Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (401)

MMR 

všechny recenze uživatele

Super bláznivá komedie, která mě neuvěřitelně nadchla a okamžitě se u mě dostala do mé topky. Já zbožňuju tento druh komedie, u které se směju po celou dobu filmu. Nejvíce mě bavily "příhody" rodinky Jona Lovitze, zejména scénka u setkání válečných veteránů. Prostě super filmík, který mohu doporučit každému. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Méně (o hodně méně) by bylo více. 1) Dobré nápady jsou dost nudně zpracovány. Rozmanité zjevy tu závodí a tvůrci se snaží, seč mohou, aby to bylo vtipné. Nu což, chvílemi je, chvílemi není._____ 2) Jediný úsměv (o smíchu není vůbec řeč), který film vyloudil na mé tváři, byl úsměv ulehčení, že jsme na konci._____ 3) Nicméně jsou tu zajímaví herci. Legendární 46letý Rowan Atkinson (narkoleptický Ital), 27letý Breckin Meyer (právník), 31letý Vince Vieluf (brácha větší) a zejména můj velmi oblíbený 27letý přitažlivý Seth Green (brácha menší). ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Typ komedií, kde spousta lidí jede odněkud někam, něco hledají a přitom si dělají spoustu naschválů, mám rád, a tak mé pozornosti nemohla uniknout ani tahle. Je od tvůrců parodií a co se týče tohoto typu filmů, tak je i slabší, jenže to nevadí. Má naprosto parádní úvodní song (a celý hudební doprovod) a je perfektně obsazená, naprosto všichni jsou perfektní a skvěle jim to šlape. John Cleese jako majitel casina, Seth Green, Breckin Meyer, Cuba Gooding jr., Jon Lovitz jako otec rodiny (který měl ty nejlepší situace a hlášky – muzeum a Hitlerovo auto) a narkoleptický Rowan Atkinson, který, i když byl jako vždy výborný, mohl být výraznější. Skvělá zábava, místy ale příliš dlouhá a na konci naprosto totálně zabitá. Jak mohli ten konec tak pokazit, to vážně nechápu. Jinak je to ale fajn, mě se to líbilo a obstojně jsem se pobavil. Na klasické komedie typu Velké závody, Báječní muži na létajících strojích nebo To je ale bláznivý svět to ale nemá. 70%. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Opravdu od srdce jsem se zasmál jen u brilantní scénky s Lovitzem, divoce gestikulujícím na pódiu před válečnými vetarány a pár dalších fórů bylo taky slušných. Ale když už jsem si říkal, že bych ten film i vzal na milost, přišel konec, který byl tak odporně sentimentální a hloupý, že nic tupějšího k tomu připlácnout nemohli. Smutně neuvyužitý potenciál mnoha výborných herců. Zejména bohů jako je Cleese a Atkinson... ()

Zodd 

všechny recenze uživatele

Zuckerovská střelenost tu do jisté míry je, byť ne přímo parodie. Cartoonovská logika a naspeedovanost u hraného snímku možná někoho neohromí, ale jistě jde o skvělou zábavu. John Cleese s vybělenými zuby dává rozpačitý dojem, ale postavy to nakonec táhnou. Možná nejméně je tu z Rowana Atkinsona, který jako narkoleptik po určitý zlomek filmu spí na místě, ale nevadí to. Rodinka pobaví víc než čekáte. Příliš satiry se z toho zas tak nevytřískalo, zejména kvůli podivnému korektně family-friendly závěru, jinak by tu snímek IMHO měl červená čísla. I když nemám problém se Smash Mouth. Zkrátka a dobře dějových linií je tam tolik a střídají se, že eskapády a deus ex machiny se jen tak neohrají. Ale… asi záleží na vkusu. Holt. P.S. Originální název dá více než český najevo, co se bude dít na obrazovce. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (15)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 48 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Autobus mířící na "sraz Lucek", který ukradne jedna z postav, je odkazem na jeden z prvních amerických sitcomů I Love Lucy (od r. 1951). Podobná setkání fanynek tohoto zásadního seriálu se konají dodnes. (franta.zila)
  • Ve filmu To je ale bláznivý svět (1963), který byl Milionovému závodu inspirací, postavy závodí o 350 000 dolarů. Dva milióny, o které jde v tomto případě, představují (započteme-li inflaci) přibližně stejnou částku. (Karlos80)

Reklama

Reklama