Na jednom z newyorských dálničních obchvatů se v ranních hodinách, kdy každý spěchá za svými povinnostmi, srazí dvě auta. Zdánlivě se vlastně nic nestalo, jen jedno auto zůstalo nepojízdné. Ale pro oba řidiče má jejich náhodné setkání nedozírné následky. Tím jedním je úspěšný mladý advokát Gavin Banek (Ben Affleck - Nejhorší obavy, Pearl Harbor ad.), který zmeškal klíčové stání a omylem našel klíč k nekalým praktikám v rodinné firmě, druhým Doyle Gipson (Samuel L. Jackson - Shaft, Vyvolený ad.), nešťastný otec, který se opozdil k rozvodovému řízení a zřejmě ztratil ženu i své děti, přestože by s nimi chtěl být každou minutu. Banek a Gipson jsou naprosto odlišní muži. První mladý, toužící za každou cenu po penězích, úspěchu a vysokém společenském postavení, druhý stárnoucí, který už se jen zoufale brání, aby se neocitl až na samém dně.Drobná autonehoda, která je svedla na okamžik dohromady, je ve svých nečekaných důsledcích staví proti sobě. Promění je v nepřátele na život a na smrt a zavede je až na samý okraj sebezničení... Ironie osudu, film o zcela nepředvídatelných zvratech lidského osudu, je americkým debutem britského režiséra Rogera Michella, který je mj. tvůrcem mimořádně úspěšné komedie Notting Hill s Hugh Grantem a Julií Robertsovou. O svém filmu, který se jednoznačně opírá o skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, řekl: Scénář mne zaujal hned při prvním čtení. Líčí náhodné setkání dvou mužů, po němž se doslova protnou jejich životní kruhy. Zavede je, do jisté míry proti jejich vůli, na podivné cesty plné násilí a brutality, kterou by v sobě oni sami ani nehledali. Jenže z cest, po nichž se ti dva vydali, už není návratu. (oficiální text distributora)

pepo

veľmi prijemne prekvapenie.Hollywoodsky film s myšlienkou.výborný herci a skvelý scenár.len ten záver mi nesadol ()

Xmilden

Přehlídka důsledků jedné zbytečné nehody na dálnici. Ben Affleck nepředvání nic a Samuela L. Jacksona sme viděli již v mnohem lepších filmech. Přesto zajímavý film, který dokáže zaujmnout několika povedenými scénami. Moc dlouho v hlavě ale neutkví. 50% ()

sepp

Changing Lanes samozřejmě vůbec není o tom, co na co koukáte těch prvních 80 minut, ale o tom, co vidíte těch zbylých 20. Je to o závěrečné katarzi a několika velmi pravdivých větách. Ale ta předcházející skoro hodina a půl je samozřejmě nezbytná a i poutavá. ()

-bad-mad-wolf-

Hodina a půl neustálých názorových twistů, jimž sem tam pomáhají náhody a podivné chování vedlejších postav. Samuel Jackson i Ben Affleck rozhodně dobře hrají, přestože kdejaký kolovrátek bude z principu tvrdit opak, dobře se koukalo také na byrokratického zmrda v podání Sydneyho Pollacka. Celkový dojem trochu tratí na faktu, že film navzdory své inteligenci ani jednou nezaryje drápky pod kůži - SPOILER - gigantický happy end mě pak místo motivace k jakýmkoliv negativním či pozitivním odezvám jednoduše úplně minul. ()

Fiftis

Samuel L. Jackson ako záporák a Ben Affleck ako dobrák? V tomto filme je všetko možné. Zápletka na začiatku filmu celkom zaujímavá a film sa odohrával dobrým smerom aj tempom. Scény na diaľniciach boli asi najlepšie. Potom to však stratilo čaro a ja ani neviem prečo. Akoby bol vymyslený len začiatok a ostatné sa dorábalo počas nakrúcania. Režisér tiež nič moc, na svojom konte nemá žiadnu perličku. Pre mňa priemerný film, ktorý mohol byť vďaka svojmu nápadu skvelý. Zhoda náhod dokáže spôsobiť poriadne zamotanie života. Jacksonov aj Affleckov slabší film. ()

Pepinec

Film, ve kterém jsou ukázány sociální rozdíly mezi různými skupinami lidí. Film, ve kterém je naznačeno zlo i dobro. Ti, kteří zde zastupují zlo, mluví stejně pravdivě jako ti, kteří hrají za tým dobrých. Právě proto jsou tu všichni špatnými i dobrými zároveň. Právě proto tento film vypovídá o skutečném chodu společnosti na Zemi více, než kolik by se na první pohled mohlo zdát. Ale kdo ví, možná sám film také nemluví úplnou pravdu... ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 3/10 Efekty 5/10/// +atmosféra, napětí, dvě postavy - téměř bez hudby, bez oslnivých hereckých výkonů, postupně filmu dochází dech/// Úvodní hodinka mě rozhodně dostala. Film se snaží zachytit osud obou mužů stejnoměrně, avšak mám pocit, že i přesto více prostoru měl Affleck. Je na vás kdo vám bude simpatičtější, mě osobně ani jeden z nich. A film by si snad zasloužil i lepší hodnocení, nebýt toho, že v poslední půlhodině strácel na atmosféře a na síle a to i přesto, že jsme se dočkali mírného vyústění. Prostě tak nějak film vyšumí a já už teď přesně nevím o čem to vlastně celé bylo. Tak si říkám dostat to to pracek lepší režisér.../// Celkem 54%/// ()

HoneyBunny

Tak tady je určitě na místě ocenit scénář (tak nějak mě napadlo, že by fungoval v každé zemi, dokonce i přesunutý do Prahy). Jen je škoda, že se nám celou dobu snaží říct něco hlubokého o životě, ale tak trošku se mine s diváky. A už týden po jeho shlédnutí mi z něj v hlavě nezůstává skoro nic. ()

Anderton

Veľmi napínavý triler s výborným Jacksonom, solídnym Affleckom a pre zmenu celkom obstojne upravenou Toni Collette. Film časom trochu zapadol, čo je škoda, pretože by ho vďaka televíznym reprízam mohlo poznať viac divákov. Bohužiaľ má záver plný hollywoodskych štúdiových kompromisov, ale nato sme už tak zvyknutí, že to ani neriešime. Na film som sa tešil do kina, ale nedočkal som sa jeho distribúcie, tak som si ho požičal aspoň na dvd. ()

predators

S.L. Jackson jako záškodník a B. Affleck jako žhář? Že to není možné? Ale ano, je! :-) Jeden den, jedna autonehoda, jeden špatný tah a najednou je váš život v pr... :-) Balancování na tenkém ledě obou protagonistů je chytlavé, ale jak se nakonec ukáže, osud mají ve svých rukou. Ikdyž v rukou toho druhého. :-) Něco tomu však chybělo, tak na čisté čtyři to není, ale 3,75 dát nejde. :-) 65% ()

nash.

Psychologické drama s vynikajícím rozjezdem a mrazivě houstnoucí atmosférou, která se však ve druhé půlce začne bortit snahou zvýšit atraktivitu poměrně zbytečnou vložkou o tunelování charitativního fondu. Padla jí totiž za obět nejen budovaná atmosféra, ale svým způsobem celá rovina osobní války dvou mužů. Navíc vše dorazil zbytečný "dojímavý" závěr. Škoda, mohlo to být poměrně uvěřitelné a hodně mrazivé a drama. ()

Slarque

Stačí udělat pár blbostí a už se vezete. Zvlášť když proti vám stojí někdo, kdo si (stejně jako vy) dal pro dnešek za závazek udělat tomu druhému ze života peklo. Scénář sice semtam působí krajně nepravděpodobně až pitomě, ale příběh samotný je zajímavý. Z herců je lepší Samuel L. Jackson, i když ani proti Affleckovi nic vážnějšího nemám, aspoň zmínku si zaslouží i Sydney Pollack. Slušné, ale mohlo to být ještě lepší. ()

Arsenal83

Už v traileri z toho urobili radšej akčňák, lebo keby mali zobraziť realitu, že je to saharsky suchá dráma, tak by nezarobili ani na režisérsku klapku. Režisér v prvom strihu dokonca vymazal zo záberu dvojičky, čo bol zaiste revolučný čin, lebo tesne po ňom to urobil už len Buš. No a Affleck sa už pripravoval na rolu Daredevila a tak nasadil hereckú pózu oťapeného, ako keby mu permanentne vrecia cementu na hlavu padali, čo mu ostalo vlastne po celú kariéru. ()

Roman.Ticka

Nebýt toho sladkobolného všeobjímajícího závěru, hvězda by šla o jednu dolů. Ale když já mám tak ráda náhodná setkání dvou neznámých, co se nechtíc otřou jeden o druhýho a zanechají si na sobě navzájem produktivní stopy...na těle i duši pochopitelně...tak tak jen tak dál, fandím těmto událostem, i když v dnešní době bývá podobné vyústění velmi sporadické. ()

anderson

Jeden z filmov so slušným námetom, idiotským scenárom ale profesionálnym spracovaním. Najviac som sa nasmial na AMANDE PEET ktorá vystrihla AFFLECKOVU kurevsky vypočítavú ale zato "milujúcu" manželku. "Prisámfakt", mať takú štetku vo svojej blízkosti dám sa na dráhu alkoholika. :-) No a prečo také vysoké hodnotenie ? Nuž preto, že aj ja som idealista a rozprávky mám nesmierne rád. A ešte za excelentnú kvalitu obrazu a zvuku na tom počeštenom DVD. :-) No a POMO (ty "Brilantná psychologická sonda do sveta dvoch newyorčanov", tak ty si ma naozaj - v dobrom - pobavil. (30.6.2006) ()

Exkvizitor

Čekal jsem něco víc. Na thriller to není dost napínavé, na drama je to moc povrchní. Na druhou stranu, cílem tohoto snímku je působit věrohodně, což se celkem daří. A stejné je to vlastně i s Benem Affleckem - jeho herecký výkon je nulový, ale pakliže se snažil ztvárnit lidskou nulu, tj. průměrného zkorumpovaného právníka z Wall Street, pak se povedlo. Ale já se ptám: proč? Jaký ten film má smysl? Pointa je silně neoriginální a nevěrohodná. A pokud cílem snímku opravdu bylo působit "jako ze života", pak nepasující happy end to dokonale zkazil. Zítra už nebudu vědět o čem to bylo. ()

Bauer

Tak od tohoto filmu sem nic nečekal a dostal sem něco velmi propracovaného, chytrého a zábavného.Má to velmi dobrou atmosféru a od začátku do konce jsem se ani jednou nenudil.Herecké obsazení bylo moc dobrá volba.Na jedné straně výborný a sympatický Samuel L.Jackson a na druhé nesympatický Ben Affleck, který mně velmi překvapil , protože on i hraje.Velmi nadprůměrný film!!!! ()