Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

plechulka

S humorem Clerks jsem se poněkud minula a na začátku tohohle filmu mi připadalo, že to bude znova tak. Jenže - Hledám Amy je vpodstatě (tedy pro mne) tak křehký a romantický film! Připomíná puberťáka, který si je tak nejistý, jestli se vůbec někdy pomiluje, že vypráví nahlas v přeplněném metru ty nejvulgárnější vtipy historky v první osobě a směje se jim jen on sám. Většina z nás si někdy nějakou Amy nechala utéct a nikdy jí už nenašla..... ()

Estrecha

Dobrej film, ale BOHUŽEL jsem ho viděl dabovaný. Dlouhý překombinovaný monology a návaly emocí. Možná to v originále vyzní lépe, ale ten dabing mě ničil... MIMOCHODEM, ZÁSADNÍ ROLE ZDE HRAJOU DOKONCE I Jay a mlčenlivej Bob!!!!!!! ()

DaUr

Ačkoliv Bena Afflecka normálně nemusím, tady mi nijak nevadil a nepokazil dojem ze skvělého filmu. Naopak Jason "Earl" Lee nezklamal, a J. L. Adams byla přinejhorším zajímavá. ()

ivan_drago

Další supr film od Kevina Smithe. Neuvěřitelně promyšlený děj, vtípky a dialogy dohnané skoro až k dokonalosti. Odkazy na všechny možné komiksy a narážky na ně. No a taky trochu romantiky. Fakt vtipnej film. ()

bubun

Možná bych dala o hvězdičku víc, kdybych byla Chasing Amy viděla v sedmnácti (a kdyby mě tak trochu neiritovala hlavní ženská hrdinka). ()

kristianzen

Totálně za života. Tak toto se děje stále a pořád. Filmařsky skvěle převyprávěné. Tak jak to má být, aby to bezchybně fungovalo. Nic zbytečného navíc, nic nechybí. Krása. ()

GrooveJump

Dospělé, chytré, (krutě) pravdivé, realistické, nádherné. A k tomu všemu to u mne nabírá stále reálnějších podob :I... ()

Beky

Jednou větou: Zde mi šíleně sprosté dialogy brutálně vadily ( jindy s tím v jeho filmech nemám nejmenší problém ), protože normální lidi, když řeší těžké životní situace nebo problémy prostě takto nemluví, je to nevhodný a nerealistický, jinak super herci se super hereckými výkony, nejslabší Smith!! ()

marvan

Žánrový milník, který v mnoha ohledech převrátil dosavadní pravidla romantických komedií. Ze strany režiséra a katolíka Smithe však nejde ani tak o vědomou komunikaci s pravidly žánru, jako spíš o polemiku s vlastními předsudky. Alyssa představuje dokonalý protipól katolického ideálu panensky čisté partnerky: má za sebou hodně extrémních sexuálních zkušeností a navíc žije v lesbickém vztahu. Do krajnosti dovedené situace a dialogy nejsou odrazem libertinské morálky Kevina Smithe, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale pomáhají, dle mého odhadu, autorovy najít odstup od vlastních prudérních názorů. ()

PetrVabruscak

Pro Kevina Smithe je tento film stejně zásadní jako pro Spielberga Schindler´s list a Burtona Ed Wood. Jde o nejdospělejší film tohoto kontroverzního režiséra. Zpočátku nám Kevin servírovall svůj typický humor, aby potom vylezl ze své škatulky, ždímal z nás emoce a přikoval nás do sedadel. Postavy jsou prokreslené náramě, navíc řeší vážné problémy typu kamarádství, perversita, homosexualita a láska. Kdo toho chce moc, nechce málo a protože nechce málo, tak nemá nic. Doufam, že svou Amy najdu. ()

majxik

Moc pěkná a příjemná komedie která nejen potěší ale i zaujme poměrně zajímavým příběhem do kterého se drsný a erotický humor hodí nejen kvuli realističnosti. Tato netradiční komedie je navíc doprovázená pěknou hudbou která podtrhuje dobré ztvárnění postav hercema. ()

tnp101

S filmem mám trochu problém. Mnoho konkrétních scén se mi velmi líbilo, zajímavý a originální je i příběh, jako celek na mě snímek bohužel až tak nezapůsobil. Svou vinu na tom bezpochyby nese i představitelka Allysy (J. L. Adams), jejíž mluvený projev mi lezl neskutečně na nervy. Herecký přednes byl tak nějak OK, ale ten její hlas mě fakt rozčiloval. A když už jsem u těch herců, všichni ostatní byli výborní. Očekával jsem hodně, nakonec jsem od toho tak nadšený neodcházel. Lepší tři. ()

danoo

Nemyslím si, že Kevin Smith bude niekedy schopný vytvoriť majstrovské dielo, aj keď jeho úprimný, bystrý a vnímavý prístup je určite zmysluplnou cestou. ()

noriaki

"Android potká androida. Z androida se stane chameleon. Android ztratí chameleona, chameleon se přemění na slizku, android získá slizku, slizka potká slizku a odejdou spolu, android ztratí slizku, chameleona i androida." Aneb tak trochu jiná romantická komedie, jak obsahem, tak formou. Minulý film Kevina Smithe - Zack a Miri točí porno, jsem doslova protrpěl, ale tahle chytrá a emocionální krása mě doopravdy dostala. A to přestože mě "černošské filmy" s vulgárním humorem většinou míjejí. Chasing Amy je ovšem velice chytlavá záležitost, i když zpočátku klame tělem. Film má vysoce vzestupnou tendenci, a někde v polovině už patří k tomu nejlepšímu, co lze na poli sladkobolných spektáklů nalézt. A konec, no ten je na šest hvězdiček. Pokud by vás zajímalo, jaké filmy by točil Woody Allen kdyby byl třicetiletý černošský rapper z Newarku, tak tady je odpověď. Za tuhle inteligentní perlu by se ani sám mistr nestyděl. ()

T-pack

Film, který pochází z pera mistra nevšedně všedních dialogů, právě v konverzacích dokonale zachycuje vztahy. Ale vztahy obecně, platné snad v každém koutě Země, platné, ať už jste hetero, gay a nebo lesba i vztahy mezi přáteli, protože každej občas hledáme svou Amy a napoprvý nám často mezi prsty proklouzne, naší vinou obvykle. Snímek netlačí žádnej happy-end a, pro Kevina typicky, obsahuje řadu skvělých pop-kulturních odkazů. Postavy úžasně napsané, úžasně obsazené. Jen ta Alyssa má tak otravnej hlas! XD ()

geklon

Holden potká Alyssy, zabouchne se do ní, jenže ona je lesbička. Tak dlouho jí dělá hetero kámoše, až to vyvrchholí v chorobně patetickou rozuzlovací hádkou v autě, kdy ona vyběhne do deště,on na ni zavolá a ona se mu vrhne do náručí. Pak chvilku všechno běží jak má, oba se milujou. Až do doby než Houldenuv věčně nasranej kámoš Banky zasype Houldena histourkou o tom, jaká byla Amy na střední k.r.a...No happyendem to nekončí.....dialogy na tenkrát 26letýho K. Smithse v oblasti niterných citů mezi ženou a mužem fakt parádní. Ale tím to končí.....Smith si u mě nasadil laťku extrémně vysoko,takže za tři ()

Jezevi

Teda nevim... nemám ráda přeslazený romantický slaďáky, ale tohle mi taky nesedlo. Jakoby ta snaha odlišit se a udělat to jinak byla až moc silná. Přišlo mi to zbytečně přehnaný. Jakoby každá ingredience byla dobrá, ale když se to smíchá dohromady, je to blivajz. A mladému Benovi bych oholila bradku, přepsala postavu (celou dobu mě vytáčel) a přidala mi o nějakou tu hodinu herectví navíc. Zajímavých dialogů a témat tam bylo hodně, ale dohromady se to prostě strašně bilo. ()

asirtes

Chasing Amy je na zbláznenie dobrá "romantika" s excelentnými dialógmi, ktoré zabávajú svojou zmysluplnosťou, ľahkosťou a neotrepanosťou. Kevin Smith absolútne dokonale zachytil esenciu "90-tích! // edit po cca 6tom zhliadnutí: Myslím, že som už videl všetko podstatné z 90tich a mám nutkanie verejne prehlásiť, že žiadny film nevystihuje ich atmosféru (kultúru) tak dokonale, ako tento Smithov kus. Ak niekto nesúhlasí a vie o niečom v tomto smere dokonalejšom, tak nech mi OKAMŽITE píše správu. Koniec prehlásenia. ()