to bylo až moc blbý. Až na několik scén mi to fakt přišlo stupidní, postavy se vesměs chovali jak totální retardi, primitivnost zápletky mi pak sice nevadila, ale tvůrci opět až na několik výjimek nebyli zrovna nápadití, a postavy spíš než na originální a nečekané situace při své cestě naráželi na trapné a až nevkusně přestřelené strasti, ze kterých se pak navíc dostávali ještě zoufalejšími způsoby, které mi k smíchu zrovna také nepřišli. Závěr mi pak přišel jako už úplný pád na dno vkusu, a to jsem fakt vážně už skřípal zuby. Co se obsazení týče, jasným vítězem se pro mě stal Jon Lovitz, na jeho scény jsem se vždy těšil a u něj jediného jsem se skutečně upřímně smál, až jsem se za břicho popadal. Pobavit mě tedy dokázal ještě Cuba Gooding Jr., jehož komediální herectví mě fakt oslovuje a ani zde mě nezklamal. Toť ovšem vše. Vyloženě na přesdržku byl rozhodně božský Rowan Atkinson, jenž svou postavu přehrával tak idiotským způsobem, že mě po celou dobu prakticky jen iritoval a fakt jsem ho tu nesnášel. John Cleese na tom byl pak snad ještě hůř, ale ten tam naštěstí nestrávil zas až tolik času. No a zbytek nestojí ani za zmínku, chvílemi mě bavili, chvílemi srali, nic zásadního ale nepředvedli. Já tak tedy nevím, ulítlé a přihlouple zábavné filmy mám sice rád, tohle mi ale zkrátka příliš vážně nesedlo, na mě to už bylo asi prostě fakt až moc infantilní.(30.3.2018)

• vitekpe

Mix vseho, a postaveny na zaklade vsech tech zavodu apod., ktere zname ze 70-80 let... Problem je, ze jsem se u toho nesmal a ani moc nebavil, a zaver to zabil uplne. Jednou bohate stacilo. (jako velkeho obdivovatele Lucille Ball, potesil snad jen ten zajezd ILL Con. ...aneb, to bych si pripadal jak v nebi :-))(27.12.2013)

• Marek1991

Hollywoodskymi hviezdami nabitý film, ktorý mal byť asi komédiou. Ja vám neviem, ale mňa to vôbec nebavilo, pre mňa to bola totálna nuda, ktorá ma nezaujala a miestami mi pôsobila rozpaky. Vôbec mi nevadí, že až doteraz ma tento film minul. Proste film plný kecov, bez poriadneho deja, ktorý bol podľa mňa zbytočnosť. Avšak prekvapil ma záver, ten bol ozaj dobrý, takže filmu aspoň 1 hviezdu u mňa zachránil.(5.6.2013)

Bez debat nejztřeštěnější komedie, co jsem kdy viděl, a to nejen námětem, ale i výčtem hereckého obsazení a originálním zpracováním. Tak do očí bijícím paradoxům a nelogičnostem se zkrátka člověk i proti vůli usměje, neboť pohled na běžícího Owena v trenkách běžícím před armádou rudovlasých Lucií je vážně k popukání. Bohužel bylo dle mého názoru přespříliš závodníků, a tak se všem dostalo času jen pomálu, což mi vadilo především u Atkinsona. Nick by měl být kapitán. 70%(10.9.2012)

• - Postavu Zacka Mallozziho měl původně ztvárnit Jason Alexander. (dan.pacino)

• - DVD bonusy k filmu zahrnují mimo jiné vystřiženou scénu, ve které si Sinclair (John Cleese) se svými společníky krátí čas hraním monopolů se skutečnými penězi. (lubos111)

• - Postava Rowana Atkinsona, italský turista, měla být podle původní verze scénáře čínským diplomatem. (dan.pacino)