Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

MMR

Super bláznivá komedie, která mě neuvěřitelně nadchla a okamžitě se u mě dostala do mé topky. Já zbožňuju tento druh komedie, u které se směju po celou dobu filmu. Nejvíce mě bavily "příhody" rodinky Jona Lovitze, zejména scénka u setkání válečných veteránů. Prostě super filmík, který mohu doporučit každému. ()

slunicko2

Méně (o hodně méně) by bylo více. 1) Dobré nápady jsou dost nudně zpracovány. Rozmanité zjevy tu závodí a tvůrci se snaží, seč mohou, aby to bylo vtipné. Nu což, chvílemi je, chvílemi není._____ 2) Jediný úsměv (o smíchu není vůbec řeč), který film vyloudil na mé tváři, byl úsměv ulehčení, že jsme na konci._____ 3) Nicméně jsou tu zajímaví herci. Legendární 46letý Rowan Atkinson (narkoleptický Ital), 27letý Breckin Meyer (právník), 31letý Vince Vieluf (brácha větší) a zejména můj velmi oblíbený 27letý přitažlivý Seth Green (brácha menší). ()

filmmovier

Typ komedií, kde spousta lidí jede odněkud někam, něco hledají a přitom si dělají spoustu naschválů, mám rád, a tak mé pozornosti nemohla uniknout ani tahle. Je od tvůrců parodií a co se týče tohoto typu filmů, tak je i slabší, jenže to nevadí. Má naprosto parádní úvodní song (a celý hudební doprovod) a je perfektně obsazená, naprosto všichni jsou perfektní a skvěle jim to šlape. John Cleese jako majitel casina, Seth Green, Breckin Meyer, Cuba Gooding jr., Jon Lovitz jako otec rodiny (který měl ty nejlepší situace a hlášky – muzeum a Hitlerovo auto) a narkoleptický Rowan Atkinson, který, i když byl jako vždy výborný, mohl být výraznější. Skvělá zábava, místy ale příliš dlouhá a na konci naprosto totálně zabitá. Jak mohli ten konec tak pokazit, to vážně nechápu. Jinak je to ale fajn, mě se to líbilo a obstojně jsem se pobavil. Na klasické komedie typu Velké závody, Báječní muži na létajících strojích nebo To je ale bláznivý svět to ale nemá. 70%. ()

Douglas

Opravdu od srdce jsem se zasmál jen u brilantní scénky s Lovitzem, divoce gestikulujícím na pódiu před válečnými vetarány a pár dalších fórů bylo taky slušných. Ale když už jsem si říkal, že bych ten film i vzal na milost, přišel konec, který byl tak odporně sentimentální a hloupý, že nic tupějšího k tomu připlácnout nemohli. Smutně neuvyužitý potenciál mnoha výborných herců. Zejména bohů jako je Cleese a Atkinson... ()

Zodd

Zuckerovská střelenost tu do jisté míry je, byť ne přímo parodie. Cartoonovská logika a naspeedovanost u hraného snímku možná někoho neohromí, ale jistě jde o skvělou zábavu. John Cleese s vybělenými zuby dává rozpačitý dojem, ale postavy to nakonec táhnou. Možná nejméně je tu z Rowana Atkinsona, který jako narkoleptik po určitý zlomek filmu spí na místě, ale nevadí to. Rodinka pobaví víc než čekáte. Příliš satiry se z toho zas tak nevytřískalo, zejména kvůli podivnému korektně family-friendly závěru, jinak by tu snímek IMHO měl červená čísla. I když nemám problém se Smash Mouth. Zkrátka a dobře dějových linií je tam tolik a střídají se, že eskapády a deus ex machiny se jen tak neohrají. Ale… asi záleží na vkusu. Holt. P.S. Originální název dá více než český najevo, co se bude dít na obrazovce. ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 48 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Autobus mířící na "sraz Lucek", který ukradne jedna z postav, je odkazem na jeden z prvních amerických sitcomů I Love Lucy (od r. 1951). Podobná setkání fanynek tohoto zásadního seriálu se konají dodnes. (franta.zila)
  • Ve filmu To je ale bláznivý svět (1963), který byl Milionovému závodu inspirací, postavy závodí o 350 000 dolarů. Dva milióny, o které jde v tomto případě, představují (započteme-li inflaci) přibližně stejnou částku. (Karlos80)