dawe787

Nadupané syrové vězeňské drama o bankovním úředníkovi, kterému se během vteřiny otočí život o 180 stupňů a bude si muset projít peklem. Dlouhá minutáž nevadí, krásně příběh utíká a vtáhne vás to do děje. Pro detailisty to moc není, je tam hodně haluzových scén. ()

Chundys

Nevim, ale naprostá pecka. Parádní hudba a Jaime Lannister od té doby, co přestal klátit svojí ségru Cersei, jelikož je těhotná, tak se dal do role vězeňského lídra a super, zvládl to bravurně. Snad ještě o chlup lepší než Zločinec a ten se mi líbil moc moc, Ale tohle!!!! Znova znova znova :-) ()

anatheman

Víte co? Možná to je unáhlené, ale já těch 5 hvězd nakonec uděluji. Jedná se o pozoruhodně pojatý vězeňský thriller, v němž hraje prim vývoj hlavní postavy. Jak je patrné, Nikolaj si podobné charaktery velice rád vybírá. Co vybírá? Především je brilantně odehraje. Tomuto "progresu" pomáhá i způsob vyprávění, který si účinně pohrává s retrospektivou, přičemž si uchovává smysl pro přehlednost. Na snímku rovněž oceňuji poměrně vydatnou brutalitu a dřeňovou hudbu. Tyto všechny aspekty podporují celkové vyznění díla, které je velmi depresivní... ()

Radek.SCH

Vyloženě rovnou na DVD film, ale to vůbec neznamená, že by to bylo špatné. Jamie je super, Punisher a Dodd taky ujdou. Palec nahoru. ()

mala_kea

Nehledejte v tom realitu, raději se nechte unášet v přílivu testosteronu, kterým vás bude tahle atmosferická bombička postupně utápět. Jasně, že je to lehce přitažené za vlasy, ale v dnešní době krize maskulinity působí tahle sebranka ultradrsných hrdinů a padouchů jako "balzám na duši" (nebo právě naopak?) Ano, bavil jsem se. Zase. Díky..Snad nikdy nebudu ve vězení ()

Evander

Shot Caller je velmi dobrým filmem a pro mě zatím nejlepším filmem letošního, jinak velmi slabého, roku. Nejedná se o klasické vězeňské drama, protože přibližně polovina filmu se odehrává mimo věznici. Místa i čas se v průběhu filmu vhodně prolínají a postupně odhalují příběh i motivaci hlavního hrdiny, kterého mimochodem skvěle zahrál Nikolaj Coster-Waldau. Komu se Shot Caller líbí, jistě nepohrdne ani dřívějším filmem stejného režiséra zvaným Felon. Tematicky jsou si filmy podobné, ale každý jde svou vlastní cestou. 82% ()

BOURQUE

Tak trošku odvrátený svet Shawshanku (ale len málo z toho). Priamočiare, rázne a nekompromisné. Slušný výkon od Nikolaj Coster-Waldau. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Faila

Trestanec se mi líbil moc, svým pojetím i Nikolajovým střídmým a příjemným herectvím. Tenhle film je pro mě směska krvavé řežby z drsného prostředí a silným příběhem jednoho člověka. Nabízí pár námětů k zamyšlení. ()

Rockerman

Kalsický příklad, jak vězení dokáže "převychovat" člověka. Bezúhonný muž se dostane do basy za zločin z nedbalosti, tam se dá do party s těmi nejhoršími grázly a nakonec je stejný, ne-li horší, než oni. Film se mi ale příliš nelíbil. Připadalo mi to jako "chlapský" film za každou cenu. Tuctový děj, který ozvláštňuje jen nečekaná rozhodnutí hlavního hrdiny, mě nezaujal a Nikolaj Coster-Waldau (kterého jinak má rád) se pro takovou roli nehodí. Toť asi vše, co si z toho budu pamatovat. ()

Rathalos

Dalsi drsny film z vazenskeho prostredia,kde svoju hlavnu postavu vyborne zvladol Nikolaj Coster-Waldau,ktory posobil a aj sa tvaril neskutocne tvrdo,no a zaver sa mi pacil najviac...:-) ()

Cinematrix

Tak třeba u nás se nepodmíněný trest odnětí svobody provádí diferencovaně, a to buď: ve věznici s dohledem, kam bývají zařazováni pachatelé, kteří například v opilosti někoho neúmyslně přejedou, což byl právě tento případ. Pak máme věznice s dozorem pro vězně, kteří spáchají takový čin, kde odnětí svobody nepřevyšuje tři roky. Dále věznice s ostrahou a nakonec věznice se zvýšenou ostrahou pro ty nejhorší zločince. Ale co bylo proboha tohle za vězení? Člověk, v podstatě milující otec, který dostane jen pár měsíců za usmrcení z nedbalosti, se rovnou dostane to dé nejhorší kategorie? Mezi vrahy a ty nejtvrdší kartely? Podle toho to pak s jeho převýchovou vypadalo. A na tom byl postavený celý scénář. U béčkového filmu bych takovouhle zápletku pochopil, ale vzhledem k tomu, že jinak se jednalo o poměrně kvalitní počin, mě tahle nedomyšlenost o to víc mrzela. Stejně tak, jako mi výsledný dojem zkazil závěr, který byl sfouknutý opravdu horkou jehlou. Většinou se ve svých komentářích snažím napsat alespoň něco vtipného, ale tady šla veškerá sranda opravdu stranou... ()

Torpid

Neznám osobně americká ani jiná vězení, ale i tak se neubráním dojmu z kašírované, pózérské srágory, která se snaží sebe samu brát smrtelně vážně, s ambicí realisticky působícího dramatu kritizujícího vězeňský systém. Když Stallone s Arnoldem utíkají z lodi, má to logiku, protože od začátku divák jasně vnímá vnitřní mantinely téhle vězeňské fikce. Je mu jasné, že jde o napínák k pobavení. V Shot Caller se ale chaoticky a bez pravidel míchá naturalistická forma zobrazování s celkem dost dementním a na efekt vystavěným příběhem, za což dávám dvě hvězdy dolů. Nic nezmůže ani skvělý Nikolaj Coster-Waldau v hlavní roli. ()