Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

Vojtalupinek

Opravdu vtipná komedie plná šíleného humoru, která je tak charakteristická pro Carreyho, je mou velice oblíbenou. Carreyho humor je všem známý, a proto nemusím říkat, že je skvělý pro jeho mimickou a sarkastickou genialitu, které ostatně v tomto filmu hojně využívá. Několikrát jsem se upřímě zasmál i přez to, že humor skýtá kapku hloupého a šíleného. Má oblíbená scéna je, když se Ventura snaží kontrolovat prstýnky amerických fotbalistů velice drzým a humorným způsobem. ()

Bleught

Největší debilita v dějinách filmu, která má ke genialitě blíž, než kdejaká umělecká debilita, která se za geniální vydává. Pokud má být měřítkem to, že jsem se tomu chechtal ještě týden po prvním shlédnutí, tak je pět hvězd málo. :-) ()

Hrr.nec

Vím, že kdybych se na to koukl dnes, že z toho nebudu tak odvařený. Ale nikdy nezapomenu, jak jsme to viděli úplně poprvé na nově, když jsme byli s bráchou zrovna u babičky a jak jsme se od začátku do konce řezali smíchy. Asi jeden z nejlepších Careyho komediálních výkonů. ()

Royaldell

Fajné. Kdo nemá rád Jima Carreyho a jeho ksichtíčky a mimiku,asi se mu to líbit nebude...určitě se mu to líbit nebude. Já jsem se ale nasmála. ,,all righty then!’’ ()

Bunufi

Velmi povedená komedie. Samotný nápad zvířecího detektiva, který se díky své potrhlosti více podobá zvířatům nežli lidem, je dokonalý. Použitím „zvířecích instinktů“ se Ace Ventura stává velmi úspěšným detektivem zvířat. Lehký až možná přitroublý humor rozhodně neurazí. Vše je kompenzováno skvostným hereckým výkonem Jima Carreyho v hlavní roly (jako Ace Ventura), který je nenapodobitelný. ()

Feacher

Není to vyloženě top film, ale má to, co komedie s Jimem Carreym má mít.Bavil jsem se od začátku do konce a to se cení... :) ()

Bogrant

Film, vďaka ktorému sa stal Jim Carrey Aceom Venturom a Ace Ventura Jimom Carreym. On je snáď jediný človek na svete, ktorý dokáže na svojom ksichte vystrúhať také mimiky, že sa z toho nejeden krčí na zemi od smiechu. ()

Nataniel73

Komédia sama o sebe za veľa nestojí a obsahuje prakticky všetko, čo na amerických komédiách nemám rád. Infantilný dej, sem tam nejaká prasačina a absurdné správanie sa postáv (častokrát aj hlavného hrdinu ako je to aj v prípade zvieracieho detektíva). Tak nejak som tušil, že tento film bude mať na ČSFD vysoké hodnotenie a nemýlil som sa. Za mňa len toľko, že Jim Carrey je sám o sebe perfektný a tie dve hviezdy sú hlavne vďaka jeho nespornému hereckému talentu. Film bez výraznej myšlienky však sám o sebe neutiahne a tak je to v jeho podaní one man show. Občas vtipná, ale väčšinou trápna a nudná. Skvelým komikom skrátka treba napísať aj skvelý scenár a dej filmu musí byť pútavý aby to fungovalo. Takto sa jedná len o podpriemernú jazdu potrhlého Acea Venturu. ()

Damnsinead

Nechala jsem se zlákat vysokým hodnocením, a byla to chyba. Jim Carrey a jeho přiblblé ksichty mě spolehlivě znechutí. Jinak by tenhle film mohla být vcelku dobrá krimi komedie, až na otřesný závěr. ()

malyLibor

Tenhle styl humoru není můj šálek čaje. Vydržel jsem to až do konce, ale popravdě, nebýt tam Courtney Fox, asi bych to vypnul už po prvních dvaceti minutách. ()

Dusty56

Každá jednotlivá scéna je buď vtipná nebo trapná. Nic mezi tím. A jak to u tohoto druhu filmů bývá ty trapné převažují a to je důvod (přestože jsem se několikrát dost zasmál), proč nemůžu hodnotit lépe než třemi hvězdičkami. Co se týká obsazení, tak "herectví" Jima Carreye fanda nejsem a Courteney Cox mi byla sympatičtější než v přátelích. 60% ()

Nick321

"Dámy a pánové, můj skvělý kolega, pan Marino mě právě seznámil s novými důkazy, tedy: historie mnohokrát prokázala, že i zkušený vyšetřovatel se může mýlit, ale pokud se právě teď mýlím- pokud je podezřelá skutečně ženou, jak to všem tvrdí- pak pánové je postižená nejtěžším případem hemeroidů, jaký jsem vůbec kdy viděl! Proto je Roger Podacter mrtev! To on objevil ptáka ohniváka!" :DDD ()

PsychopatXXX

u filmu jako tento se nehodnotí film, tady se zkrátka dává plný počet, jinak jsi emocionálně prázdná nádoba vhodná max k naplnění zvířecím trusem.... 🤩 ()

Autickar

Prepáčte, ale toto je naozaj zlý film, snaží sa byť vtipný, ale nedarí sa mu to. Momenty, pri ktorých som sa uškrnul, zrátam na jednej ruke. Má dobrých hercov ako Jim Carry a Courteney Cox, ale to je asi tak všetko. Príbeh je neskutočne nudný. Jediným publikom, ktorému by sa to možno páčilo, sú deti. Jim Carrey má veľa skvelých filmov, toto nie je jeden z nich. ()

motyka52

Budu upřímný, ve 13 letech to fungovalo o něco lépe. Tehdy jsem pro to do videopůjčovny chodil fakt pravidelně a bral jsem to za jeden z nejlepších filmů všech dob. Ale i dneska je potřeba obdivovat Jimův extragumový ksicht a vlastně celé tělo, hlášky, situační komiku a nakonec i docela dobrý příběh, který perfektně slouží Carreyho one man show. ()

Little_Sawy

Jim Carrey je proste pošuk, a já ho mám sakra rád, keď zo seba vie spraviť totálného debila q ešte sa na tom dokáže smiať. Zvierací detektív alá Pán Ventura, ktorý sa snaží pomáhať každému živému tvoru, q chce nájsť Snehovú vločku, je proste pre mňa najlepší borec aký kedy bol, dokázal tu spraviť nemožné, pobaviť publikum, a ukáže aj svoje ohybné kreácie, vtipné komenty a proste seba samého. Jeho filmy proste milujem! Je mi len zatracene ľúto, že ho už ako brutálneho komika, čoraz menej dávajú do televíznych obrazoviek. ()

Jurator

Už to samotné povolání vyjadřuje, o čem film zhruba bude. Jakási parodie na Colomba a jemu podobným, ve které hlavní postava vypadá, jako by každou minutu potřebovala sedativa pro uklidnění. Ostatní postavy působí zcela normálně (místy až dramaticky) a tak se nemůžu ubránit dojmu, že je Jim Carry čistokrevný šílenec. Na druhou stranu by si na takovou roli nemohl troufnout nikdo jiný a dvě hvězdičky je v poměru vtipnost / nuda málo, a tak dávám tři. Na tom mají zásluhu hlavně ty jeho domácí zvířátka. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)