Milionový závod

Rat Race

Miliónové preteky

Komedie / Dobrodružný

USA / Kanada, 2001, 112 min

některé linky byly takřka dokonalé, u jiných jsem jen čekal, až se zas přesunou k těm zajímavým(12.10.2012)

Oddechová komedie,u které jsem se ale musel dost často smát(4.1.2003)

Po docela dlouhé době opět komedie, při které jsem se už místy nesmál, protože jsem víc nemohl. :o) Spousta nezapomenutelných scén. Takových lehce staromódních komedií by se mělo točit víc! Nebýt slabšího závěru, nebál bych se vytáhnout známku nejvyšší.(4.8.2002)

Příjemně překvapivá taškařice, ve které to jde i bez tělesných tekutin, s relativně ucházejícím humorem. Šílený milionář si usmyslel pro své stejně ulítlé přátele hru, ve které jde o dva milióny dolarů a o partu rozdílných lidí, kteří jsou ze stejného světa jako my a ty prachy prostě chtěj!! Stejně jako by jsme je chtěli my!! I když ne právě povedené situace převažují, najdou se i místa, hodná zapamatování (cameo Kathy Bates coby veveřčí královny, hitlerovo muzeum, váleční vereránové aj.). Herci na malém prostoru dělají, seč jim síly (a pneumatiky) stačí, místy přehrávají, místy jsou vyloženě trapní (Meyer a Smart), jiní jsou žalostně nevyužití (Atkinson, Cleese).. Tvůrci kultovních záležitostí prostě tuhle zlatou žílu dostatečně nevyždímali!! A někdy až moc, ale na špatných místech!!(13.11.2006)

Na tenhle film jsem se po skvělých recenzích dost těšil a docela mě zklamal. Žádný výbuchy smíchu, dokonce skoro žádný smích. Není špatnej film, ani není trapnej. Ale k dobrý komedii mu něco chybí.(31.3.2004)