Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

blondboss

Keď sa na tento snímok človek pozrie triezvym pohľadom, musí jednoducho zhodnotiť, že Ghosbusters sú v podstate strašná hlúposť, ktorá zázrakom zarobila tvorcom množstvo peňazí. Kultová je akurát tak skladba a navyše toto druhé pokračovanie je v podstate prachsprostým vykrádaním jednotky a nič nové v ňom neuvidíte. Nemastné-neslané a ja osobne som sa teda nestal fanúšikom tejto podivnej minisérie. 40 % ()

Doctor003

> Kdybych to měl vzít tak jednička byla lepší tady je vidět že dvojka začiná být nudná ale opět pochvala za herce a skvělé efekty ()

Kinofil

|| PG || Columbia Pictures || Rozpočet: $37 mil. || USA: $112 494 738 - ČR: Neuvedeno - Celkem: $215 394 738 || Krotitelé duchů 2 se pokouší vstoupit podruhé do té samé řeky a jde o typický "double sequel": 2x víc všecho, co fungovalo minule. Naštěstí se to téměř vyplácí a dvojka není o moc slabší než jednička. Škoda zopakovaného motivu se záporákem, Sigourney Weaver a jejím zamilovaným kolegou. Taky se na tom odráží "cash grab", kdy je film doslova nacpaný dobovýma songama, které kolikrát ani do scény nepasují nebo hrají o několik minut dřív, než začne montáž. Samotní krotitelé jako by se po minulé akci stáhli do ústraní a až nyní je potřeba povolat je znovu, což trochu podráží jejich existenci. To všichni duchové na několik let zmizeli? Murray se tu jede doslova sólo a zbytek týmu mu jen přisluhuje a dohazuje situace. Štěstí, že je to pořád zábava a že Reitman neotálel s pokračováním déle. Proto nevím, jak na tuto notu bude chtít navázat chystaný remake. Asi spíš nebude. 70%. ()

J.Mayen

Mně se snad dvojka líbila ještě o něco víc než předchůdce. Víc akce, více duchů, zajímavá záplekta, jediné co se mi do filmu nehodilo bylo zobrazení krotitelů na plátně místo Viga. Bylo to nutné? Ale za mě výtečná nostalgická podívaná. ()

tee

Za prvním dílem, který oplívá originalitou a vkusným vtipem, pokračování výrazně pokulhává. Nebýt skvělých dialogů rodilého newyorčana se špatnou angličtinou, tak asi zvažuji pouhé 2 *. Jde vskutku o ne moc zdařilé rozvinutí původního námětu. ()

Skeevee

Nejmene stejne dobre jako jednicka, dobre, dvojku mam radej =) Neni to o nic mene vtipny, ma to porad styl a stavu a Viggo je proste borec! =)) ()

cubiczech

Kupodivu mnohem více cheesy než první díl, nemá to tolik toho kouzla, ale to není důvod pro špatné hodnocení. I přes temnější nádech je tam pořád dost humoru a mezi postavami to jiskří snad mnohem víc. Jinak je to tipická dvojka z 80. let. Hrdinové jsou na vrcholu, pak je jeden slizkej padouch hodí ke dnu a... a dál to už znáte. ()

Trinculo

á natočili dvojku ... pamatuju na fotoromán z brava nebo odkud to bylo a viděl jsem jí v kině před jedničkou ... a pár věcí mi tam přišlo opravdu horrových, hlavně ta červená řeka a zloduch vystupující z obrazu ... zloduch samozřejmě z Rumunska (jak stereotypní a klišovité) ... ()

zigy

Nejvtipnější na filmu je, jak se krotitelé berou hrozně vážně a všechno vědecky probírají.....dvojka je na stejné úrovni jako jednička, ale problém je pořád v tom, že se člověk moc nesměje...těch opravdu dobrých vtipů je hrozně málo....škoda, protože nápady tvůrcům rozhodně nechyběly. "Právě připlul Titanic!" "No...Pozdě, ale přece..." ()

Jayk19

Málo se to podaří,když je pokračováni lepší než originál.Zde je to ale výjimka potvrzující pravidlo. ()

unclejack

Pokračovanie Ghostbusters sa nielenže originálu vyrovná, ale ked som sledoval Billa Murrayho mazliaceho sa s mimčom, došlo mi, že podobné momenty jednotke chýbali. Ghostbusters už sú zavedená, nepríliš úspešná firma, ale vplyvom želatínovej rieky pod Prvou avenue a istého zákerného moldavského uzurpátora sa znovu dostávajú na výslnie zachránením mesta s masívnou pochodujúcou Sochou slobody. A čo sa týka kvality spracovania ide o porovnateľný výkon ako pri originále, asi zásluhou Ivana Reitmana, ktorý si svoj film nenechal utiecť a držal ho nakrátko. Aj scenár je obstojný, najlepšie repliky má opäť cynický doktor Venkman. Herecké kvarteto hlavných predstaviteľov opäť funguje bezchybne - Murrya je proste fenomén, aj tak jednoznačne najlepší - a Sigourney Weaver predstavuje skutočne úprimnú a spontánnu hrdinku v ohrození. Hudobný doprovod to síce miestami preháňa, ale legendárna znelka sa nevytratila a väčšinou má podobný účinok, aký človek očakáva. Je škoda, že Harold Ramis tu už nebude pre trojku, pretože taká vyvážená séria by si dôstojné uzatvorenie zaslúžila. ()

Polter1

Väčšinou sú lepšie tie prvé časti, ale v tomto prípade to vidím tak, že sú oboje rovnako dobré. V oboch snímkoch cítiť niečo klasického, kedy bola omnoho jednoduchšia a lepšia doba. ()

JenomDominik

Pro mě daleko zábavnější než první díl, s postavy se hezky vžijete do děje a budete se u toho ještě příjemně bavit, takže já od prvního dílu přidávám ještě hvězdu navíc. 5* (90%) ()