Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý majitel casina Donald Sinclair (John Cleese) připravi pro obveselení svých klientů novinku: veliký závod o dva miliony dolarů. Zbohatlíci se o ně ovšem nebudou ucházet sami, ale budou sázet na šest týmů, lačnících po bohatství. Potenciální milionáři jsou vybráni náhodně a vzniknou tak notně bizarní sestavy: Rozhádaná židovská rodina s užvaněným otcem (Jon Lovitz), bratři-kriminálníci (Seth Green, Vince Vieluf), upjatý obchodník a krásná pilotka (Breckin Meyer, Amy Smart), matka, usmiřující se s dcerou (Whoopi Goldberg, Lanei Chapman), fotbalový rozhodčí na útěku (Cuba Gooding, Jr.) a narkoleptický Ital (Rowan Atkinson). Na cestu z Las Vegas do Nového Mexika mohou vyrazit jakkoli - pěšky, autem, letadlem, na koni, nebo v balónu. Pravidla nejsou žádná - zbohatne jen ten nejrychlejší... a nejzákeřnější. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (398)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Průměrné zápletkou, repertoárem vtipů (snad jen srdce a Hitlerovo auto stojí za zmínku), ale přesto docela koukatelné – přinejmenším díky všem hereckým tvářím, které odvádějí sice rutinní, ale přesto dobrou práci. Jedině John Cleese mě zklamal, protože vzít takhle nevýraznou roli je pro tak výrazný zjev naprosto zbytečné. Určitě najdete tuny lepších komedií, na druhou stranu i tuny horších. „Milionový závod“ je příjemnou vatičkou na dlouhé chvíle. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Opravdu od srdce jsem se zasmál jen u brilantní scénky s Lovitzem, divoce gestikulujícím na pódiu před válečnými vetarány a pár dalších fórů bylo taky slušných. Ale když už jsem si říkal, že bych ten film i vzal na milost, přišel konec, který byl tak odporně sentimentální a hloupý, že nic tupějšího k tomu připlácnout nemohli. Smutně neuvyužitý potenciál mnoha výborných herců. Zejména bohů jako je Cleese a Atkinson... ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Koukatelné snad jen díky scénám s "hitlerovskou tématikou" (muzeum Barbie, řekněme, docela "nečekané" - a "sjezd veteránů"? - no, ten skvělý plamenný projev mohl být možná ještě kapánek delší) a také díky mistru Cleesovi s jeho partičkou zazobanců (jejich sázky byly občas docela vtipné - např. "letadlo") - jinak ale většinou trapné. . . Navíc konec filmu je jedním z nejhorších, nejtrapnějších a nejdebilnějších, jaké znám. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příjemná komedie od Jerryho Zuckera, který by nedokázal zklamat. Sice to není vtipné v každé scéně filmu, ale některé jsou takřka geniální. Prolínání cest všech herců je různorodé, ale rozhodně ne stejné. Meyer má cestu akčnější, Cuba Gooding Jr. vcelku vtipnou zato Whoopi Goldbergová s její dcerou mi nepřišla nijak zajímavá ani vtipná. Takže celkově vzato je film opravdu různorodý a každý si piíjde na své. No a k tomu skvělý Rowan Atkinson, postižen spavou nemocí :). Ale nejlepší je stejnak scénka, kde se rodinka spolu s tátou Jonem Lovitzem dostane do muzea Barbie...nemluvíme tu ale o Barbie jako takové ale o --- Klausovi Barbie, známém jako Lyonský řezník za 2. světové války. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Moje očekávání vzhledem k angažování Jerryho Zuckera na režijní stoličku bylo poněkud větší, než výsledek. Některé momenty byly sice hodně vtipné, ale našla se taky hluchá místa a taky jedna čistě "ukradená" scéna (z filmu Tajný závod - na trochu podobné téma). Nejlepší part "vyfasoval" Jon Lovitz, jehož scénky počínaje návštěvou "Muzea Barbie" mě přivedly od smíchu takřka do bezvědomí. Dost mě osobně zklamal klišovitý a až kýčovitý konec, ale celkový dojem je přece jen solidní a je to určitě jedna z nejlepších komedií za poslední 3-4 roky. Podle mě. :) ()

Galerie (27)

Zajímavosti (16)

  • DVD bonusy k filmu zahrnují mimo jiné vystřiženou scénu, ve které si Sinclair (John Cleese) se svými společníky krátí čas hraním monopolů se skutečnými penězi. (lubos111)
  • Při scéně, v níž se bratři (Seth Green, Vince Vieluf) snaží shodit navigační věž (aby se nikdo z účastníků závodu nemohl přepravit letadlem), hraje skladba „Ve sluji Krále hor“ ze suity Peer Gynt, norského skladatele Edwarda H. Griega. (Idée_fixe)

Reklama

Reklama