Včelka Mája

• Japonsko Micubači Mája no bóken (více)

Předloha:

Waldemar Bonsels (kniha)

Série(2) / Epizody(104)

Animovaný příběh včelky a jejích přátel. (oficiální text distributora)

Potjoc

Dobrodružné seriály mě neberou. Neberou mě pořady, kde se hodně mluví, hlavně věci nesouvisející s hlavním dějem dílu. Možná bych to mohl sledovat kvůli dabingu, ale ten samotný není důležitý oproti příběhu. Ale to, že já i hodně lidí si mysleli, že to je český seriál. Byl jsem překvapen, že to je německý a s animací japonskou. Nevím, co se stalo, ale pokud bych hodnotil v letech 2011-2013, tak by mě vytočilo, že někdo to sem dal do Česka a manipuloval lidi ohledně zemí původu. To už je, jako kdyby nám tady cpali různé Pokémony, Digimony, Nadii, atd. a řekl, že to je český Krteček. Tak za manipulaci, to sražím jen na jednu hvězdičku. ()

AnniqueCh

Jak už jsem se několikrát zmiňovala, hmyzí havěť  v realitě natož v televizi nemusím, protože je strašně otravná a není snad ani z České republiky ale přiletěla od někud ze špinavé Afriky a podobných zemí, jedno bodnutí a člověk leží ve špitále namísto aby plnila svoji užitečnost starost o přírodu aby kvetla, když se k tomu přidá má nelibost k Českému  večerníčku Broučkové pro spousty dětí traumatického tak není divu. Ale Ferda Mravenec a tady Včelka Mája ty jsou pro mně vyjímkou, neutraumatizují dramatizací naopak jsou odlehčené humorem který malé děti přijmou radši, hmyz plní svůj nejduležitější živočišný účel tedy prospěch přírodě její rozkvétání a když se k tomu všemu přidá výborná znělka složená jedním z našich Českých nejlepších seriálových a filmových skladatelů Karlem Svobodou, zpívané sametovým hlasem našeho Českého Karla Gotta a milé postavičky včelky Máji, namluvené Adkou Janouškovou, čmeláka Vilíka a lučního koníka Hopa mám k tomu teprve důvod. ()

JARDAHONDA

Včelka Mája a Vilík, nerozlučná dvojka na, kterou jsem se těšil, každou neděli ve studiu kamarád.. Každý díl měl jiný příběh, bylo v něm napětí i humor. Hudba od Karla Svobody se stala dodnes kultovní záležitostí...Sice horší animace, ale na dobu 70 let nic lepšího nebylo..**** ()

burg

Nikdy mě nenapadlo, že je to vlastně japonský seriál... Ale písničku v podání K. Gotta vysloveně a upřímně nesnáším! ()

andykanadan

V detstve (za hlbokého komunizmu, kým neprišli americké kreslené seriály - "disneyovky" a iné) to bol môj najobľúbenejší seriál... ()

Not4boredom odpad!

Jelikož se jmenuji Marie a vždycky se mi říkalo Májo, takže se mi děcka smáli a říkali mi "včelko Májo". Nenavidím tu pohádku. ()