Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

Muel

| Morgan Creek | Jim Carrey je absolútny blázon, jeho komediálny timing a tvárové kreácie sú proste niekde inde. Ace Ventura sa vôbec neberie vážne a divák to vie, ale je to proste nesmierne vtipné. Carreyho tu proste nechali, nech si robí, čo chce a ja som si to užíval plnými dúškami, pretože tak hilarious herec proste neexistuje. Je to komediálny génius. Príbeh nebol až tak priemerný, ako som možno očakával, ten plot twist na konci je ale tak vypečený, že vám je to vlastne maximálne jedno. Zábava tento film. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Ulrich

Celkem průměrná komedie s tehdy neokoukaným Careyem. Vím, že dříve to bylo něco neobvyklého, ale dnes vzbudí jen pár úsměšků a spíše u mě zkultovněla dvojka. ()

Fuckmaker

Toto je naprostý nářez s Jimem, jeho gumovým obličejem a šílenou mořskou vlnou na hlavě. Ace Venturu beru jako kultovní praštěnou komedii, u které se „tlemím“ po první i po sté projekci. ()

A1.cartman

Velice zábavný film, který by nebyl ani z poloviny tak povedený, nebýt ztřeštělého Jima Careyho, který tvoří dokonalý pár s bezchybnou Courney Cox. ()

kamigava

Nejlepší role Jima Carreyho, kterou znám! Neuvěřitelné jak se za takovýmhle ksichtem skrývá tolik inteligence. Jim je hodně povedený komik. Tím zůstane až do smrti a všichni si ho budou pamatovat jako zvířecího detektiva Acee Venturu. :) ()

TrebleClef

Když budete mít špatnou náladu, pusťte si tohle! Americké komedie mají spíš Béčkový charakter, ale tady se opravdu plně zasmějete hlasitě od plic. Samotný děj je spíš kulisou pro jasnou dominantu Carreových ksichtů, pantomim a gegů. Tam, kde byste si mysleli, že je vtip u konce, jde Jim ještě dál. Stejně pak obdivuju spoluherce Jima, kteří dokázali udržet kamennou tvář a hledět přitom na tu kanonádu grimasů. Nelehký úkol…Práce pak se zvířaty má taky svůj nemalý obdiv. Prostě super oddychovka, která neurazí. ()

rusty09

Nelpší komediant v parádní roli. Scén, kterých si z tohohle filmu pamatuju je nezpočet, vynikající zábava. Viděl jse mto tak 20x a stále to neomrzí. ()

derek007

Dávám čtyři jen proto, že pokud bych dal 5 hvězd musel bych dvojku ohodnotit 6ti, což tady není možné. Nicméně, na tomhle filmu přesně vidím, že nemusí mít žádný hlubší smysl, hlavně když se člověk dobře baví. A já se bavil celej film. ()

Axident

Dám pět a kamenujte mě, asi jsem zastydlý nebo vím já co, jedno je jisté, ať už pročkoliv, válím s u téhle kapitální hovadiny smíchy jako nikdy, a to opakovaně, takže, proč to nepřiznat :o) Celá scéna v blázinci v baletní sukénce mě dovádí opakovaně k infarktu, Courtney Cox to tady kupodivu sakra sekne a sedí a dabing, který jinak nemusím, je přímo úžasňácký! ()

Elin

Pro mě nejlepší komediální role Jima Carreyho. Děj jako takový, nestojí za moc. Zábava pochází spíše z jednotlivých scének. Ty jsou výborné a ve filmu jich je víc než dost. JImovi grimasy jsou takřka "nelidské". Nedoporučuju u toho cokoliv zvežkat. Hrozí zadušení :-) ()

issoumaila

Kanonáda humoru u Jima Carreyho v snímke Toma Shadyaca Ace Ventura je bezkonkurenčne najbláznivejši komédia vobec. Neni pochýb o tom že Carreyho mimika bola zrodená pre filmové plátna s filmami práve takéhoto "uleteného" formátu. Ale ako už bolo spomenuté obsadzovanie rolí v komediách pre Carreyho je už pomenej a možno i z jeho vlastnej vole sa uberá smerom drámy. Hmmm ťažko povedať či sa tu u neho dostávame k rovnako skevlým, nadupaným hereckým výkonom. Úvodná scéna s kartónovou škatulou plnou skla u mňa vyvolala etrémny návaľ smiechu veď uznajte sami... xDDD ()

J. T. Kirk

Jim Carrey je prostě "magor" a Ace Ventura je velký "magor", takže se Carrey na tuhle roli opravdu hodil.. No a když k tomu přidáme Courtney Cox a pár dobrých scén, tak dostaneme skvělou komedii.. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)