Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

killa black

Velkej potenciál měl tenhle film, ale byl nevyužit. Čekal jsem krásně vykreslené zničující přírodní ataky (tsunami byla pěkná), ale až na výjimky s nedostavily. Bohužel byla apokalypsa navrtána obyčejnými lidskými příběhy, které to měli zřejmě polidštit, ale uělali z toho spíš patetickej brak. Pustit si to znovu? Ne díky, už nikdy ()

snupko13

Nevyhľadávam katastrofické filmy a počiny od preceňovaného Emmericha taktiež. Možno preto som sa k tomu filmu dostal až teraz, a na Emmericha to je asi najlepší blockbustrový film. Aj keď blbostí tam bolo, kam sa podíváš, ale je ráno a nebudem nejak kritizovať. Celkom fajn, ale viac ako 3,5 to nebude, tak ostanem na troch. ()

xcav8

Poslední věta byla velmi pravdivá: Na oběžné dráze se astronauti dívají na naši zem a říkají jestli už jste viděli tak čistou atmosféru. ()

zurivymlok

Typický Roland Emmerich. Dokud jsou postavy ve stovkách likvidovány, je to dobré. Jakmile zbydou jen hlavní hrdinové a začnou mezi sebou komunikovat, vše jde do hajzlu. Emmerich tak opět dokázal snahu všech těch trikařů degradovat na "raději-ani-nebudu-říkat-co". ()

Mr.Lordi

Nejdřív jsem chtěl dát plný počet, ale pak jsem si vzpoměl na některé jiné katastrofické filmy, které mají více propracovaný děj. Neříkám, že tento je slabý, ale viděl sjem i dějově lepší. Každopádně co se vizuálních efektů týče, nemám filmu co vytknout. 75% ()

Spike86

Rozporuplný snímek. Triková stránka filmu a efekty jsou na velmi dobré úrovni, všechno vypadá dobře. I emoce postav, jejich chování je uvěřitelné a jejich vztahy jsou dobře propracováné. Ovšem na druhé straně je zde řada logických nedostatků a nepřesností jako např. útěk před povodňovou vlnou do budovy se zastavením vody jednoduše zabouchnutím dveří, jakým způsobem si studentíci v knihovně přidělali ty části židlí jako sněžnice k nohám?, mizející sněžnice - v jednom záběru je mají a na dalším už ne atd. Za zmínku ještě stojí dobrý hudební doprovod. 76% ()

Mrtvobog

Po "The Road" ide o najlepší katastrofický film, hoci uznávam, že má svoje chyby. Napriek tomu ho mám rád (asi preto, že som ho prvýkrát videl v kine a dokonale ma zaujal). Dobre zvolená téma kataklizmy (globálna doba ľadová znie fajn a má dačo do seba), dobre použité scény, dobre podaná atmosféra. Je jasné, že film má svoje nelogickosti, ale napriek tomu cítim k nemu nostalgiu, hoci je jasné, že ide o nereálny americký pohľad na svet. ()

lusst

I keď logika filmu je deravejšia než myšami hojne navštevovaný ementál, napriek tomu je to jeden z mojich najobľúbenejších katastrifických filmov. A to na tri hviezdy bohato stačí. ()

mine.slayer

Bez studu říkám, že tomuhle vážně věřím. Pro mě dodnes nepřekonaný katastrofický film, v těsném závěsu je Cesta, co mě nejvíce mrzí u Dnu po té je smutný fakt, že jsem jej propásl v kinech. Při pročítání komentářů ostatních hodnotitelů se nestačím divit jaké paranoidní sračky mohou někoho napadnout. Možná je to ale tím, že je tenhle film tak blízko pravdě a tu si většina z nás tak nerada přiznává. To co říkají klimatologové oficiálně jsou stejné bludy jako oficiální zprávy o 11. září. ()

desnik

Musím říct, že to byl dost vyvedený katastrofický film....od efektů až po samotný příběh to působilo velmi komplexně a uceleně...nic mně tam nenarušovalo celkový dojem... ()

enzo_cz

Opravdu jsem nevěděl, co je to čirá apatie, dokud jsem před lety neshlédl tento film. Téměř celou tu dobu jsem se na film díval naprosto apaticky. Jediná scéna, která mě dostala, byla ta s tou ohromnou přívalovou vlnou. Celkové působení hereckého ansáblu si netroufám hodnotit. Nejde o to, že by hráli špatně. Žádná z postav v podstatě neměla co hrát. Kéž by film "trpěl" alespoň atributy béčkovosti, vždyť víte ... "sem tam nějakou hlášku, ať tu blbost můžeme odlehčit"... tady prostě nic. Když jsem psal o Patriotovi, že se na můj vkus bral až příliš vážně, tady to platí více jak dvojnásob. Kéž by to mělo o 120 minut méně a sloužilo to jen jako vizuální doprovod k nějakému apokalyptickému klipu. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005