Ohnivá eskadra

Fire Birds

Akční / Dobrodružný

USA, 1990, 85 min

Nechápu co přesně me na tomto snímku zaujalo, ale celkem dobře jsem se bavil asi to bylo Cagem a hlavne T.L. Jonesem. Jinak se skoro celej film nic nedělo, nějaka ta připrava na boj a ztracená láska a amici si nahonily ego vlastenectvím. Zachranily to vtipné části a hlavní herci bez nich by to stalo za prd takle je to pekný průměr.(24.7.2013)

Tri hviezdy z nostalgie, ale teraz po rokoch je to fakt už len óda na AH-64 a pár hlášok. To najväčšie mínus je vlastne dokonalé nevyužitie možností Apachou v bitke proti pozemným cieľom, miesto toho je to len o vzdušných súbojoch. Navyše Kiowy dokážu zameriavať terče pre Apache a oni potom likvidujú cieľ hellfiramy na kilometre. Žiadne vzdušné súboje a použite neriadených rakiet Hydra na stíhačky a nepriateľskú helikoptéru čo je vlastne blbosť. Vlastne Hellfire použili len ako stinger proti tej stíhačke a to je tiež kravina. Mali radšej zaplatiť pár ruských helikoptér naviac. Keď to tak čítam, tak by som mal tomu dať vlastne hviezdy dve :D(23.4.2013)

Zápletka naprostá ptákovina, závěr totéž, nic co by se snadno nedalo předvídat, přesto ten film zbožňuju. Cage a Jones tradičně skvělí, scény s AH 64 také skvělé. No a přesto že jinak film nestojí vůbec za nic, rád se na něj vždy kouknu znovu :) A v obsahu maj hrubku - "...kterou pilotuje známí terorista..." to "í" místo "ý" mě tam drásá :).(30.11.2004)

• aLPaC

Tady se někdo chtěl očividně přiživit na úspěchu Top Gunu. Je to vlastně až na malé výjimky to samé, akorát stíhačky tentokrát vystřídaly helikoptéry (takže to nemá takový drive a akční scény jsou o poznání horší), jelikož skončila studená válka tak "zlé Rusy vystřídaly zlé drogové kartely", nesympatického Cruise nahradil zde také nesympatický Cage (v jiných filmech ho mám rád) a skvělý osmdesátkový soundtrack z Top Gunu tentokrát neuslyšíme. Patriotismus, trapné dialogy, ženská, závěrečná málo akční sekvence, to nemůže chybět. Rozdíl je ale v tom, že i přes svou podobnost mě Top Gun baví, ale tohle bylo vysloveně utrpení.(2.9.2014)

• Lacike

Top Gun s vrtulníkmi. Co nie je prave kombinacia pre mna kedze ma Top Gun a ani väcsina filmov o vzdusnych subojoch nebavila a tento film na tom nic nezmenil. Tuctovy pribeh s namachrovanym hlavnym hrdinom a nie prilis zaujimavou misiou. Dialogove sceny su nudne. A akcie je minimum. Prakticky sa jej dockame az v zavere a je dost rutinne natocena. Takze 2 hviezdicky davam len za sympatakov Cagea a Jonesa. 4/10.(15.11.2015)