Někdejší dětská herecká hvězda Ron Howard (nar. 1954) dnes patří k předním americkým režisérům (Rodičovství, Oheň, Apollo 13, oscarová Čistá duše, Šifra mistra Leonarda aj.). Pohybuje se ve všech žánrech a jednou si vyzkoušel i western, přestože jeho obliba je v posledních letech mizivá. Podle románu Thomase Eidsona "Poslední jízda" (1995), který je součástí trilogie o osudech žen na americkém západě, natočil příběh rančerky Maggie (Cate Blanchettová), jež s pomocí navrátivšího se otce Samuela (Tommy Lee Jones) pátrá po dospívající dceři Lilly (Evan Rachel Woodová), unesené krutým apačským válečníkem (Eric Schweig). Vedle vlastního pátrání je v popředí děje napjatý vztah mezi životem v divočině zocelenou dcerou a nehodným otcem, jenž se po letech odloučení vynoří odnikud a očekává aspoň trochu vlídné zacházení... Ztracené (2003) nejsou „hezkým“ westernem, dodržujícím zavedená klišé, ale pokusem o realistické zobrazení života v pohraničí, jak to o pár let později udělal televizní seriál Deadwood. Znalci žánru poznají, že tvůrci čerpali inspiraci u klasického díla Johna Forda Stopaři (1956), v němž John Wayne neúnavně pátrá po své unesené neteři. Snímek se odehrává v Novém Mexiku, kde se také natáčel. (Česká televize)

Wacoslav1

Důkaz, že i režisér kalibru Rona Howarda může natočit taky pěknou slátaninu. Western? Nenechte se vysmát. Parodie na něj? No možná, ale na to je to žel bohu málo vtipný. Prostě nic jen bída a nuda.15% ()

Davies182

The Missing rozhodně není špatný film, ba naopak, viděl jsem jej ale příliš pozdě. Tzn. až poté, co každoročně slintám nad bezpočtem nových, moderněji natočených westernů, které mi svou precizní atmosférou uhranou přeci jen více, než jen "obyčejné" ukecané revenge story o hledání zmizelé dcery. Dokonce i záporák mi přišel moc provařovaný a smutně generický. ()

petero

Veľmi silné scénky spolu s Hornerovou báječnou hudbou v akčných scénach sú tým najlepším čo film ponúka spolu s hereckým obsadením. A Howard je samozrejme jedným z najlepších režisérov, ktorý nesklamal ani v tomto westerne. Zákerný indián ovládajúci nejaké to woodoo, kšeftujúci s mladými ženami je tiež cool, scéna zmiznutia dievčaťa je až s hororovým nádychom. A tie prestelky zarážajú až nevýdanou reálnosťou - toľko výstrelov a tak málo zásahov to sa len tak nevidí. Slušne napínavý western, ktorý v dnešnej dobe rozhodne poteší. ()

gogo76

V dnešnej dobe sa točí pomerne málo westernov. Je to môj obľúbený žáner, aj keď to nie je typický western s drsnými chlapmi a koltami "proklaťe" nízko. Príbeh je napínavý, miestami dosť drsný a s príjemne nečakanými zvratmi. Hudba od J.Hornera skvelo poháňa celý film a mne nevadilo , že tak trochu vykráda sám seba a pripomína Legendu o vášni. Určite stojí za to si ho pozrieť, keď už kôli ničomu inému, tak určite kôli skvelým hereckým výkonom C. Blancheta Tomyho Lee Jonesa, ktorému táto úloha sadla asi najviac za posledné roky. Myslím, že podľa slabého hodnotenia ide o dosť nedocenený film, ktorý vo svojom žánri predstavuje nadštandart. 90%. ()

pepo

na howarda slabšie ale inak veľmi vydarený western ktorému veľmi chýba veľké plátno.zaujímavá kamera,skvelí herci a nádherná hudba.Len očakávanie sa nenaplnilo. ()

Fiftis

Výborný western, až som bol šokovaný a nečakal som to. Tommy Lee Jones ako indián? Shut up and take my money!! Film The Missing, ktorý sa odohráva v nádhernej, ale nehostinnej divočine amerického juhozápadu v roku 1885, rozpráva príbeh (Cate Blanchett) a jej odlúčeného otca (Tommy Lee Jones), ktorých cesty sa znovu stretnú v okamihu, keď sú donútení čeliť nepríjemnej kríze. Tento nadupaný snímok je neskutočne dojemný, sakramentsky napínavý, až desivo mrazivý a rozhodne nestráca dych. Pripočítajte si k tomu veľkorysú výpravu, peknú kameru a vydarenú hudbu a vlastne nič, čo by nejako vybočovalo zo škatuľky 'dobrodružná jazda' a vyjde Vám naozaj vydarený western, s niekoľkými vyložene šokujúcimi momentami, ktorý si nezaslúži byť ignorovaný. ()

k212

Western, thriller, drama??? Každopádně se jedná o zdařilý film, s vynikající atmosférou, výbornými herci, zajímavou výpravou (u mě předčila i Cold Mountain). Scénář má náznak originality, obzvlášť co se týče mexikánského bruja jako hlavního padoucha. Ron Howard si prostě dokáže vybrat z přehršle scenářů ty dobré, něčím výjimečné, a vedle toho taky sahá po hercích, kteří hrají. Sláva Tommy Lee Jones dostal příložitost projevit se jako vytečný nepadouch-padouch a Cate Blanchetová mu je rovnocenou partnerkou, Evan Rachel Wood zase prokazuje, že není jen zkaženou třináckou, a kupa méně známých herců ve vedlejších rolích jim zdatně sekunduje, prolétnuvší Eckhart a Kilmer potěší taktéž. ()

Webb

Bohužel trochu zklamání. Missing není špatně natočený, má dobrou kameru a celkově technické části docela povedené. Atmosféra, napětí a zpracování je sice slabší, to mi ale až tolik nevadí jako scénáristická část. Mysticismus a charakter Magdaleny, či děsně uřvané Dot, jenž mi trhaly uši už nehodlám opomíjet. [5/10]6,5/10 ()

Anderton

Krásne drsná atmosférická prvá časť filmu v zimnej krajine s vytrhávaním zubu predznamenáva neortodoxný, výnimočný zážitok. Bohužiaľ túto tendenciu Howard po čase preklopáva v klasický western, na čom nie je nič zlé, len že už sme to toľkokrát videli. S tou indiánskou mágiou som sa tiež príliš nedokázal ztotožniť. Slávni herci tu hrajú postavy tak trochu proti svojim širším žánrovým škatulkám. Prepadu snímky je v každom prípade škoda. ()

predators

Dobrých westernů je jako šafránu, a proto jsem ke Ztracené přistupoval s nic nečekající náladou. Odměnou mi za to byla dobrá zápletka, solidní herecké výkony a kouzelná, ikdyž nehostinná krajina, podbarvená líbivou hudbou. Jo a nesměl bych zapomenout klasické přestřelky, ty jsou tu taky :-) 70% ()

Slarque

Ron Howard nezaváhal a i v tomto westernu potvrdil své režisérské kvality. Sice se zřejmě minul s diváckým očekáváním, ale pro mne rozhodně lepší než jeho pozdější zašifrovaný megahit. Dvojice Cate Blanchett a Tommy Lee Jones by to možná herecky utáhla sama a James Horner sice zrovna nesbíral body za originalitu, ale hudba zněla dobře. Kdyby takhle profesionálně zvládnuté byly všechny hollywoodské filmy, vůbec bych se nezlobil. ()

eLeR

Netypický Howard, typický Lee Jones, fantastická Blanchett, muzika neskutočná, ale niečo tomu chýbalo do štyroch hviezd. A nejde mi do hlavy, že statočný Uncas - Eric Schweig - sa tu zmenil z takého fešáka na takéto hnusné zjavenie .. ale tfuj. ()

klerik

Na mňa príliš divné. Jones pôsobí trochu smiešne, príbeh dosť o ničom (ženské postavy nepatria k najinteligentnejším), mysterióznosť skôr rušivá. Asi to bola snaha o presah... ()

Arsenal83

Tommy Lee Jones je Indián? Wow. Ten Hollywood dokáže čary. Achilles môže byť černoch, Anna Boleynová už bola tiež černoška. Anthony Hopkins hral tiež už černocha. A teraz sa môže beloch dokonca premeniť na červenokožca. To sú mi ale metamorfózy. ()

Crocuta

Pohříchu nepříliš známý snímek, který se úspěšně vyhýbá vžitým žánrovým stereotypům a černobílému vidění světa a naopak disponuje silným příběhem, výbornou kamerou, skvělou atmosférou, značnou dávkou napětí a především nadprůměrnými hereckými výkony - a to i na obvykle vysoký standart obou hlavních protagonistů. "Ztracené" jsou zkrátka dalším důkazem, že western - navzdory po celá desetiletí omílaným tvrzením škarohlídů - ještě zdaleka není mrtvý žánr. ()

Yardak

Velmi slušný western, který je opepřen nadpřirozeností indiánských šamanů. Cate a Tommy hrají dobře, hlavně Cate si dává záležet na tvrdosti její postavy. Konec je docela solidně zakončen. Ron Howard natočil dosti netypický western. Aaron Eckhart a Val Kilmer hrají pouhé štěky, tak na ně se kdyžtak netěšte:). 80 %. ()