Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

simply

Úžasný debut do světa filmu, animovaná pocta hororové legendě, nádherná morbidní atmosféra a skvělý nápad na film. ()

smetyl

Prvotina Tima Burtona a už obsahuje všechny prvky jeho neskutečně originální tvorby! Svůj hlas k animovanému filmu propůjčil samotný Vincent Price o kterého tam tak trošku i jde. Snímek o tom, že dětské fatnazie by se měli brát trošku více vážně nebo by to mohlo dopadnout jak v tomhle kraťasu. Fantasitcky zrýmované. ()

Rufete

Nádherně zveršovaný únik do části dětské fantazie, která je o tolik zajímavější, než běžný lidský život. Jak tu všichni píší, Tim Burton poprvé ukázal svůj styl, s jakým o pár let později pozměnil filmovou strukturu filmu. Tim Burton patří mezi nejtalentovanější režiséry současnosti a na toto své první dílo může vzpomínat s hrdostí. Povedlo se mu během minuty nastolit kouzelně děsivou atmosféru, která vygradovala během další minuty zvyšováním hlasitosti projevu Vincenta Price. I když tento styl zrovna nemusím, uznávám výbornou práci. ()

TwoFace

Jeden z nejlepších výtvorů mistra Burtona vůbec. Úžasně stylizované – ta pravá burtonovská atmosféra z filmu doslova sálá – a skvěle zrýmované. ()

Renfield

Výborné střídání rovin, nádherné loutky, ale především, ta atmosféra! Více filmů, či alespoň žánrů ukrývá jeden malý Vincent, což se v šestiminutovém kraťasu málokomu podaří. Hold Tim Burton uměl (snad stále umí) a když se k němu ve svém temném přednesu přidá fantastický Vincent Price, je z toho kraťas přímo kultovní. 80% ()

Pawlisman

Krásná Burtonova práce, ve které jasně spatřujeme všechny kořeny a základní rysy jeho pozdějších prací. Skvělá visuální stránka je bohatýrsky doplněná výborným textem a audiem. Viva le debut de Burton... 9/10 ()

glamgirl

Na začiatku svojej kariéry, keď pracoval ako animátor v Disneyho štúdiách, si Tim Burton našťastie uvedomil, že jeho pohľad na svet sa odlišuje od prevládajúceho komerčného prúdu. Výsledkom boli krátkometrážne filmy Vincent a Frankenweenie (1984), ktoré presne odrážajú ducha jeho neskoršej tvorby. Vincent je síce krátke ale o to čarovnejšie dielko s rýmovaným príbehom, ktorý sebaparodicky výborne nahovoril Vincent Price - celé sa to neskutočne dobre počúva, pretože text má optimálny rytmus ľahkozapamätateľných detských básničiek a Price svojím hlasom dokáže vystihnúť podstatu myšlienky. Dopĺňa ho sugestívna smutná hudba Kena Hiltona, navodzujúca depresívnu náladu. Našťastie všetku stiesnenosť vyvažuje sebaironický humor. Vizuálna stránka filmu je tradične čiernobielo goticky nádherná a objavujú sa v nej motívy, ktoré Tim použil aj v ďalších filmoch. Bizardný Vincent a fantazijný dej si ma získali na prvé pozretie. Naozaj vydarené rané dielo. ()

kubyno

Většinou nedokážu hodnotit krátkometrážní snímky, ale tady udělám výjimku - tohle je opravdu výborné - skvělá vyprávěná poezie, která je vykreslena moc pěknou animací, s parádní atmosférou. ()

werewolf69

Snáď nevyzniem hlúpo keď prehlásim že to bolo Geniálne. Aj keď Vincent Price je pre mňa meno neznáme z jeho filmografie som pochopil o akú osobnosť filmu ide. Depresívne a ponuré prostredie, k tomu odkaz na E.A. Poa ma fakt zaujalo. Myslím si ale že je na škodu ta veľmi krátka stopaž, vôbec by mi neprekážalo sa na to dívať o niečo dlhšie. ()

xkupka07

To nejlepší, co jsem kdy viděl!!! A tvrdím to už dlouho. Ta atmosféra!!! Ten Burton ve všem, co tam je k vidění(hudba, poezie, vizualizace, atmosféra). Díky tomu dílu jsem začal milovat poezii a horrory, temné příběhy, smrt, hřbitov. Jestli to není hymna Darkeru a Ghotikářů, tak už vážně nevím. A Vincent Price? Dal bych mu oskara - alespoň za hlas :-) (Tim Burton dobře využil jeho mystičnost ještě později ve Střihorukém Edvardovi - také Brilantní!) ()

grerar

Neuvěřitelně dokonalý filmek. Od animace přes scénář až k úchvatnému dabingu samotného Vincenta Price. Mrkněte na to, těch šest minutek za to stojí, a je to na youtube... ()