Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

Phietros

Tak přesně v tomto spočívá kouzlo hororu! Napínavé, duchařské, historická atmosféra, temná krajina, pátrání po bezhlavém rytíři, prostě vše co by mělo v této tak trochu pohádkově mysteriózní lekačce být! Deep, jakož to mladý konstábl je vyslán vyšetřit záhadné vraždy v oné vesnici. Po přijetí a rozbalení svého vercajku na něj všichni shlížejí jako na podivína.. Zakouká se do Katríny, která se mu snaží pomoci. Racionální cestou vyšetřuje co se zde děje, a vše nasvědčuje spiknutí lidí ve vesnici, aby ovládli majetek zesnulých(kteří záhy po sobě byli zavražděni). Později mu však před jeho zrakem vše vyvrátí bezhlaví jezdec na koni, který se vrací do vesnice,kde zabíjí.. S ním je taky spojená pověst, že kdysi byl zabit právě na ono místu, stylem že mu byla uťata hlava, pro kterou se nyní vrací! Je jasné, že někdo jezdce oživil a tahá za provázky! Případ se musí vyřešit a vy se budete opravdu bát... ()

majxik

Moc pekny a stylovy snimek kde me opet Tim Burton nezklamal. K tomu velmi pekna hudba ktera podkreslovala krasne temnou atmosferu tohoto hororu v kterem se Johnny Depp opet ukazal jako vynikajici herec. ()

noriaki

Nedá se říci že starší Burton je vždy lepší než novější, ale o Ospalé díře to platí. Atmosféra gotického hororu, jemné vtípky, lehké závany strachu, všechno šlape jako hodinky. Bohužel ani tohle nestačí když není o čem vyprávět. Z děje trčí sláma na všechny strany a ani tradiční plejáda skvělých herců, v čele se samotným Deppem tuhle prázdnotu neutáhla. Stylový vizuál a skvělá hudba dokázala zakrýt většinu hluchých míst, ale nudě stejně nezabránila. Plusem alespoň je že pointa není dopředu odhadnutelná. Škoda, kdyby měl režisér k dispozici hutnější scénář, tak bych hodnotil mnohem výš. ()

BoncheR

O tomto filme som nič nevedel, dostal som sa k nemu náhodou, a dokonca som ani nemal predsudky kvôli Timovi Burtonovi keď som jeho meno videl v úvodných titulkoch. A musím povedať že celú prvú polovicu od začiatku až kým Ichabot Crane neprišiel do Ospalej diery som mal chuť dať 5* a zatlieskať Burtonovi. Celá táto časť bola luxusne natočená, s temnou atmosférou, kopou hmly a strašidelnou hudbou, že som bol naozaj v rozpakoch či je toto ten istý Burton, ktorý natočil Veľkú rybu, Ed Wooda, Alicu v krajine zázrakov a podobné filmy, ktoré ma vždy excelentne vytočili. Ale potom prišla druhá polovica, tá s jazdcom, a tam to už nebolo také fajn. Vadí mi na filmoch keď je tam ducharina, mŕtvoly a duchovia, vtedy film zvyčajne vypínam. Preto som sa rozhodol hodnotiť len technickú stránku, deppov výkon a nie príbeh a obsah. V takom prípade by bolo hviezdičiek ešte menej. (( 70% )) ()

Quen11

Prečo sa už takéto filmy netočia? Nádherný rozprávkovo-hororový vizuál, atmosferická hudba, skvelé herecké výkony a pár odseknutých hláv. Čo viac si priať? Jedine že by sa Burton vrátil ku gotickému hororu. Filmy pozerám výhradne v originálnom znení, ale musím uznať že Ospalá diera ma výborný slovenský dabing. ()

Pavlínka9

Když jsem v období puberty milovala Johnnyho Deppa a viděla všechny jeho filmy, bezpochyby pro mě v tomhle filmu byl nejvíce sexy :D :D Účes, který má v Ospalé díře mu podle mě sedí nejlépe a hlavně mi do tohoto prostředí jako určitý "omdlévač" sedí. Ospalou díru jsem viděla asi osmkrát a stejně jsem se jí nenabažila. Je to skvělý a klasický Tim Burton a vynikající obsazení, kdy zápletka není tak jednoduchá a je to celé skvěle vymyšlené. Pro slabší povahy to opravdu není, ale zase to není nějaká extra krvárna :) :) Hlavně na tomto filmu miluji dabing, jelikož Depp je tak roztřesen, tak zároveň zapálen do práce, tak k sežrání :D :D Walken a jeho role, kdy v celém filmu neřekne jediné slovo, mimo pšššt :D Na to se taky nedá zapomenout :) Veškeré kostýmy a exteriéry jsou skvěle děsivé a slyšet jezdce, ale nevidět ho, asi bych dříve, než by dorazil dostala infarkt :D ()

Timak

Báječný Johnny Depp, který dodává filmu trochu toho světla do jinak ponurého a šedivého městečka Sleepy Hollow. Svým výkonem překvapila Christina Ricci a také Christopher Walken v roli bezhlavého rytíře se zdá jako dobrá volba. K dokonalosti chybí opravdu málo. 85% ()

yeniczek

Jedna z nejhutnějších atmosfér:) je to paráda, bezhlavý jezdec kosí hlavy jednu za druhou a divák se může jen spokojeně usmívat. Podle mě nejlepší film Tima Burtona. ()

JohnSmith

Ze všech filmů Tima Burtona mě tenhle pobavil nejvíc.Nejspíš díky Deppovi a dost pěkný kombinaci komiky a nechutnosti. ()

Mihail123

Ako to ten Burton robí?:D Štylisticky je tento film úplne inde ako ostatné. Predovšetkým perfektná atmosféra, pri ktorej mi tuhne krv v žilách. ()

Compadre

V tomhle filmu vypadá každá scéna jako malovaný obraz. Tim Burton natočil svůj nejhororovější kousek a dopadlo to skvěle. Johnny Depp je tu úplně výbornej, Christina Ricci vypadala už i líp, ale tahle role jí sedla moc pěkně...no a bezhlavej jezdec, to byla postava, která v rukou režiséra jako je Burton nemohla dopadnout jinak než naprosto skvěle. ()

Danny F.

Koukatelný a velice zajímavý horůrek. Strašidelné podání bezhlavého jezdce. Děj na úrovni. Herecké obsazení taktéž. 80% ()

Tereza666

Znáte ten pocit, když sedíte u televize a přemýšlíte co si jenom pustit. Nějakou novinku, která vás beztak zklame? .. Nebo film, u kterého víte, že vás nikdy neomrzí. Právě Sleepy Hollow je moje srdcovka na celý život. Film jehož podání je tak bravurní, že při každém jeho shlédnutí u mě nastává právě ten cílený pocit. Děkuji pane Burtone... A abych nezapomněla. Máš to u mě Johnny :-) ()

Brain-D

Velimi pěkný pohádkový horor o jezdci, který sekal hlavy. Ten film utekl nějak rychle a ani jsem si nevšiml pointy :(. Myslím, že tento snímek se musí vidět 2x. Jinak Burton opravdu po vizualitě opravdu zaválel. ()

sskrblik

Ospalá díra nezklamala. Horor bych se netroufal tvrdit, že to je, ale rozhodně to má temnější atmosféru. Depp předvádí opět co v něm je a je radost se na něj dívat. K tomu velice zajímavý příběh a máme tu hodně slušný film. ()

Andreas83

Opravdu povedená pohádka pro dospělé, skvělá atmosféra mě absolutně strhla, horor který má v sobě cit a emoce, paráda! ()

Narya89

Nádherná hudba Dannyho Elfmana a působivé vykreslení atmosféry z dílny Tima Burtona na mě skutečně udělaly dojem. Když se toto pak spojí s detektivním příběhem s Johnny Deppem, přidá se k tomu špetka legendy a pár lžiček efektů, máme tu poměrně chutnou kombinaci;) ()

dANo

Mysterióznosť a úžasná vizuálna stránka tohto filmu sú jednoznačnými pozitívami tohto zaujímavého Burtonovho diela. Kriminálna zápletka je skôr tradičná, ale vôbec to neuberá na kvalite, takže aj sledovanie príbehu musí diváka zaujať a záver prekvapiť. (A Christopher Walken v roli Bezhlavého jazdca je čerešničkou na torte.:).Vrele odporúčam túto temnú klasiku. ()

sheldonka.

Atmosféra celého filmu mě dostala. Věčné mlhy, tma, zima. Musím se přiznat, že jsem se někdy opravdu bála. A Johny Depp? Opět zahrál svou roli na výbornou. ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)