Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

misterz

Čakal som viac. Ani jeden žáner nevyniká, všetko sa utápa v priemernosti. Navyše celkový dojem je korunovaný absolútne nesympatickou hlavnou ženskou postavou Joey Lauren Adams. Pôsobí ako päsť na oko, nevhodná ako do komédie tak aj do romantiky. V celom filme sú možno dve komické situácie, dialógy na drámu sú až príliš obyčajné, často naivné a prihlúple. Koniec mi vôbec nesadol, hlavná mužská postava svoj problém vyriešila nelogicky a strašne hlúpo. Vlastne som filmom iba preplával, nenudil, ale ani som si z neho nič neodniesol. O dva dni aj zabudnem, že som ho videl. Námet síce zaujímavý, ale obsahovo nezvládnutý. Od Smitha určite jeden z horších filmov. 50/100 ()

HAL

Velmi netradiční romantická komedie. Kevin Smith se trochu zklidnil a až na dva vtípky na začátku (obligátní utahování ze Star Wars a geniální parafráze scény z Čelistí) se věnuje hlavně postavám a příběhu, který je jak originální tak i velmi zábavný. Dialogy jsou tradičně dovedené k dokonalosti a nikdy nesklouznou do trapně vulgárního "prcičkovského" humoru - na tom mají samozřejmě velkou zásluhu také herci, obzvlášť Ben Affleck je skvělý (ano, ten Affleck o kterém jste si mysleli že hraje hůř než maminčino žehlící prkno). ()

Goldbeater

Hodně netradiční a nejednoznačné romantické drama, které bych od Kevina "Šalamouna" Smithe nikdy nečekal. Film je klidný a zároveň drsný, vážný a zároveň nadlehčený. Bavil jsem se dobře, ale myslím, že děj se dostane na nejvyšší úroveň až po příchodu Jaye a silent Boba. Bobův projev o tom, co to vlastně znamená Chasing Amy mě opravdu dostal. Krásné a zajímavé dílko, v kterém určitě nikdo nehledejte komedii. ()

InJo

Geniální 'vztahovka' a Smithův možná nejhlubší, nejcitlivější a nejspíš i nejsmutnější film. Nad všemožnými vtípky a popkulturními referencemi zde jasně převládá velmi hořké poselství o tom, že najít osudovou lásku může být hodně těžké, ale přijít o ni naopak až příliš snadné... 90 % ()

HoneyBunny

Opravdu dobrý nezávislý film, to se jen tak nevidí. Potkali už jste někdy pohodovou lesbičku? Já teda ne. Jedna mě učí němčinu. ()

Anderton

Jedno z mojich prvých stretnutí s americkou nezávislou tvorbou a môj prvý film od Kevina Smitha. To bolo ešte v hlbokých 90tych rokoch. Nemohlo to skončiť inak, ako plným počtom. Dnes by som už bol kritickejší, lenže to by tento film musela niektorá televízia aj niekedy pustiť. Rovnaký prístup majú aj k ostatnej Smithovej tvorbe. ()

stilgar1

Žádná z novodobých komedií (pominu-li filmy Woodyho Allena, které však ani tak nepovažuji za "běžné" komedie) mě nezaujala více, než právě tato. Sexuální tématika Smithovi očividně sedí. Kevin Smith spojil vybroušený humor, perfektní herecké výkony, skvělé téma a proslulou dvojici Jaye a Mlčenlivého Boba, a stvořil opravdu mistrovské dílo... 9/10 ()

Kothy

Další vtipná smithovina s klasickými postavami. Nejlepší je asi štěk Stena Lee a jeho přirovnání životních zklamaní se vznikem některých superhrdinů. :D ()

swamp

Jedna z nemnoha Smithových vážnějších vztahovek. Affleck hraje opravdu výborně, Joey Lauren Adams má charisma, že by se dalo krájet a Silent Bob měl nejdelší řeč všech dob..a dokonce naladěnou na vážnou strunu. Tenhle filmek se zkrátka povedl. ()

nascendi

Filmy Kevina Smitha nemám rád. Zdalo sa, že Hľadám Amy bude výnimkou a pri premiérovom sledovaní dostala odo mňa štyri hviezdičky. Bohužiaľ pri repríze som to musel skorigovať. Viem veľmi presne, čo na filmoch Kevina Smitha priťahuje divákov a viem takisto, že presne to isté mňa odrádza. Takže môžem skončiť tým, čím som začal: Filmy Kevina Smitha nemám rád a hľadám Amy je z jeho filmov najlepší. ()

Slartibarkfast

Plíživé komediální drama o mezilidských vztazích, které je okořeněno problematikou homosexuality. Výborně vyvážený film, který je doslova ze života. Rozesměje, ale je i hodně k zamyšlení. Ačkoliv jsou některé situace, jež zažívá hlavní hrdina, takřka absurdní, dokáže se do nich bez problémů vžít každý divák. A proč vlastně ne? Stát se může v životě cokoliv. Myslím ale, že zlomovým okamžikem filmu, za kterým se skrývá podstata, hlavní myšlenka a i jeho název, je upřímná zpověď mlčenlivého Boba v bistru, kde nastíní problematiku "hledání Amy". Není to ale jediný výborný moment. Skvělých syrových a upřímných rozhovorů a situací k zamyšlení je tu mnoho. Navíc Ben Affleck hraje poprvé ve své kariéře a i to je úkaz, který by si neměl nechat ujít mnohý fanoušek i odpůrce. Naopak Joey Adams, se kterou se Ben potkal už dřív v Omámených a zmatených , mi dojem trochu kazila. Přišla mi krajně nesympatická a její originální hlas mi přímo rval uši, takže doporučuji dabing. Také scéna, ve které Holden nabídne "dorovnání zkušeností" mi přišla už přes čáru. Přesto celkový úspěch. Konec mne vůbec potěšil nejvíc, jelikož nepadl do patetické rutiny a zanechal diváka v myšlenkách. Vřele doporučuji. 85% ()

Tomco

velmi lahko stravitelna oddychova vecicka. najvacsim prekvapenim pre mna je urcite vykon bena afflecka, ktory si svoje odohral naozaj dobre. chvalim kevina smitha, film na pohodu a vecerny oddych. ()

Arsenal83

Priam odporná záležitosť, vulgárna, niektoré situácie tak prehnané, že to s romantikou má toľko spoločné ako Texaský masaker motorovou pílou. Odporúčam tým romantickým mužským dušiam, ktorí by sa kvôli svojej frajerke vyspali s chlapom. Skrátka hnus. ()

Happens

Tohle považuji za klasiku a kultovní film. Rozčarování uprostřed přestřelky vztahů a citů, suchých hlášek, otoč stránku v komiksu a nech se unášet okénkovým příběhem. 90 % ()

eLeR

mne sa páčilo ... aj keď Adams bola neskutočne upišťaná a umaznaná, ale extra mi nevadila ... no a Affleck a Lee výborní ... fakt poučné dialógy :-) ()

FrodoF

Kevina Smithe mám rád (nepočítám se ale mezi jeho fanoušky), ale to samé nemůžu říct o hereckých schopnostech Bena Affleka a Joey Lauren Adamsová mi je celkem dost nesympatická a tyhle dva problémy se zákonitě musí promítnout do mého hodnocení. Jinak nemám co vytknout, je to skvěle napsaná nebanální romantická komedie, ve které Smith dokazuje, že zvládá i o něco vážnější polohu, ikdyž ho mám radší v té více komediální a méně romantické (hlavně v obou Clerks a Mallrats). ()

iamek

Zatím asi nejslabší kousek jaký jsem od Kevina Smithe viděl. Čekal jsem přece jen trošku víc humoru a méně emocí, ale bohužel vše bylo naopak. Nejvtipnější je brečicí Ben Affleck. ()

Chrustyn

Smith opět vypráví o sexu, avšak tentokrát trochu vážněji. Rozehrává zajímavý a neotřelý romantický příběh o mladíkovi, který našel ideální ženu v lesbičce. Film je plný režisérových oblíbených témat a dialogů na téma sex. Je zde spousta povedených scén a některé dialogy zavání genialitou, ale vážnější vyznění snímku a minimum vtipných scén zapříčinilo to, že jsem se docela nudil a pomalé tempo to jen umocňovalo. ()

klerik

Že vraj najserióznejší Smith. A ono je to pri tom úplne štandardný Smith - stále provokatívny, stále neslušný a nadržaný... Je tu však pár vyhrotených citových scén, ktoré sú až nepríjemne vážne. Skvelé dialogy, naozaj znesiteľný Affleck. Príbeh je na úzadí (asi ako v prvých CLERKS). ZACK & MIRI či CLERKS 2 sú romantickejšie a "príbehovejšie" a aj vizuálne príjemnejšie. Amy je menej vtipná smithovina, ale rovnako skvelá... ()

SeBig

Zajímavý romantický film od Smitha. Jay a Bob tam byli asi nejlepší jen škoda že tam byli tak na krátko. ()