Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

mirec88

Nemenej kvalitné pokračovanie kultovej hororovej komédie. Keby dnes vedeli amíci točiť druhé diely tak ako vtedy, tak by to možno vyzeralo úplne inak. Síce, na výsledok má vplyv možno to, že režisér nie je Američan, ale Slovák :D ()

Ravi

Dvojka přitlačila co do děsivosti podání, které i vzhledem k žánru překvapivě místy funguje. Navíc ty triky mě dodnes svou precizností udivují. Ale bohužel přinesla s sebou i mnou nenáviděné vyvažování formou opačnou. Patetičností. Ale co, sem se to i tak trochu hodí, ne? 80% = 4/5 ()

Autogram

Skoro to isté ako jednotka, rovnaké obsadenie, takže aj hodnotenie nemením. Na tento film u mňa nefunguje žiadna nostalgia, takže len priemer. ()

Jaro.Krafcik

Opäť kvalitný a už legendarný film ktorý nikdy neurazí. Síce je tu už toho menej ako bolo v jednotke ale stále sa jedná o skvelý námet aj vtipy pobavia. 4* ()

Slaava

velmi důstojné pokračování "jedničky". absolutně dokonalej je Peter MacNicol... srovnejte si ho zde a trřeba v Nemocnici Chicago Hope.... :)) ()

Raccoon.city

No presne takto skončia Krotitelia duchov ,ako predvianočná zábava pre deti ktorých absolútne nudia. Už iba polovičná zábava oproti jednotke. ()

Looser

Bohužel klasická holywoodská dvojka se vším všudy, víc slizu, větší rozpočet a horší scénář. Mimo příjezdu Titanicu s hláškou ".....pozdě ale přece..." nic moc. Jednička je jednička. ()

Sdoom

Rozhodně ne slabší než jednička, protože s tak sympatickou hereckou eskadrou to ani není možné. Nikdy jsem si nemyslel, že je Sigourney Weaver nějaká krasavice, ale tady jí to fakt sekne. Scénář má občas hluchá a slabá místa, zejména opakované potíže s úřady přecházejí do neuvěřitělné klišovitosti až trapnosti. Ale triky jsou obstojné, herci skvělí, a já tak můžu s čistým svědomím zůstat u 3 hvězdiček, stejně jako jsem dal jedničce. ()

kenkaku

"Dvojky" to mají vždy těžké protože se srovnává a mnohdy se prováří znovu už jednou viděné nebo se "nastavuje kaše" (nebo jak se tomu říká). Z mého pohledu nic z toho pro Krotitele důchů dva neplatí. Dokonce bych si troufl říct (čímž se omlouvám všem co to vidí jinak, že má bezvýznamná muška padá troufale do jejich polévky s pěti hvězdičkami...) ale mám krotitele 2 dokonce raději než jedničku. ()

herr_carter

Stejně jako u první duchařiny dávám plnou palbu, tyhle filmy se prostě povedly po všech stránkách, ústřední trojice je dokonalá. Navíc Wilhelm von Homburg mě v dětství budil ještě dlouho ze spaní............moje hodnocení = 9 z 10. ()

Circumscriptor

Nie je to jednotka, ale je to aj tak originálne. Za zmienku stojí scéna, keď Bill Murray fotografuje Viga a ešte keď do New Yorku vplával Titanic. ()

Melios

Na účet Ghostbusters dvojky som počul toľko špiny ,že som ani nechcel veriť ,že by taká skvelá komédia mala také zlé pokračovanie. Myslel som si ,že sú to bludy. A mal som pravdu. Ghostbusters 2 je rovnako nabitý energiou ,humorom a nápadmi ako prvý diel .Bill je jeden z rých komikov ,u ktoreho nepotrebujete aby niečo hovoril a už vám je do smiechu ,takže v tomto bode je to rovnako skvelé. Jedinú vec ,čo môžem filmu vytknúť je pomalý a nezaujímavý začiatok a potom (pre mňa) zase až moc dlhý koniec. Ale zlý film to nie je. Len o trochu horší. No ak milujete jednotku ,dvojkou chybu nespravíte. 79% - ďakujem Ivan ,že si Slovensko reprezentoval najlepšie ako sa dalo 😊 ()

Frankie

Složením prakticky tatáž receptura jako první díl, pouze pod kotlem se trošku přiložilo a ani ostrým kořením se tentokrát nešetřilo. Výsledkem je přímočařejší, potemnělejší a apocalyptičtější pokrm pro filmové labužníky i náhodné kolemjdoucí. ()