Bláznivá komedie o tom, co všechno je člověk schopen udělat pro peníze. Složení "závodníků" je výborné - židovská rodina, střelení bratři, matka, která se má poprvé setkat se svou dcerou, narkoleptický muž , rozhodčí, co zvoral zápas, upjatý obchodník a pilotka. John Cleese jako milionář co neví jak by se už zabavil, tak pořádá bláznivé sázky, kde si můžete vsadit na svého "koně".(11.10.2008)

Tahle komedie měla potenciál na to, aby byla opravdu dobrá. Skvělé obsazení komické elity, tvůrci, kteří mají za sebou nejednu vynikající taškařici a především skvělý námět... Bohužel, někde se stala chyba (no, spíše více chyb) a film nedopadl zas až tak dobře, jak by se dalo čekat. Scénky jsou dost často jasně vykalkulované, občas až trapně natočené a nejednou není jejich podstata vtipnosti dotažena až do konce. Film se tak stává pouze průměrnou bláznivinou s opravu skvělými momenty a představiteli.(11.9.2003)

• StanislachKo

Ako inak ohodnotiť snímok, v ktorom Ťa aj tvoji obľúbenci vytáčajú k umretiu?! (a že ich je tam požehnane a že sú doradu žalostne nevyužití - Atkinson, Lovitz, Gooding, a neprirodzene zubatý Cleese) O záverečnom moralizujúcom sentimente, smash mouth-u a stage divingu všetkých účastníkov už radšej len mlčím.(28.12.2013)

Velice zvláštní film. Komedie bývají většinou buď povedené nebo blbé, jenže tady se v záplavě trapnosti ukrývá několik mimořádně dobrých gagů - Barbie muzeum, veverky, sázky znuděných pracháčů atd. Film působí dojmem, jako by geniální komici Atkinson či Cleese přišli s několika gagy a námětem, který je super a dal by se z něj vyždímat parádní film, ale do ruky to všechno vzali jiní a totálně jim to pohřbili pod tlustým nánosem stupidních fórků, debilního řvaní a idiotského pitvoření, charakteristických to znaků špatné americké komedie. Sorry, Jerry, tentokrát jen těžký průměr, a pánové Atkinson a Cleese by měli konečně udělat něco ryze podle sebe.(3.1.2006)

Je to zvláštní, ale až do nedávna jsem si myslel, že Amy Smart a Anna Faris jsou jedna a táž osoba. vlastně jsem myslel, že Amy Smart je Anna, protože tyhle dvě holky vypadají na první pohled jak dvojčata a ještě mnohem víc, když někde hrajou, než na fotkách. Však se přesvěčte. Tenhle film se mi líbil, celkově. I když ta část kolem Rowana Atkinsona byla nedostižná. To srdce a usínání apod. To jsem měl co dělat, abych smíchy nepustil do textilu (no, až tak směšný to nebylo, textil přežil). Námět je sice klasa a zpracování vlastně taky, ale hlavní je, že to celkem zábavně šlape na divákovu vnímavost. Je to jeden z těch filmů, u kterých se člověk nebude nudit ani po desátý prostě proto, že si je nikdy nezapamatuje dostatečně dobře a dlouho. Ne že by to bylo špatný, ale za pár dní nebo týdnů se vám to slije do kopy se všemi ostatními roadmovie o honbě skupiny lidí za pokladem. I přesto ale slušná zábava a skvěle zahraná. No a John Cleese je podle mě přímo archetyp milionáře, který už neví, co by se svými penězy dělal. jindy Zvláštní, ale tentokrát mi nepřišlo nejsrandovnější to kolem Beana, ale část kolem rodiny Jona Lovitze. V tom Hitlerově autě, ta rtěnka, jak si opařil jazyk a vystoupil na sjezdu veteránů druhé světové, to prostě nemělo chybu.(22.2.2006)

• - Film vychází z klasické americké komedie To je ale bláznivý svět (1963). (Karlos80)

• - Ve filmové předloze To je ale bláznivý svět (1963) postavy závodí o 350 000 dolarů. Dva milióny, o které jde v tomto případě, představují (započteme-li inflaci) přibližně stejnou částku. (Karlos80)

• - Postava Rowana Atkinsona, italský turista, měla být podle původní verze scénáře čínským diplomatem. (dan.pacino)