Drogová válka přivede mladého pilota bojových vrtulníků do pouští Jižní Ameriky. Zde je napaden velmi dobře vyzbrojenou helikoptérou Škorpion, kterou pilotuje známí terorista a zabiják. Pilot jeho zběsilý útok přežije jen díky svým bojovým schopnostem. O něco později je sestavena speciální bojová eskadra, tvořená bojovými vrtulníky Apač a těmi nejlepšími piloty, kteří mají tuto drogovou válku zastavit. Mezi tuto elitu se dostává i zkušený pilot, který již má s tímto bojem zkušenosti. Po tvrdém výcviku se vrací zpět do pouště, aby odvrátil drogovou hrozbu a zničil hledaného teroristu i s jeho smrtícím strojem. (Chupacabre)

Gimp

Dost slabe, typicky patriotismem napumpovane americke akcni nic. Navic ani ne moc akcni. Spis jen hodinu (vyplnenou tlachanim zelenych mozku - ale cool zelenych mozku) cekame az se rozjede zaverecny souboj kdy Cage rekne TOS POSRAL! a rozmasiruje helikopteru hlavniho zaporaka na hodne moc kousku (toto neni spoiler, kdo ceka jiny konec je naivka a nebojim se rict vůl)... ()

Kenji

Tri hviezdy z nostalgie, ale teraz po rokoch je to fakt už len óda na AH-64 a pár hlášok. To najväčšie mínus je vlastne dokonalé nevyužitie možností Apachou v bitke proti pozemným cieľom, miesto toho je to len o vzdušných súbojoch. Navyše Kiowy dokážu zameriavať terče pre Apache a oni potom likvidujú cieľ hellfiramy na kilometre. Žiadne vzdušné súboje a použite neriadených rakiet Hydra na stíhačky a nepriateľskú helikoptéru čo je vlastne blbosť. Vlastne Hellfire použili len ako stinger proti tej stíhačke a to je tiež kravina. Mali radšej zaplatiť pár ruských helikoptér naviac. Keď to tak čítam, tak by som mal tomu dať vlastne hviezdy dve :D ()

VanTom

Takový osekaný, "vykleštěný" Top Gun s vrtulníky hrozně povrchně mechanicky provede tréninkem (air-to-air kombat) a naparováním nesnesitelně namachrovaného frajírka / esa před emancipovanou (a převelice šik - Sean Young) pilotkou, jen aby schematicky vlétl do bezvýznamné akce. Prostě na konci někde v poušti něco bouchá (prý drogoví bossové). Nicméně musím uznat, že vzdušné manévry bojových helikoptér byly natočené dobře. ()

Lacike

Top Gun s vrtulníkmi. Co nie je prave kombinacia pre mna kedze ma Top Gun a ani väcsina filmov o vzdusnych subojoch nebavila a tento film na tom nic nezmenil. Tuctovy pribeh s namachrovanym hlavnym hrdinom a nie prilis zaujimavou misiou. Dialogove sceny su nudne. A akcie je minimum. Prakticky sa jej dockame az v zavere a je dost rutinne natocena. Takze 2 hviezdicky davam len za sympatakov Cagea a Jonesa. 4/10. ()

harfuska

Bojové filmy môžem, ale v tejto púšti skapal pes. Mala som pocit, že sledujem dokument o trénovaní pilotov, bez nejakého veľkého príbehu, emócií a napätia. A čo zo srdca neznášam, keď do akčného bojového filmu pchajú romantiku. Tak buď sa bojuje o život, alebo sa flirtuje a cicmá. Keby tá ženská aspoň stála za hriech.. Nakoniec predsa len dojde k rýchlej prestrelke a rozprávkový romantický happy end je na svete! Nad vodou to udržal len typicky sebavedomý Nicolas a dobrák Tommy. ()