Včelka Mája

• Japonsko Micubači Mája no bóken (více)

Předloha:

Waldemar Bonsels (kniha)

Série(2) / Epizody(104)

Animovaný příběh včelky a jejích přátel. (oficiální text distributora)

gombarix

Včelka Mája, božský Kája, extrémně směšná animace (z těch zaseklých ksichtů "na pozadí" jsem nemohl), killing Vilík a báječný svět hmyzu... možná se mi na tom líbí jen ta uvalenost, ale nemůžu jinak než za 5*. ()

Rami

Docela povedený seriál, o kterém jsem si myslel, že je český. Dost jsem se podivil, když jsem zjistil, že je to práce Japonsko německé spolupráce. Vždyť Včelka Mája nám byla předkládána jako typický český seriál s K. Gottem. :-) Dnes už vím, že existuje něco jako japonská anime v níž je Biene Mája spíše okrajovou záležitostí (a to jak po animované, tak i po dějové stránce). Dnes bych tento seriál hodnotil 3 hvězdičkami, ale když vezmu v úvahu, že je to pro mrňata, tak dám 4 (84%). ()

Elyon

Nádherný animovaný seriál, kvůli kterému jsem kdysi jako malá byla ochotna vstávat v neděli brzy ráno. Nejraději mám dvojdíl, kdy sršni útočí na úl. Moje nejoblíbenější postavičky jsou Mája, teta Kasandra a Hop.:) ()

Rathalos

Vcielka Maja je animovany serial mojho detstva,nevynechal som ani jednu cast,kultova zalezitost s nezabudnutelnym soundtrackom od Karla Gotta,toto si zasluzi oscara...:-) ()

cure

Večerová, Zednikovič, Mrvečka ....... na lúke plnej kvetov s vôbec nie infantilnými príbehmi. No a ešte, aby som zabudol na Gotta so Svobodom. Pať hviezd. ()

poli00

V každém díle se dozvíme něco o světě broucích, někdy třeba skrytě, ale určitě je to poučné a v celém seriálu se promítné široká škála všehomožného hmyzu. Máju a Vilíka jsem sice nikdy moc nemusel a tento seriál nebyl zrovna jeden z mojich nejoblíbenějších ovšem po zhlédnutí několika dílu nyní na čt1 mě vcelku potěšil. Akorát ta uječená Mája mě pořád deprimuje. Možná trochu nadhodnoceno, ale přece jen: 80% ()

Blacker94

Nezapomenutelná klasika mého dětství. Rozhodně se nedá zapomenout na Máju - Aťku Janouškovou, Hopa - Borise Rösnera a samozřejmě Káju Gotta zpívající úvodní píseň. ()

papaguy

Die Biene Maja - ono se to pořád ještě vysílá? Wunderbar! :-) To jsem ani nevěděl, že na tom dělali Japončíci... Na Včelí medvídky to sice nemá, ale má to něco do sebe. Nejdrsnější díly byly ty s vosami a sršni. Ty mě bavili nejvíc (když jsem to sledoval ještě jako dítě, ovšem...). ()

chlebos

Jo jo, kde jsou ty časy, kdy jsem sledoval Máju a Vilíka a všechno jsem jim zbaštil. Báječné dobrodružství, které ovšem s příchodem myšáka Alexandra trochu nudilo. Vůbec jsem netušil, že to mají na svědomí japonci.:)) ()

Sosak

Byl šok, když jsem po letech zjistil, že jde o japonský film :) Máju tu totiž všichni přijali za svojí. Opravdu povedený kreslený seriál z prostředí hmyzu, ve kterém bylo všechno - smích, slzy i napětí :D Aspoň ve školce jsem nedýchal, když sršni zatkli Máju s tou beruškou...uff, ještěže to nakonec dobře dopadlo... ()

Hermanka

Upištěná Mája společně s ustrašeným ViIíkem u mě aspirovali vždy na nejvíce nesympatické postavičky animovaných pohádek. Jak mi ti dva, hlavně Vilík lezli na nervy. Ještě že už mám dálkové ovládání a můžu to ihned přepnout, pokud nedopatřením na tohle narazím. Trumfnout už je dokázali jen Pokémoni a jejich příbuzenstvo. ()

ZnalecH

Kdo by si nepamatoval uličnici Včelku Máju, která chce všechno objevit a vystavuje se jednomu nebezpečí za druhým. ()

boni

Seriál, který nejvíce proslul ústřední dvojicí českého dabingu (Aťka Janoušková - Boris Rösner), hudbou Karla Svobody a zpěvem Karla Gotta (snad ve všech jazycích). Zároveň by se na něj ale nemělo zapomínat ani vzhledem k celkové kvalitě. Asi se nenajde moc lidí, kteří by se s Májou a Vilíkem nesetkali během svého dospívání. Opravdu velká nostalgie, a když uvážím fakt, že je mi teprve lehounce přes dvacet, tak ani nechci vědět, jak se na to budu dívat za dalších dvacet let. ()

topi80

V jednoduchosti je krása. U animace Včelky Máji to platí několikanásobně. Hezky nakreslené hmyzí postavy, listy, květy nebo celé louky. Jsem rád, že právě tohle byl první seriál v mém životě, který jsem v těch čtyřech letech začal vnímat. A vydrželo mi to po celou dobu. K tomu skvělý dabing, kterému vévodí Boris Rosner, Aťka Janoušková a vlastně všichni ostatní. Ikonami seriálu jsou věčně zpruzený Vilík, zlenivělý pohodář Hop, otravná pavoučice Bába Fidla a ujetá četa mravenců. V neposlední řadě nesmím zapomenout na skvělou hudbu Karla Svobody. Jen je škoda, že ta nejhezčí hudební pasáž, která doprovázela dramatické chvíle, se neobjevuje v každém dílu, ale aspoň je vzácnější. POZOR, PŘI SLEDOVÁNÍ TOHOTO SERIÁLU HROZÍ, ŽE SI ZÍSKÁTE NEZDRAVĚ KLADNÝ VZTAH K HMYZU. ()