Krotitelům duchů se nevede nejlépe. Doktor Venkman se živí jako moderátor nudného televizního pořadu o telepatii a Raymond s Winstonem vystupují na večírcích. Jediný Egon dál zkoumá paranormální jevy. Jenže démonické síly opět vystrkují drápy. Kníže Vigo z Moldávie, jehož obraz je restaurován v newyorském muzeu, ovládne mysl dotěrného restaurátora Janoše Pohy, jehož prostřednictvím unese dvouletého syna Dany Barrettové Oscara. V kanalizaci pod městem se objeví podivný sliz, živící se negativními emocemi a také negativní emoce probouzející. A když v přístavu přistane Titanic, je definitivně jasné, že Krotitelé duchů musí opět vytáhnout do boje. Nejdůležitější bude zachránit Danino dítě, protože právě to si Vigo vybral pro své nové vtělení. Jestli se mu podaří přemístit z obrazu do těla z masa a kostí, pak se nejen New York ocitne v opravdu vážných potížích. Jenže Vigo, podporován řekou negativního slizu, je pro čtveřici hrdinů možná příliš mocný, a tak je potřeba kontrovat pořádnou dávkou pozitivní energie. Musejí se zapojit všichni Newyorčané. (TV Nova)

draxxi

Jsem bohuzel ve veku, kdy jsem zazil ve svych osmnacti premieru, a byl jsem samozrejme nadseny. Jen malinko min nez pri jednicce, ale porad super bijak. Ted o tricet let pozdeji jsem na to koukal s dcerou a musim rict, ze jsme se skvele bavili oba. 18/3/2020 85% ()

FauSSt

Komickejsi, strasidelnejsi ako jednotka a zato treba podakovavat postrachu Karpatska a metle Moldavie....Obraz Viga Karpatskeho zdobi moju obyvacku🖤....este jedna vec ktora urobila tuto komediu dokonalu v mojich ociach a to je povodny cesky kino dabing....je dokonaly!!! ()

Metuje

První polovinu filmu jsem byl "nadšenej", že pokračování je opravdu lepší a zaslouží si alespoň 3 hvězdičky, ale ve druhé polovině mě už film začal dost nudit. Efekty byly o poznání lepší, stále ale z dnešního pohledu velmi zastaralé a spíše už směšné. Možná by mi vyhovovala forma filmu, která naplňovala první polovinu, kde nebyly téměř žádné efekty a jelo se spíš na příběh. Příběh je tady určitě lepší než v 1. díle, to samé vtipy, ty jsou taky vtipnější. Celkově ale stále nemohu dát více, než 2*. ()

Bragi66

Vývar z vývaru. Velkým handycapem je tady herecké přehrávání Sigourney Weaver, kterou neuchladí ani stoický humor, jak ho umí zahrát Bill Murray. To raději doporučím třeba vynikající film s ním: Na Hromnice o den více (1993). ()

Thalin

I když mě jednička baví, tak dvojku jsem měla vždy o fous raději. Přijde mi o trošku zábavnější a akčnější. Je to taková hravá duchařina, která zkrátka pořád i po letech dost dobře pobaví. ()

Destoroyah

Druhé pokračovanie tejto kultovej klasiky určite neurobilo hanbu originálu no bohužiaľ jeho kvalít nedosahuje. Svižné, humorné a čo sa týka hororovej atmosféry tak musím povedať že tej je tu oveľa viacej ako v jednotke. Humor taktiež neomrzí no je vidieť menší úpadok. Chémia medzi hlavnými postavami stále funguje a vidím že herci si svoje role užívali. Musím pochváliť takisto aj prepracovaný a zaujímavý príbeh ktorý ma nenudil ani jedinú sekundu. Atmosféra geniálna, humor podarený a hlavne je tu viacej duchov. HODNOTENIE: 7/10 ()

Jrk

Stejne jako u jedničky jsem se velmi dobře bavil. Navíc tím že přibraly do party dalšího to má zase štávu a pochodující socha svobody mi utkvěla v paměti dodnes. Velmi povedený film, zvlášt na svou dobu. ()

PRASÁK

Po pěti letech se opět sešli a určitě ne naposled. Konkrétně Dr. Peter Venkman (Bill Murray), Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Dr. Egon Spengler (Harold Ramis) a Dana Barrett (Sigourney Weaver) s miminkem, aby znovu vyrazili do útoku proti strašidlům v New Yorku, proti zlu, které se skrývá v perleťově růžovém slizu, jenž v kanalizaci protéká pod městem. Jejich boj, který dostal název "Krotitelé duchů II", řídil z režisérské stoličky Ivan Reitman a opět prokázal svou zručnost v tom, jak diváka pobavit i malinko postrašit. Myslím si, že "dvojka" je stejně tak dobře udělaná jako "jednička". Jde o to, že u tohoto filmu se dá příjemně relaxovat a nechat se bavit událostmi, jenž se nám odehrávají před očima. Pro ústřední melodii na singl nebyla z této komedie tentokrát vybrána "Ghostbusters", se kterou v létě 1984 celosvětově zabodoval Ray Parker Jr., ale píseň "On Our Own", s níž se v létě 1989 v hitparádách blýsknul americký zpěvák Bobby Brown. Ten je známý hlavně díky svým dávným "houstonským" zvykům. ()

Muad

Oba díly mám rád nejenom proto, že jsem to v dětství na VHSkách sjížděl snad každý týden, ale protože když se na to podívám teď, tak mě to baví úplně stějně, jako za mlada a to už je teda co říct. Pochybuju, že tohle bude moct říct někdo za dvacet let o dnešním mainstreamu. ()

Breeg

Stejně, jako jednička se mi také dvojka líbila. Nevidím žádný úpadek. Pro mě zde vše funguje, jako v prvním díle. ()

jossC

Tady se pro mě nic nezměnilo.Dokonce se mi dvojka snad i líbí víc.Prostě skvělé pokračování duchařské komedie. ()

1V4N4

Už len za oživenú sochu slobody...Scéna ktorú mám rada od decka až do dnes (čiže do veľkého decka). ()