Návrat Rýchlej roty Chipa a Dala po tridsiatich rokoch zachytáva bývalé televízne hviezdy Disney Afternoon v súčasnom Los Angeles. V tejto kresleno-hranej akčnej komédii žijú Chip a Dale medzi kreslenými a živými bytosťami v modernom Los Angeles, ale ich životy sú už úplne iné. Od zrušenia ich úspešného televízneho seriálu ubehlo niekoľko desiatok rokov a Chip (hlas John Mulaney) sa poddal životu na predmestí a predáva poistné zmluvy. Zatiaľ sa Dale (hlas Andy Samberg) po počítačovej úprave nostalgicky vracia k zlatým časom. Keď ich bývalý seriálový kolega záhadne zmizne, Chip a Dale musia oživiť svoje priateľstvo a vžiť sa opäť do postáv detektívov Rýchlej roty, aby zachránili priateľa. (Disney+)

FrankSusta

Wow! Disney si dokáže dělat srandu sám ze sebe. Tímto má u mě jedno velké plus. Extrémně nápaditá kravina s hromadou nekorektního humoru (teda až na tuhle, která je nejslabším článkem filmu), což se už skoro obzvlášť v jeho počinech nevidí. Tak nápaditý film stejně jako Looney Tunes vidím vždycky rád, tudíž hodnocení jde samozřejmě hned o trochu nahoru. Jediné, na co si u takovýchhle animo-hraných filmů musíte dávat pozor, je to (a pro tento to platí dvojnásob), že si musíte dávat pozor, aby jste to viděli ideálně jen jednou. Po druhém byť jen letmém zhlédnutí zjistíte, že vtipy jsou bez toho momentu překvapení téměř až zoufalé svou nuceností. Zkrátka to už není ono. Zde se prostě jede na ty momenty překvapení, které se nesmí zkazit! Protože jinak opravdu fungují. Smál jsem se. A celou dobu. Taková hromada easter eggů v každém záběru lze zpozorvat snad už jenom v propojeném vesmíru Pixaru (tzv. pizzaauto, čínské jídlo, číslo učebny). Efekty to má docela úctihodné, příběh dostačující zvoleným vtipům... je to zkrátka fajn. 7/10 ()

Motinski

Nová Rýchla Rota mi nesadla zápletkou, humorom ani prioritným zameraním na detské publikum. Veľa vtipov mi prišlo trápnych a prvoplánových. Sadlo mi ale veľa iných vecí. Množstvo camei, odkazov a pomrknutí, to bolo to čo som si užíval najviac. Nápadité a originálne vychytávky, prvotriedna animácia a oživenie spomienok na detstvo. Toto môžem kľudne brať ako slabšie pokračovanie Králika Rogera ktoré si nespravilo hanbu ale bolo až moc detinské. Škaredý Sonic a zostarnutý Peter Pann boli ale jedno z množstva geniálnych nápadov ktoré tento film má. ()

ecceHOMMO

Nemôžem si pomôcť, ale mňa to spojenie animovaného sveta s filmovým nenadchýňa.... Práve naopak. A príbeh je v podstate tiež veľmi slabučký.... Potešila jedine nostalgia z postavičiek. */** ()

DaUr

Čtvrtá hvězda je sice jen za krásnou nostalgii a ošklivého Sonica, ale i přesto jde o překvapivě zábavnou hovadinu s naprosto funkčním meta humorem, která balancuje na hranici trapnosti pomalu lépe než druhý Deadpool. ()

filmmovier

Čekal jsem průser, ale nakonec to naštěstí bylo hrozně fajn. Jasně, druhý králík Roger to sice není, ale to snad nevadí, ne? Já se u toho bavil. Chip a Dale spolu nádherně fungují, je tu jeden parádní odkaz za druhým, vtipy jsou vesměs povedené a ta zápletka je taky dobrá. Velmi příjemně to uteče, stopáž je úplně akorát a poslední čtvrthodina je nostalgická zcela absolutně. A navíc je to fakt pro celou rodinu, protože každý si tady něco najde a hlavně u toho každý bude zažívat zcela jiné pocity. Moje byly jen pozitivní, případné pokračování v tomhle stylu bych bez váhání uvítal. ()

oveckaoa

Kdyby takové byly všechny filmy na Disney + tak by si lidi nestěžovaly bohužel je to jen světlá výjimka. Chip a Dale hledají Montyho, která se zadlužil mafii a ta ho unesla. Má to dobrou animaci  hodně easter egů (rozbor by byl výživný a docela by mě zajímal snad ho někdo někdy udělá) a obstojný příběh.  Menší škoda v tom, že Gedžitka, Monty a Zipp tam mají tak všichni  10 minut a hrají křoví přičemž nejvíce prostoru má Monty.  Plusové body za ošklivého Sonica a narážku na ty nízkorozpočtové filmy co parazitují na známějších což je nejspíše parodie na Asylum. 80 procent ()

hroubek

Hodně moc jsem si přál, aby se mi to líbilo. Jako dítě jsem Rychlou rotu miloval, a od tohoto filmu jsem čekal krásný nostalgický návrat. Bohužel se to povedlo, tak napůl. Samotný film je natřískaný odkazy, gagy, vtipy na Hollywoodu, skrytými fóry, vizuálními vtipy atd. Tvůrci zde přišli s tolika nápady, že jsem nevěděl, kam dříve koukat, a stoprocetně jsem nepostřehl všechno. Je toho tady fakt hodně moc a z některých nápadu jsem opravdu hodně nadšený. Velkou radost mi udělal i návrat mých oblíbených hrdinů. Největší problém je v samotnému příběhu, který je jako detektivka nudnější, a jako rodinný komediální film ne zas tak vtipný. Chybí tomu lehkost a hravost. Je sice super, že tvůrci neustále přichází s dobrými nápady, ale když to po příběhové stránce skřípe, tak je to naprd. Z mého pohledu menší zklamaní, přesto nemůžu říci, že bych viděl špatný film. ()

Trustme

Animák pro malé děti, které bohužel neocení a nepoznají kolik stovek slavných animovaných postav je zde nastrčeno a kolik práce to dalo je po tolika letech sehnat. ()

Sany33

Príbeh: Niekto unáša postavičky z filmov a rozprávok a vyrába z nich lacné kópie. Na túto záhadu môže prísť iba Rýchla Rota. Herecké obsadenie: Ako by som sa asi k tomuto mal vyjadriť v prípade tejto polokreslenej, poloanimovanj a polohranej veci. Nedá sa. Prevedenie: Mal som rád Rýchlu rotu v časoch ich najväčšej slávy. Páčil sa mi ten kontrast kde jeden poloretardovaný škrečok a jeden nadpriemerne racionálny škrečok riešia spolu detektívne prípady. V prípade tohto filmu je mnoho odkazov na nostalgickú históriu ako aj na postavy z iných univerz ale vo finále to nefunguje a príbeh sám o sebe akoby ani neexistoval. Zápletka bola skoro nulová a dolapenie zloducha chabé ako aj sám zloduch. K pocitom sa vyjadrovať nebudem nakoľko som ich tu zhrnul. Pridaná hodnota: Nostalgický Eastereggs zážitok bez príbehu a vyvrcholenia. 55% ()

ondraondra

Animovaný seriál jsem nikdy pořádně nesledoval. To mi ale nezabránilo v tom, užít si tuhle neuvěřitelně vtipnou jízdu, která vyniká hlavně díky miliardě popkulturních odkazů a smíchu Setha Rogena. Zápletka sice není kdovíjak přelomová, ale to naštěstí kompenzuje skvělá chemie mezi hlavními hrdiny, chytlavá hudba a úchvatné cameo Paula Rudda. 7/10. ()

drackula

Čakal som bizár, ktorý vypnem po polhodine. Ale ostal som naozaj prekvapený. Dostal som milú a nostalgickú jazdu s mojimi obľúbenými hrdinami z detstva. Zároveň sa konalo aj množstvo vtipov a milá kritika aktuálnej filmovej tvorby. A keďže tu bola opäť narážka na labkovú patrolu, aj syn sa bavil. 70% Disney plus ()

Lukyn007

Moc milé překvapení, ke kterému se rád i víckrát vrátím. To množství nápadů a popkulturních odkazů bylo povedené. ()

Soweek

Vyhořelý Chip jako pojišťovák? Dale jako zoufalec podstupující CGI operaci? Vyfetlý MontY závislý na "smradlavém sýru"? Náruživí Zip s Gedžitkou, kteří mají 40 dětí? Ne, tohle a mnoho dalšího jsem skutečně nečekal. Ale měl jsem, když za celým filmem stojí bláznivý Andy Samberg. Toto není nový Space Jam pro děti, ale opravdu vtipný odkaz pro nás, kteří jako děti na Rychlé rotě vyrůstali. Furt nechápu, kdo tuhle prasárnu v Disney odklepnul :-)) ()

iXtr3m3

Slabšie štyri hviezdy, pocitovo na tri max, ale kvôli extrémnemu počtu cameí a rôznych easter eggov, zvyšujem na štyri. Osemročná dcérka sa bavila, ja trošku menej, ale určite čas neľutujem a kvôli tým easter eggom to stojí za pozretie. Len by som dal viac priestoru celej pôvodnej zostave a nielen jednej dvojici. ()

Janega

Vždy som si myslel, že Chip a Dale sú bratia. Humor poväčšine vychádza z popkultúry, v ktorej keď sa nevyznáte tak... pá, pá. Sám som pri niektorých interakciach s inými v našich končinách menej známymi postavami vedel, že keby som ich poznal, mohol by som sa na tom aj pobaviť. Príbeh je síce jednoduchý, no o to viac zaujímavý a originálny. I keď je jasné, že aj Disney chcelo mať film, kde by mohli spolu kooperovať rôzne postavy z ich značky, tak ako Warneri mali svoj Lego movie či Space jam. ()

Asmodin

Mě jako dítěti seriál nepřišel úplně špatný a taky nevím, proč by ho měl film schazovat. Nelíbilo se mi celkové provedení alias Space Jam - Rychlá rota. Třeba děcka na to mají jiný názor, ale ten závěr ve filmu a boj s plastelínou mi přišlo dost strašidelný na dětskou pohádku. ()

berry.77

Proč jedna krysa je animovaná a druhá vycpaná??? Dopadlo to  ještě dobře pač to mohlo dopadnout o dost hůře. Za mě Sonic dopadl na výbornou o proti Chip 'n' Dale: Rescue Rangers škoda. 2.5* ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely